Przejdź do zawartości
Skontaktuj się z nami
Rozpocznij chat Chat offline
Uzyskaj pomoc na bieżąco — rozpocznij chat z przedstawicielem SAP.
Skontaktuj się z nami
Prześlij nam swoje uwagi, opinie i pytania.

Przetwarzanie w chmurze w firmie SAP

SAP jest firmą świadczącą usługi w chmurze realizowane przy użyciu technologii przetwarzania in-memory SAP HANA. Mamy 110 milionów subskrybentów usług w chmurze oraz 41 najnowocześniejszych centrów danych na całym świecie. Oferujemy aplikacje w chmurze (SaaS) dla każdej branży, wiodącą na rynku platformę chmury (PaaS) oraz elastyczną infrastrukturę na żądanie (IaaS). Możesz polegać na naszych sprawdzonych usługach zabezpieczeń i hostingu w chmurze dla przedsiębiorstw, wybierając chmurę publiczną, prywatną lub hybrydową.

Czym jest przetwarzanie w chmurze?

Ujmując rzecz najprościej, przetwarzanie w chmurze umożliwia użytkownikom korzystanie z dostępu do danych, aplikacji i usług za pośrednictwem Internetu. Chmura eliminuje konieczność zakupu drogiego sprzętu, takiego jak dyski twarde i serwery, oraz zapewnia użytkownikom możliwość pracy z dowolnego miejsca. Ponad 90% firm korzysta już z technologii chmurowych w publicznym, prywatnym lub hybrydowym środowisku chmury. Główne zalety chmury obejmują:

  • Elastyczność: szybkie skalowanie w górę i w dół w celu spełnienia wymogów obliczeniowych
  • Przystępna cena: płacisz tylko za rzeczywiste użycie, minimalizując koszty sprzętu i infrastruktury IT
  • Dostępność: system chmury jest dostępny przez całą dobę z każdego miejsca i przy użyciu dowolnego urządzenia
  • Prostota: zwolnienie zespołu ds. IT z zarządzania serwerami i aktualizowania oprogramowania

Oprogramowanie chmurowe ma wiele zalet, dzięki którym zwiększysz przewagę nad konkurencją.

Trzy najważniejsze powody, dla których warto przeprowadzić migrację do chmury:

  • Szybsze wdrożenie przy niższych kosztach
  • Szybsze cykle innowacji dzięki płynnym, częstszym aktualizacjom
  • Nieograniczona skalowalność i dostosowywane funkcje umożliwiające zwiększenie elastyczności i dotrzymanie kroku dużym przedsiębiorstwom

Przedstawiamy SAP Cloud Trust Center

Zaufanie, bezpieczeństwo i zgodność w chmurze — oto nasze zobowiązanie.

Chmura jako usługa

Przetwarzanie w chmurze można podzielić na trzy szerokie kategorie usług: „oprogramowanie jako usługa” (SaaS), „platforma jako usługa” (PaaS) oraz „infrastruktura jako usługa” (IaaS).

Na czym polega model SaaS?

Model SaaS — oprogramowanie jako usługa — polega na dostarczaniu aplikacji za pośrednictwem Internetu. Klienci mogą korzystać z dostępu do aplikacji SaaS bezpośrednio w przeglądarce internetowej, co pozwala uniknąć konieczności zakupu, instalacji czy aktualizacji sprzętu lub oprogramowania. Za to wszystko jest odpowiedzialny dostawca SaaS, a klient zawsze dysponuje najnowszą wersją aplikacji.

Poznaj produkty SaaS:

Na czym polega model PaaS?

Platforma jako usługa (PaaS) zapewnia platformę chmury oraz narzędzia ułatwiające deweloperom tworzenie i wdrażanie aplikacji w chmurze. Użytkownicy korzystają z modelu PaaS przy użyciu przeglądarki internetowej, dzięki czemu nie trzeba kupować ani serwisować bazowego sprzętu czy oprogramowania. W modelu PaaS deweloperzy mogą wybierać żądane funkcje na podstawie subskrypcji.

Dowiedz się więcej o platformie SAP Cloud Platform.

Na czym polega model IaaS?

Infrastruktura jako usługa (IaaS) pozwala firmom „wynajmować” zasoby obliczeniowe, takie jak serwery, sieci, pamięć masowa i systemy operacyjne, w oparciu o model płatności za użycie. Dostawcy IaaS hostują infrastrukturę oraz obsługują zadania, takie jak serwisowanie systemu i tworzenie kopii zapasowych, zwalniając klientów z konieczności zakupu sprzętu lub zatrudniania specjalistów odpowiedzialnych za zarządzanie tą infrastrukturą.

Chmura publiczna, prywatna czy hybrydowa?

Dowiedz się więcej na temat trzech modeli wdrażania chmury: publicznego, prywatnego i hybrydowego. Przekonaj się, który najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie.

Wstecz

Chmura publiczna

W przypadku chmury publicznej usługi są dostarczane do klientów za pośrednictwem sieci otwartej do użytku publicznego. Chmury publiczne są efektywne i ekonomiczne. Często obsługują wielu dzierżawców — dostawca świadczy usługę w środowisku współdzielonym.

Chmura prywatna

W chmurze prywatnej usługi są realizowane w sieci prywatnej chronionej zaporą. Można utworzyć chmurę prywatną we własnym centrum danych lub subskrybować chmurę hostowaną przez dostawcę. Chmury prywatne oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa i kontroli.

Chmura hybrydowa

Chmura hybrydowa obejmuje zarówno rozwiązania chmurowe, jak i lokalne — często od wielu dostawców. Zapewnia też różnorodność, pozwalając wybierać obszary działalności, dla których odpowiednia będzie chmura publiczna lub prywatna, oraz te, w których lepiej sprawdzą się rozwiązania lokalne.

Dalej

Uproszczona integracja chmury i chmury hybrydowej

Scenariusze integracji chmury:

Wraz z postępującą cyfryzacją przedsiębiorstw wykorzystanie najlepszych rozwiązań chmurowych w połączeniu z rozwiązaniami SAP pomaga stworzyć platformę dla innowacji oraz automatyzacji procesów biznesowych. Zaawansowane opcje integracji i wbudowana funkcja integracji w ofercie SAP umożliwiają połączenie podstawowego pakietu rozwiązań z innymi rozwiązaniami chmurowymi SAP i innych firm.

Poznaj najlepsze praktyki w zakresie scenariuszy integracji następujących produktów SAP:

Nowa ścieżka do wdrożenia chmury

Współpracujemy z zaufanymi partnerami, aby dostarczać rozwiązania SAP w prywatnym, zarządzanym środowisku chmury. Taki model subskrypcji oparty na płatności za użycie obejmuje sprzęt, oprogramowanie i wsparcie świadczone przez partnerów, pozwalając przyspieszyć przejście do chmury oraz obniżyć koszt i nakład pracy działu IT.

Bez ograniczeń: technologia przetwarzania w chmurze firmy SAP

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać SAP jako dostawcę chmury. Uzyskaj więcej informacji na temat trzech z nich: sieci biznesowych, współpracy i najnowocześniejszych zabezpieczeń infrastruktury IT.

Wstecz

Łączność w chmurze

Narzędzia do współpracy w chmurze ułatwiają użytkownikom odbywanie wirtualnych spotkań i dzielenie się informacjami w czasie rzeczywistym. Poznaj rozwiązania SAP Jam i zobacz, jak ułatwiają one współpracę między pracownikami, klientami i partnerami.

Zabezpieczenia chmury:
dodatkowe środki bezpieczeństwa

W firmie SAP stale koncentrujemy się na bezpieczeństwie chmury, aby nasi klienci nie musieli tego robić. Dowiedz się, w jaki sposób wyprzedzamy najnowsze zagrożenia i wbudowujemy zabezpieczenia w każdą warstwę oferowanych przez nas rozwiązań w chmurze, aby zagwarantować bezpieczne środowisko o wysokiej dostępności.

Dalej

Sprawdź, co mówią nasi klienci

W stronę chmury z SAP Digital Business Services

Dzięki doświadczeniom zgromadzonym przez ponad 40 lat współpracy z najbardziej postępowymi organizacjami na świecie oraz solidnemu ekosystemowi partnerów przedstawiciele SAP Digital Business Services mogą poprowadzić Twoją firmę na drodze do innowacji i transformacji cyfrowej, zabezpieczając najważniejsze procesy biznesowe.

Szybko i łatwo wdrażaj nowe technologie i aplikacje SAP, niezależnie od tego, czy implementacja ma być realizowana w chmurze, lokalnie, czy też hybrydowo. Kluczem do sukcesu jest posiadanie odpowiedniej wiedzy specjalistycznej, by na podstawie potrzeb biznesowych opracować przejrzystą mapę wdrożenia, pozwalającą przekształcić firmową infrastrukturę IT i zapewnić najkorzystniejsze wyniki biznesowe. Nasze usługi pomocy są opracowywane równolegle z samymi rozwiązaniami, a nasi specjaliści wykorzystują sprawdzone metody i najlepsze praktyki, by zagwarantować sukces każdego wdrożenia.

Wstecz

Ogranicz ryzyko i liczbę znaków zapytania dzięki oprogramowaniu i usługom projektowanym równolegle.

Przyspiesz proces wdrażania dzięki najlepszym praktykom stosowanym wyłącznie przez SAP.

Zagwarantuj krytyczną integrację i migrację danych pomiędzy rozwiązaniami lokalnymi i w chmurze.

Dalej

Przeglądaj najbardziej aktualne tematy dotyczące przetwarzania w chmurze

Wstecz
Dalej
*Wszelkie przedstawiane rezultaty wdrożenia rozwiązań SAP są tylko przykładami podanymi w celach informacyjnych i, mimo że opierają się na prawdziwych doświadczeniach klientów, nie stanowią żadnych zobowiązań ani gwarancji ze strony firmy SAP i/lub jej partnerów. Faktyczne ceny, koszty i wyniki związane z wdrożeniem rozwiązań mogą się różnić w zależności od wymagań i potrzeb poszczególnych klientów. Jedyne gwarancje, jakich firma SAP udziela na produkty i usługi, to gwarancje określone w oświadczeniach gwarancyjnych dostarczanych wraz z produktami i usługami, jeśli mają zastosowanie. Żadne stwierdzenie zawarte w niniejszym dokumencie nie może zostać uznane za oświadczenie stanowiące dodatkową gwarancję.
Powrót do góry