Przejdź do zawartości
Skontaktuj się z nami
Rozpocznij chat Chat offline
Uzyskaj pomoc na bieżąco — rozpocznij chat z przedstawicielem SAP.
Skontaktuj się z nami
Prześlij nam swoje uwagi, opinie i pytania.

Przedsiębiorstwo cyfrowe i transformacja

W świecie gospodarki cyfrowej wszystko jest ze sobą coraz bardziej połączone — ludzie, firmy oraz „rzeczy”. Prowadzenie biznesu w dotychczasowym modelu nie zdaje już dłużej egzaminu. Co zrobić, by przekształcić firmę w inteligentne przedsiębiorstwo cyfrowe? Jakie możliwości przynosi era wszechobecnej cyfryzacji? Rozpocznij transformację cyfrową swojej firmy już teraz dzięki praktycznym wskazówkom, najlepszym praktykom — i nie tylko.

Co napędza transformację cyfrową?

Biznes prowadzony w erze transformacji cyfrowej bazuje na nowej infrastrukturze informatycznej, kształtowanej przez takie główne nurty jak mobilność, przetwarzanie w chmurze, analiza Big Data i narzędzia analityczne. Nie bez znaczenia jest rozwijający się Internet rzeczy i coraz bardziej zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego oraz innowacje, takie jak technologia blockchain. Wszystkie wymienione zjawiska dają możliwość odkrywania całkowicie nowych modeli biznesowych, tworzenia innowacyjnych produktów i niedostępnych do tej pory usług. Dowiedz się więcej o zmianach, jakie następują na świecie dzięki transformacji cyfrowej:

Klienci siłą napędową transformacji cyfrowej

4 kluczowe czynniki

W globalnym badaniu SAP i Oxford Economics tylko 3% dyrektorów powiedziało, że dokonało cyfryzację całej firmie. Poznaj ich podejście, wyniki - i cztery czynniki kluczowe dla ich sukcesu.

Najważniejsze branże na czele transformacji

Bankowość

Rewolucja cyfrowa zmienia sposób, w jaki możemy oszczędzać, pożyczać i wydawać środki, przez co banki muszą na nowo definiować swoje modele biznesowe, procesy bankowości elektronicznej i styl zarządzania zasobami ludzkimi. Najnowocześniejsze technologie mogą pomóc Ci oferować jakość oraz produkty, usługi i obsługę dostosowane do potrzeb klientów, jakie są niezbędne, by zapewnić firmie sukces.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach SAP dla sektora bankowego

Zwiń
Dobra konsumpcyjne

W dzisiejszej gospodarce nastawionej na spełnianie potrzeb klientów wyróżnienie się na tle konkurencji w branży dóbr szybko zbywalnych wymaga nowych sposobów spełniania oczekiwań rynkowych, rozwoju i zwiększania sprzedaży. Przedsiębiorstwa, które są w stanie podejmować decyzje na podstawie aktualnych informacji, przewidywać oczekiwania klientów i oferować spersonalizowaną obsługę — na bieżąco i na żądanie — zyskają zdecydowaną przewagę.

Przeczytaj opracowanie techniczne: Gospodarka cyfrowa zorientowana na konsumenta

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach SAP dla branży produktów konsumenckich

Zwiń
Ochrona zdrowia

Poznaj nieograniczone możliwości, z jakich w świecie cyfrowym może korzystać branża opieki zdrowotnej — od połączonych technologii w zakresie ochrony zdrowia, łączących lekarzy, pacjentów i społeczności, po sieć usług, które pomagają konsumentom cieszyć się dobrym zdrowiem dzięki spersonalizowanej opiece.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach SAP dla sektora opieki zdrowotnej

Zwiń
Przemysł zaawansowanych technologii

W świecie nowoczesnych technologii o przewadze nad konkurencją będzie decydowało oprogramowanie oraz otaczające je ekosystemy. Oto jak nowe technologie zapewnią niespotykany dotąd poziom wglądu w informacje, przejrzystości i kontroli w obrębie całego przedsiębiorstwa — by umożliwić Ci sprawne odpowiadanie na zapotrzebowanie i dostosowanie się do nowych możliwości w każdej chwili. 

Przeczytaj opracowanie techniczne: Przemysł zaawansowanych technologii w awangardzie gospodarki cyfrowej

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach SAP dla przemysłu zaawansowanych technologii

Zwiń
Produkcja

Inteligentne maszyny i zakłady realizujące połączone, cyfrowe procesy napędzają transformację w branży wytwórczej. Firmy, które poradzą sobie w tym zmiennym środowisku, będą w stanie zapewniać zindywidualizowaną obsługę nastawioną na potrzeby klienta oraz innowacyjne modele biznesowe i usługi — dzięki czemu zwiększą przychody, zminimalizują koszty i zoptymalizują wskaźnik wzrostu przychodów.

Przeczytaj opracowanie techniczne: Produkcja cyfrowa siłą napędową czwartej rewolucji przemysłowej

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach SAP dla branży wytwórczej

Zwiń
Handel detaliczny

Klienci cyfrowi dyktują nowe zasady gry w sektorze detalicznym — aby ich utrzymać, Twoja firma musi nadążać za zmianami. Na prowadzenie wyjdą te firmy z sektora detalicznego, które zdołają podbić wszystkie kanały i zjednać sobie klientów korzystających z technologii cyfrowych.

Przeczytaj opracowanie techniczne: Jak osiągać sukces w świecie cyfrowym, gdzie technologia dyktuje zasady gry w sektorze detalicznym

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach SAP dla sektora detalicznego

Zwiń
Transport

Poznaj innowacyjne strategie, technologie i rozwiązania w zakresie transportu, które zapewnią Twojej firmie sukces w obliczu coraz większych wyzwań i złożoności — od połączonych procesów realizowanych w czasie rzeczywistym, które pozwalają uprościć funkcjonowanie firmy, po wbudowane narzędzia analityczne zapewniające bieżący wgląd w wyniki finansowe.

Przeczytaj opracowanie techniczne: Transport w świecie cyfrowym — jak sprostać zapotrzebowaniu

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach SAP dla branży transportowej

Zwiń

Dlaczego warto wybrać SAP jako swojego partnera w zakresie innowacji?

Dzięki wiedzy specjalistycznej w zakresie ponad 70% światowych procesów biznesowych firma SAP ma wyjątkowe możliwości, by zapewnić wyraźny postęp Twojej strategii transformacji — bez utrudnień w codziennej działalności biznesowej. Nasz sprawdzony sposób? Silna podstawa cyfrowa i łatwy w użyciu system sprzyjający innowacjom:

  • SAP S/4HANA Cloud — nasz system ERP nowej generacji wspiera doskonałość operacyjną, automatyzację i bezproblemową integrację technologii z poziomu podstawy biznesowej.

  • SAP Leonardo — nasz obsługiwany w chmurze system przyszłościowych technologii jest wzbogacony o usługi z zakresu myślenia projektowego, które umożliwiają szybkie tworzenie prototypów oraz wdrożenie.

Dzięki współdziałaniu tych systemów decyzje biznesowe będą podejmowane szybciej, a całe przedsiębiorstwo będzie funkcjonowało sprawniej i w sposób lepiej zintegrowany — niezależnie od jego rozmiaru czy branży, w której działa.

Wstecz

Innowacje

Wykorzystaj najnowsze i powstające innowacje technologiczne w swojej firmie — od wbudowanego mechanizmu uczenia maszynowego po Internet rzeczy i technologię blockchain. Dzięki tym innowacjom stworzysz nowe cyfrowe modele biznesowe i inteligentne produkty i usługi, które zachwycą klientów i usprawnią pracę zespołu.

Integracja

Rozwiń istniejącą infrastrukturę i dotychczasowe procesy przedsiębiorstwa za pomocą łatwych w integracji technologii, które spójnie łączą się z wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie systemami i danymi SAP oraz innych firm. Nasze czołowe oprogramowanie i platforma chmurowa są również wyposażone w inteligentne funkcje, dzięki którym sprawnie wprowadzisz innowacje w całej firmie.

Skalowanie

Korzystaj z rozwiązań SAP za pomocą rozszerzalnych, modularnych funkcji, które umożliwiają łatwe skalowanie i stałe wspieranie innowacji. Dzięki nim możesz czerpać z wiedzy opartej na ogromnych ilościach danych biznesowych — i korzystać z zalet nowych technologii dodawanych do systemu SAP Leonardo.

Dalej
Przeczytaj zapis sesji pytań i odpowiedzi z udziałem CEO firmy SAP, Billa McDermotta
Przeczytaj zapis sesji pytań i odpowiedzi z udziałem CEO firmy SAP, Billa McDermotta, by poznać jego opinię na temat transformacji cyfrowej i przyszłości.

Jak osiągnąć cele przedsiębiorstwa dotyczące transformacji biznesowej

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstwa nie jest już tylko czymś, co warto rozważyć — stała się nieodzownym etapem rozwoju działalności. Jest to jednak proces pełen wyzwań: od transformacji cyfrowej w obszarze IT i obsługi klienta po integrację nowych usług z istniejącymi produktami i rozwiązaniami. Od czego zacząć?
Wstecz

Zaplanuj kolejne kroki

Niezależnie od tego, czy prowadzisz start up czy firmę o ugruntowanej pozycji, dzięki naszym bezpłatnym kursom na platformie openSAP poznasz kluczowe trendy i koncepcje istotne na drodze do udanej transformacji cyfrowej — i z łatwością zaplanujesz kolejne etapy tego procesu. Poznaj tajniki cyfrowych strategii biznesowych, Internetu rzeczy, analiz danych — i nie tylko.

Ucz się od ekspertów

Opracuj i realizuj skuteczną strategię e-biznesu dzięki usługom doradztwa w zakresie transformacji, które opierają się na myśleniu projektowym i najlepszych praktykach branżowych. Dzięki nim szybko opracujesz prototyp, przygotujesz uzasadnienie biznesowe, stworzysz koncepcję technologiczną i plan wdrożenia — i nie tylko.

Dalej

Najlepsze praktyki w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa cyfrowego

Zrozum wpływ rewolucji cyfrowej na pracowników, działalność oraz dział IT Twojej firmy i się na niego przygotuj — a następnie wykorzystaj to, by osiągać przewagę nad konkurencją. Najlepsze praktyki wskażą, jak tego dokonać.
Wstecz

Bimodalne IT i przedsiębiorstwo inteligentne

Bimodalne podejście do zarządzania infrastrukturą IT polega na rozbiciu realizacji na dwa oddzielne moduły: pierwszy ma na celu zapewnienie płynnego funkcjonowania najważniejszych procesów, a drugi — sprawnej realizacji projektów i wdrożeń oprogramowania, co jest niezbędne do wprowadzania innowacji w dynamicznym świecie cyfrowym.

Jak API zwiększają elastyczność cyfrowym firmom

Firmy, które przyciągają najlepszych i najbardziej utalentowanych pracowników, wyprzedzą konkurencję — a interfejsy programowania aplikacji (API) mogą pomóc ich pozyskać. Te elementy kodu komputerowego pełnią funkcję łącznika między aplikacjami, który pozwala deweloperom szybciej tworzyć i integrować najnowocześniejsze rozwiązania.

Dalej

Usługi doradcze w zakresie transformacji biznesu

Opracuj i realizuj skuteczną strategię w zakresie digital business. Nasz zespół doradczy pomoże Twojej firmie opracować plan przeprowadzenia transformacji cyfrowej, wdrożyć odpowiednie rozwiązania i zbudować odpowiednią architekturę cyfrową na miarę potrzeb Twojej firmy. Skorzystaj ze wsparcia na dowolnym etapie transformacji cyfrowej — niezależnie od tego, czy jesteś na początku drogi, czy w jej trakcie.
Powrót do góry