Skip to Content
Skontaktuj się z nami

Przetwarzanie w chmurze w firmie SAP

SAP jest firmą świadczącą usługi w chmurze realizowane przy użyciu technologii przetwarzania in-memory SAP HANA. Mamy 110 milionów subskrybentów usług w chmurze oraz 41 najnowocześniejszych centrów danych na całym świecie. Oferujemy aplikacje w chmurze (SaaS) dla każdej branży, wiodącą na rynku platformę chmury (PaaS) oraz elastyczną infrastrukturę na żądanie (IaaS). Możesz polegać na naszych sprawdzonych usługach zabezpieczeń i hostingu w chmurze dla przedsiębiorstw, wybierając chmurę publiczną, prywatną lub hybrydową.

Czym jest przetwarzanie w chmurze?

Ujmując rzecz najprościej, przetwarzanie w chmurze umożliwia użytkownikom korzystanie z dostępu do danych, aplikacji i usług za pośrednictwem Internetu. Chmura eliminuje konieczność zakupu drogiego sprzętu, takiego jak dyski twarde i serwery, oraz zapewnia użytkownikom możliwość pracy z dowolnego miejsca. Ponad 90% firm korzysta już z technologii chmurowych w publicznym, prywatnym lub hybrydowym środowisku chmury. Główne zalety chmury obejmują:

  • Elastyczność: szybkie skalowanie w górę i w dół w celu spełnienia wymogów obliczeniowych
  • Przystępna cena: płacisz tylko za rzeczywiste użycie, minimalizując koszty sprzętu i infrastruktury IT
  • Dostępność: system chmury jest dostępny przez całą dobę z każdego miejsca i przy użyciu dowolnego urządzenia
  • Prostota: zwolnienie zespołu ds. IT z zarządzania serwerami i aktualizowania oprogramowania

Oprogramowanie chmurowe ma wiele zalet, dzięki którym zwiększysz przewagę nad konkurencją.

Trzy najważniejsze powody, dla których warto przeprowadzić migrację do chmury:

  • Szybsze wdrożenie przy niższych kosztach
  • Szybsze cykle innowacji dzięki płynnym, częstszym aktualizacjom
  • Nieograniczona skalowalność i dostosowywane funkcje umożliwiające zwiększenie elastyczności i dotrzymanie kroku dużym przedsiębiorstwom

Przedstawiamy SAP Cloud Trust Center

Zaufanie, bezpieczeństwo i zgodność w chmurze — oto nasze zobowiązanie.

Chmura jako usługa

Przetwarzanie w chmurze można podzielić na trzy szerokie kategorie usług: „oprogramowanie jako usługa” (SaaS), „platforma jako usługa” (PaaS) oraz „infrastruktura jako usługa” (IaaS).

Na czym polega model SaaS?

Model SaaS — oprogramowanie jako usługa — polega na dostarczaniu aplikacji za pośrednictwem Internetu. Klienci mogą korzystać z dostępu do aplikacji SaaS bezpośrednio w przeglądarce internetowej, co pozwala uniknąć konieczności zakupu, instalacji czy aktualizacji sprzętu lub oprogramowania. Za to wszystko jest odpowiedzialny dostawca SaaS, a klient zawsze dysponuje najnowszą wersją aplikacji.

Poznaj produkty SaaS:

Na czym polega model PaaS?

Platforma jako usługa (PaaS) zapewnia platformę chmury oraz narzędzia ułatwiające deweloperom tworzenie i wdrażanie aplikacji w chmurze. Użytkownicy korzystają z modelu PaaS przy użyciu przeglądarki internetowej, dzięki czemu nie trzeba kupować ani serwisować bazowego sprzętu czy oprogramowania. W modelu PaaS deweloperzy mogą wybierać żądane funkcje na podstawie subskrypcji.

Dowiedz się więcej o platformie SAP Cloud Platform

Na czym polega model IaaS?

Infrastruktura jako usługa (IaaS) pozwala firmom „wynajmować” zasoby obliczeniowe, takie jak serwery, sieci, pamięć masowa i systemy operacyjne, w oparciu o model płatności za użycie. Dostawcy IaaS hostują infrastrukturę oraz obsługują zadania, takie jak serwisowanie systemu i tworzenie kopii zapasowych, zwalniając klientów z konieczności zakupu sprzętu lub zatrudniania specjalistów odpowiedzialnych za zarządzanie tą infrastrukturą.

Chmura publiczna, prywatna czy hybrydowa?

Dowiedz się więcej na temat trzech modeli wdrażania chmury: publicznego, prywatnego i hybrydowego. Przekonaj się, który najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie.

Previous

Chmura publiczna

W przypadku chmury publicznej usługi są dostarczane do klientów za pośrednictwem sieci otwartej do użytku publicznego. Chmury publiczne są efektywne i ekonomiczne. Często obsługują wielu dzierżawców — dostawca świadczy usługę w środowisku współdzielonym.

Chmura prywatna

W chmurze prywatnej usługi są realizowane w sieci prywatnej chronionej zaporą. Można utworzyć chmurę prywatną we własnym centrum danych lub subskrybować chmurę hostowaną przez dostawcę. Chmury prywatne oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa i kontroli.

Chmura hybrydowa

Chmura hybrydowa obejmuje zarówno rozwiązania chmurowe, jak i lokalne — często od wielu dostawców. Zapewnia też różnorodność, pozwalając wybierać obszary działalności, dla których odpowiednia będzie chmura publiczna lub prywatna, oraz te, w których lepiej sprawdzą się rozwiązania lokalne.

Next

Uproszczona integracja chmury i chmury hybrydowej

Scenariusze integracji chmury:

Wraz z postępującą cyfryzacją przedsiębiorstw wykorzystanie najlepszych rozwiązań chmurowych w połączeniu z rozwiązaniami SAP pomaga stworzyć platformę dla innowacji oraz automatyzacji procesów biznesowych. Zaawansowane opcje integracji i wbudowana funkcja integracji w ofercie SAP umożliwiają połączenie podstawowego pakietu rozwiązań z innymi rozwiązaniami chmurowymi SAP i innych firm.

Poznaj najlepsze praktyki w zakresie scenariuszy integracji następujących produktów SAP:

Nowa ścieżka do wdrożenia chmury

Współpracujemy z zaufanymi partnerami, aby dostarczać rozwiązania SAP w prywatnym, zarządzanym środowisku chmury. Taki model subskrypcji oparty na płatności za użycie obejmuje sprzęt, oprogramowanie i wsparcie świadczone przez partnerów, pozwalając przyspieszyć przejście do chmury oraz obniżyć koszt i nakład pracy działu IT.

Bez ograniczeń: technologia przetwarzania w chmurze firmy SAP

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać SAP jako dostawcę chmury. Uzyskaj więcej informacji na temat trzech z nich: sieci biznesowych, współpracy i najnowocześniejszych zabezpieczeń infrastruktury IT.

Previous

Siła sieci biznesowych

Według firmy IDC sieci biznesowe oparte na chmurze stanowią nadchodzącą falę innowacji. Dowiedz się, jak sieci biznesowe wykorzystują technologie, takie jak rozwiązania mobilne, analizy i Internet rzeczy, by zapewnić bezprecedensowe ulepszenia wydajności.

Łączność w chmurze

Narzędzia do współpracy w chmurze ułatwiają użytkownikom odbywanie wirtualnych spotkań i dzielenie się informacjami w czasie rzeczywistym. Poznaj rozwiązania SAP Jam i zobacz, jak ułatwiają one współpracę między pracownikami, klientami i partnerami.

Zabezpieczenia chmury:
dodatkowe środki bezpieczeństwa

W firmie SAP stale koncentrujemy się na bezpieczeństwie chmury, aby nasi klienci nie musieli tego robić. Dowiedz się, w jaki sposób wyprzedzamy najnowsze zagrożenia i wbudowujemy zabezpieczenia w każdą warstwę oferowanych przez nas rozwiązań w chmurze, aby zagwarantować bezpieczne środowisko o wysokiej dostępności.

Next

Sprawdź, co mówią nasi klienci

W stronę chmury z SAP Digital Business Services

Dzięki doświadczeniom zgromadzonym przez ponad 40 lat współpracy z najbardziej postępowymi organizacjami na świecie oraz solidnemu ekosystemowi partnerów przedstawiciele SAP Digital Business Services mogą poprowadzić Twoją firmę na drodze do innowacji i transformacji cyfrowej, zabezpieczając najważniejsze procesy biznesowe.

Szybko i łatwo wdrażaj nowe technologie i aplikacje SAP, niezależnie od tego, czy implementacja ma być realizowana w chmurze, lokalnie, czy też hybrydowo. Kluczem do sukcesu jest posiadanie odpowiedniej wiedzy specjalistycznej, by na podstawie potrzeb biznesowych opracować przejrzystą mapę wdrożenia, pozwalającą przekształcić firmową infrastrukturę IT i zapewnić najkorzystniejsze wyniki biznesowe. Nasze usługi pomocy są opracowywane równolegle z samymi rozwiązaniami, a nasi specjaliści wykorzystują sprawdzone metody i najlepsze praktyki, by zagwarantować sukces każdego wdrożenia.

Previous

Ogranicz ryzyko i liczbę znaków zapytania dzięki oprogramowaniu i usługom projektowanym równolegle

Przyspiesz proces wdrażania dzięki najlepszym praktykom stosowanym wyłącznie przez SAP

Zagwarantuj krytyczną integrację i migrację danych pomiędzy rozwiązaniami lokalnymi i w chmurze

Next

Przeglądaj najbardziej aktualne tematy dotyczące przetwarzania w chmurze

Previous
Next
Back to top

Call me now