İçeriğe atla

Perakende

SAP tarafından sunulan bireysel çözümler sayesinde akıllı işletmeler konseptine geçerek daha fazla müşteriye ulaşın ve müşterilerinizin güvenebileceği kişiselleştirilmiş deneyimler sunun.

2020 itibariyle, müşterileriniz ilişkilerinin% 85'ini online yönetecek

SAP, perakendecilerin yenilikçi iş modellerini takip etmeleri ve istedikleri zaman, istedikleri yerde kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri sunmaları için entegre bir akıllı çözüm grubu, akıllı teknolojiler ve dijital bir platform sağlar.

Dijital teknoloji ile yeni iş değerlerinin kilidini açın

Yeni teknolojileri entegre iş çözümlerine bağlayıp akıllı bir işletmenin temellerini atarak dile getirilmemiş müşteri ihtiyaçlarını keşfedin ve perakende değer zinciri boyunca kişiselleştirilmiş deneyimleri ve yükselen verimliliği mümkün kılın. 

Akıllı teknolojiler ile deneyimleri optimize edin

Gelişmekte olan teknolojileri benimseyerek tüketicilere yönelik içgörüler kazanın, güven inşa edin ve tüketicilerin aradığı sorunsuz alışveriş deneyimlerini sunun.

İstatistiklere bakın

80 %

Forbes Global 2000'deki SAP müşterilerinin oranı.

Forbes

91 %

omnichannel müşteri etkileşimi için bir yönetim stratejisine sahip perakendecilerin müşteri sadakati oranlarındaki yıldan yıla artışı.

Aberdeen Group

Perakende şirketlerinin başarıyı SAP ile nasıl yakaladığını öğrenin

Yeni müşteri servisleri ve içgörüleri sunmak

Jacques’ Wein-Depot şirketinin konforlu bir online sipariş deneyimiyle müşteri sadakatini nasıl artırdığını öğrenin.

Müşteri sadakat yönetimini yeniden tasarlamak

Alman Globus hipermarketlerinin, bütünleşik veriler ve daha sağlıklı içgörülerle müşteri sadakat programını nasıl yenilediğini keşfedin.

Ürün tazeliğini ve olumlu deneyimleri garanti altına almak

Migros’un bir yandan lojistik sistemini dijitalleştirme sürecinin temelini atarken diğer yandan da sıra dışı bir alışveriş deneyimini nasıl sunduğu öğrenin.

Perakende sektörü için SAP'nin Yol Haritası

Mevcut, yaklaşan ve planlanan inovasyonlarımız sayesinde perakendecilerin kârlı ve büyük ölçekte sunulan güvenilir deneyimlerle kendilerine tüketicilerin hayatlarında nasıl yer bulduğunu keşfedin.

Mevcut sürümün öne çıkan özellikleri

 • Global bulut hizmeti olarak temas noktaları genelinde sorunsuz bir biçimde sunulan tutarlı fiyatlandırmalar ve teklifler
 • Dijital müşteri faturaları, perakende analitikleri ve tedarikçi verileri değişimi için bulutta işlem verileri 
 • Mağaza müdürleri için RFID özellikli stok nakli
 • Öğrenen makineler destekli ürün grubu, opsiyon planlama ve ürün ana verilerini zenginleştirme

Planlanan inovasyonlar

 • Mikro-hizmet uzantısı ile yönetim gerektirmeyen ticaret bulutu
 • Maliyet açısından optimum sipariş verme ile otomatikleştirilmiş stok yenileme ve promosyon odaklı mağaza dağıtımı
 • Gerçek verilerle iyileştirilmiş talep tahmini ve ürün grubu planlaması
 • İş ortağı iş birliği, çizelgeleme ve görünürlük için lojistik iş ağları

Gelecek planları

 • Tüm perakende süreçleri genelinde otomasyondan, gömülü zekadan ve bulut ölçeklenebilirliğinden yararlanma
 • Ağ tabanlı ve dağıtılmış sipariş orkestrasyonu ile sipariş gerçekleştirmeyi optimize etme
 • Perakende planlama uygulamalarını buluta entegre etme
 • Deneyim geri bildirimlerini marka, ürün, müşteri deneyimleri ve iş gücü yönetimi ile harmanlama 

İhtiyaçlarınıza göre perakende yazılımları bulun

Gerçek zamanlı müşteri ve satış noktası içgörülerinden faydalanın, müşterilere kanallardan ulaşın ve satış desteğinden tedarik zincirine kadar tüm süreçlerinizi optimize edin.

Satış desteği yönetimi için SAP S/4HANA Retail

Tüm temel perakende süreçlerini destekleyerek dijital ekonominin ve omnichannel perakendenin getirdiği talepleri karşılayın. Operasyonel perakende verileri için öngörü kazanın ve kullanıcılara bağlamsal, gerçek zamanlı bilgilerin yanında basit bir kullanıcı arayüzü sağlayarak karar alma mekanizmasını hızlandırın ve daha iyi bir müşteri deneyimi yakalayın.

SAP Customer Activity Repository

SAP Customer Activity Repository uygulamasıyla talep tahminlerini geliştirin, promosyon ve dağıtım verimliliğini maksimuma çıkarın. Birleştirilmiş veri havuzu çok kanallı müşteri ve satış noktası verilerini gerçek zamanlı olarak toplar, bunları analiz için hazırlar ve diğer uygulamaların kullanımı için hazır hale getirir. 

Akıllı işletmeler konseptine geçişinizi hızlandırın

Perakende sektörü için SAP Model Company hizmeti ile uygulama süresini hızlandırın, riskleri azaltın ve dijital yolculuğunuza hazırlanın.

Perakende sektörü için SAP Model Company

Sektörünüze ilişkin önceden tanımlanmış uçtan uca iş süreçleri, test senaryoları, yapılandırma yönergeleri ve proje hızlandırıcıları sunan paketlenmiş, kullanıma hazır hizmet sayesinde bir dijital lider olun. 

SAP Digital Business Services yardımıyla işinizdeki dönüşümü hızlandırın

SAP çözümlerinizle hızlı bir başlangıç yapın ve sektör uzmanları, danışmanlar ve destek mühendisleri ile ortaklaşa çalışarak ihtiyacınız olan rehberliği, perspektifi, en iyi uygulamaları ve uzman görüşlerini elde edip yatırım getirisi sağlayın.

Dijital dönüşümünüzü basitleştirip hızlandırarak iş hedeflerinizi gerçekleştirin

Sürekli yeniliğe ve müşteri ihtiyaçlarının tahminine odaklanmış bir dönemde, vizyonunuzu gerçekliğe taşımak kolay olmayabilir. SAP Digital Business Services bu konudaki yardımcınız olacak. SAP'nin bir parçası olarak, SAP yazılımlarını herkesten daha iyi biliyoruz. 40 yılın üzerindeki tecrübemizle, işinizdeki dönüşüm hedeflerine ulaşmanıza ve bu yoldaki tüm süreçlere yardımcı olabiliriz.

İşinizi kurum genelinde verilen benzersiz hizmet desteği ile dönüştürün

SAP Digital Business Services, dijital dönüşüm stratejinizle uygulamanız arasındaki boşluğu doldurmak için iş ve BT dünyasını birbirine bağlar. Tasarımdan değer keşfine, hızlandırılmış inovasyondan somut iş sonuçları için verimli kullanıma kadar her konuda güvenebileceğiniz, SAP yazılımı konusunda uzman bir danışman sayesinde işinizi yeni çığırlar açarak geliştirin.

Perakendenin geleceğini inovasyon ile karşılayın

Orta ölçekli perakende şirketinizi en iyi şekilde yönetin

Orta ölçekli perakende şirketlerinin dijital dönüşümle çevikleşerek hızla değişen müşteri taleplerini nasıl karşıladığını öğrenmek için SAP sponsorluğunda hazırlanan IDC dokümanını inceleyin.

Perakende uzmanlarından yeni perspektifleri öğrenin

Carina Legl
Çözüm Yöneticisi, Perakende Sektörü İş Birimi,
SAP

Sürdürülebilir ambalajın gücü

Perakende ve tüketici ürünleri sektörü şirketlerinin, geri dönüştürülebilir ambalajları iş stratejinize dahil ederek ambalaj sürdürülebilirliği profilinizi nasıl üst düzeye çıkarabileceğini keşfedin.

Randy Evins
Kıdemli Müdür, Gıda ve İlaç Perakende
SAP

Marketlerde yeni bir dönem

Market işletmelerinin değişen müşteri ihtiyaçlarına adapte olabilmek için dijital dönüşümünden faydalanarak bağlı dijital işletmeler konumuna gelmesinin neden hayati önem taşıdığını öğrenin.

Matt Laukaitis
Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür, SAP Retail
SAP

Perakendeciliğin kuralları teknoloji ile yeniden yazılıyor

Bazı perakendecilerin teknolojiyi işlerinin merkezinde konumlandırarak marka sadakatı ve müşteri memnuniyeti konusunda yeni seviyelere nasıl ulaştığını keşfedin. 

Topluluklar ve Etkinlikler

SAPPHIRE NOW Özeti

SAPPHIRE NOW kapsamındaki perakende açıklamalarını, oturumlarını ve diyaloglarını inceleyin ve Akıllı İşletmenin perakendecilik sektörüne daha fazla değişim getirmek için ne gibi bir potansiyeli olduğunu öğrenin.

Perakende Topluluğu

Perakende ile ilgili her konuda bilgi sahibi olmak, paylaşım yapmak ve ortak çalışma geliştirmek için enerjik topluluğumuzu ziyaret edin. SAP'nin perakende ürün portföyü üzerindeki yenilikleri ile tüketici trendlerini nasıl hedeflediği ve perakende ihtiyaçlarına nasıl yanıt verdiği konusundaki paylaşımlara katılın.

Perakende işinizi kurum genelinde yönetin

Bağlantı halinde bir işletme inşa etmek üzere ihtiyaç duyduğunuz tüm çözümleri bulmak için tüm sektörlerdeki bütün iş süreçlerine yönelik kapsamlı çözümlerimizi keşfedin.

İnsan Kaynakları

İK süreçlerini basitleştirerek iş gücünüzü kenetleyin; daha iyi iş sonuçları ve daha güçlü bir iş gücü elde ederek yeteneklerinizi geliştirin.

Finans

Finansal süreçleri otomatikleştirilmiş, gerçek zamanlı analizler ile bir araya getirerek tüm organizasyonunuz genelinde ileriye dönük iş öngörülerine dönüştürmekte kullanın.

Analizler

Derinlemesine veri analizlerinin ve tahminlerin avantajını kullanıp karmaşık olguları işleyin ve çeşitli kaynaklardan gelen verileri tek bir entegre platformda birleştirin.

Bulut ve Veri Platformları

SAP HANA platformu, bulut, mobil ve benzeri teknolojik yenilikleri kullanan iş uygulamalarının avantajından faydalanın.

Nesnelerin İnterneti (IoT)

İş ve teknoloji hizmetlerini kullanan yüksek hızlı, akıllı ve yenilikçi IoT uygulamalarını hayata geçirin.

Başa dön