İçeriğe atla
İletişim
Sohbet Çevrimdışı sohbet
Bir SAP temsilcisinden canlı sohbet üzerinden destek alın.
İletişim
Soru, yorum ve önerileriniz için bizimle e-mail üzerinden bağlantıya geçin.

Bulut bilişim nedir?

Bulut bilişim kullanıcıların verilerine, uygulamalara ve hizmetlere internet üzerinden erişimini mümkün kılar. Bulut sabit disk ve sunucular gibi maliyetli donanımlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve kullanıcılara her yerden çalışabilme olanağı sağlar. İşletmelerin %90'ınından fazlası genel, özel veya karma bulut ortamlarında bulut teknolojisinden yararlanıyor. Bulutun en önemli faydaları: 

Esneklik: İhtiyaca göre hızla ölçeklendirin
Uygun maliyet: Kullandıkça ödeyin, donanım ve IT maliyetlerini düşürün
Kullanılabilirlik: Her yerden, her cihazdan 7/24 bulut sistemine erişin
Sadelik: IT'nizi sunucu yönetimi ve yazılım güncellemelerinden kurtarın

Hizmet olarak bulut

Bulut bilişim üç ana hizmet kategorisine ayrılıyor: hizmet olarak yazılım (SaaS), hizmet olarak platform (PaaS) ve hizmet olarak altyapı (IaaS)

SaaS nedir?

Hizmet olarak yazılım (SaaS), uygulamaları internet üzerinden sunmanın bir yoludur. Müşteriler SaaS uygulamalarına web tarayıcısından ulaşır, bu sayede yazılım ya da donanım alması, kurması, güncellemesi, bakımıyla uğraşmaz. SaaS sağlayıcısı bütün bunlardan sorumludur ve müşteri her zaman uygulamanın en son sürümünü kullanır.

PaaS nedir?

Hizmet olarak platform (Paas) geliştiricilerin bulut uygulamaları oluşturup dağıtmalarına yardımcı olan bulut platformunu ve araçları sunar. Kullanıcılar web tarayıcısından PaaS'e ulaşır, bu sayede yazılım ve donanım satın alıp, bakımını yapmaları gerekmez. PaaS ile geliştiriciler abonelik bazında istedikleri özellikleri seçebilirler.

IaaS nedir?

Hizmet olarak altyapı (IaaS) şirketlerin sunucu, ağ, depolama ve işletim sistemi gibi kaynakları kullandıkça öde bazında "kiralamalarını" sağlar. IaaS sağlayıcıları altyapıyı barındırır, sistem bakımı ve yedekleme gibi işlemleri yürütür, böylece müşteriler donanım satın almak ya da yönetimi için uzman istihdam etmek zorunda kalmaz.

SAP'de bulut bilişim


SAP, SAP HANA bellek içi teknolojisiyle yönlenen bir bulut şirketidir. Tüm dünyada 110 milyon bulut abonemiz ve 41 gelişmiş veri merkezimiz bulunuyor. Bütün iş alanları için bulut uygulamaları (SaaS), Pazar lideri bulut platformu (PaaS) ve isteğe bağlı, esnek altyapı (IaaS) sunuyoruz. Kanıtlanmış kurumsal bulut güvenliği ve barındırma hizmetlerimize güvenebilir ve genel, özel ve hibrit bulut ortamını tercih edebilirsiniz..

Genel, özel ya da hibrit bulut mu?

Genel, özel ve bulut dağıtım modelleri hakkında bilgi edinin ve işiniz için hangisinin daha uygun olduğunu keşfedin

Önceki

Genel Bulut

Genel bulut ortamında hizmetler müşterilere genel kullanıma açık bir ağ üzerinden sunulur. Genel bulutlar verimlilik ve uygun maliyet sağlar ve çoğunlukla çok kiracılıdır, sağlayıcı hizmetlerinizi paylaşılan bir ortamdan verir. 

Özel Bulut

Özel bulut ortamında hizmetler bir güvenlik duvarı ile korunan özel bir ağda yer alır. Özel bulut ortamını kendi veri merkezinizde kurabilir ya da bir üretici tarafından barındırılan ortamda abonelikle kullanabilirsiniz.

Hibrit Bulut

Hibrit bulut ortamı, çoğunlukla birden çok sağlayıcıdan genel ve özel bulut kaynaklarını bir arada bulundurur. Hibrit bulutların sağladığı çeşitlilik genel ya da özel bulutun işiniz için en iyi olan yanlarını seçmenizi sağlar.

Sonraki

Buluta geçişte yeni bir yol

SAP çözümlerinin özel, yönetilen bulut ortamında sunulmasında güvenilir iş ortaklarıyla çalışıyoruz. Bu kullanıcı bazında abonelik modeli iş ortaklarımız tarafından sunulan donanım, yazılım ve desteği kapsıyor, buluta geçişinizi hızlandırıp, IT maliyet ve iş yükünü azaltmanıza yardımcı oluyor.

Bulutlara yükselin: SAP'den bulut bilişim teknolojisi

Bulut sağlayıcınız olarak SAP'yi seçmeniz için birçok neden var. Bunlardan özellikle iş ağları, işbirliği ve son teknoloji IT güvenliği hakkında bilgi edinin.

Önceki

İş ağlarının gücü

IDC'ye göre bulut tabanlı iş ağları inovasyonda yeni bir trend. Benzersiz performans iyileştirmeleri sunmak üzere mobil, analitik ve Nesnelerin İnterneti gibi teknolojilerden nasıl yararlanıldığını görün.

Bulutta insanları birbirine bağlamak

Bulut işbirliği araçları insanların sanal olarak toplantı yapmalarını ve bilgileri gerçek zamanlı paylaşmalarını kolaylaştırıyor. SAP Jam çözümlerini ve çalışanlar, müşteriler, iş ortakları arasındaki işbirliğini nasıl kolaylaştırdıklarını keşfedin.

Bulut güvenliği: Bir adım ileri

SAP'de sizin yerinize biz durmaksızın bulut güvenliğine odaklanıyoruz. En son tehditlerin önünde yol alıp bulut sunumlarımızın her katmanında güvenlik oluşturuyor, güvenli ama yüksek erişilebilirliğe sahip bir ortam sunuyoruz.

Sonraki

Müşterilerimizin görüşleri

SAP Digital Business Services ile bulutlara yolculuk

Dünyanın öncü kurumlarıyla 40 yılı aşkın çalışma deneyimimiz ve güçlü iş ortağı ekosistemimize dayanan SAP Digital Business Services, önemli iş süreçlerinizi güven altına alırken, inovasyon ve dijital dönüşüm yolculuğunuzda size yol gösterir.

Yerleşik, bulutta ya da ikisinin karması bir kullanımla, yeni SAP teknolojileri ve çözümlerini hızla ve sorunsuz olarak uygulayabilirsiniz. Önemli olan, IT ortamınızı dönüştürmek üzere iş ihtiyaçlarınızı açık ve net bir yol haritasına yansıtabilecek doğru bir uzmanlıktan yararlanmaktır. Hizmetlerimiz çözümlerimize en uygun şekilde tasarlanmıştır. Uzmanlarımız kanıtlanmış metodolojilerden ve en iyi uygulamalardan yararlanarak başarıyla uygulamaya geçmenizi sağlar.   

Önceki

Birlikte tasarlanmış yazılım ve uygulama hizmetleriyle belirsizlikleri ve riskleri azaltın

SAP'nin ayrıcalıklı en iyi uygulamalarıyla implementasyonu hızlandırın

Verilerin yerleşik ve bulut çözümleri arasında geçişini ve entegrasyonunu sağlayın

Sonraki

Bulut bilişimde gündemdeki konularını keşfedin

Önceki
Sonraki
*All implementation results are for informational purposes only and the examples provided while based on actual SAP customers’ experiences do not represent commitments or guarantees by SAP and/or its partners. Actual pricing, costs, and implementation results may vary, based on customer-specific requirements and needs. The only warranties for SAP products and services are those that are set forth in the express warranty statements accompanying such products and services, if any. Nothing herein should be construed as constituting an additional warranty.
Başa dön