Przejdź do zawartości

Transformacja cyfrowa

Co to jest transformacja cyfrowa?

Transformacja cyfrowa oznacza zasadniczą zmianę podejścia do doświadczeń klienta oraz przekształcenie modeli biznesowych i procesów. Zmiana ta polega na znalezieniu nowych sposobów osiągania korzyści, generowania przychodów i zwiększenia efektywności — firmy wykorzystują w tym celu innowacyjne technologie.

Dlaczego warto przeprowadzić transformację właśnie teraz?

Przełomowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja i Internet rzeczy (IoT), osiągają dojrzałość i stają się bardziej dostępne i korzystniejsze cenowo. Liderzy technologii cyfrowych wykorzystują je do przekształcania doświadczeń klientów, poprawy wydajności i budowania przewagi nad konkurencją.

Poznaj fakty

3 %

firm przeprowadziło rzeczywistą transformację cyfrową.

SAP Center for Business Insight i Oxford Economics, badanie dotyczące transformacji cyfrowej przeprowadzone wśród przedstawicieli kadry zarządzającej

90 %

przedsiębiorców uważa, że w najbliższych pięciu latach sztuczna inteligencja (AI) będzie kluczowa dla przetrwania ich firm.

Ankieta firmy SAP z udziałem 2500 członków najwyższej kadry kierowniczej

94 %

liderów technologii cyfrowych inwestuje w duże zbiory danych i rozwiązania analityczne.

SAP Center for Business Insight i Oxford Economics, badanie dotyczące transformacji cyfrowej

Na czym polega digitalizacja?

Dowiedz się, jak rewolucyjne innowacje przekształcają modele biznesowe, procesy i model pracy w gospodarce cyfrowej.

Nowe modele biznesowe

Innowacje w zakresie modeli biznesowych powinny stanowić podstawę strategii cyfrowej każdego CEO. Pobierz infografikę i poznaj sześć najskuteczniejszych rodzajów modeli biznesowych.

Nowe procesy biznesowe

Za pomocą cyfrowych procesów biznesowych można udoskonalić doświadczenia klienta, uzyskać dostęp do najaktualniejszych danych i analiz predykcyjnych, zwiększyć produktywność i uzyskać wiele innych korzyści.

Nowe sposoby pracy

Innowacje cyfrowe wpływają na środowisko pracy na cztery główne sposoby, innowacje te zawsze jednak skupiają się na ludziach — nawet jeśli jeden z nowych pracowników jest maszyną.

Czy wszystkie firmy muszą przejść transformację?

Każda firma będzie musiała kiedyś przystosować się do funkcjonowania w erze cyfrowej. Niektóre branże muszą przekształcić swoje modele biznesowe już teraz, natomiast inne zaczynają wdrażać innowacje procesów stopniowo.

Jak przetrwać cyfrową burzę

W jakich branżach potrzeba transformacji jest najpilniejsza? Sektory takie jak handel, bankowość i zaawansowane technologie są w samym środku tego procesu, zaś inne jeszcze go nie zaczęły. Dowiedz się, czy potrzeba transformacji dotyczy Twojej firmy, a jeśli tak — jak sobie z tym poradzić.

Przeszkody na drodze do transformacji i sposoby na ich przezwyciężenie

Transformacja cyfrowa: czy drobne niepowodzenia to powód do obaw?

Czy w procesie transformacji cyfrowej należy się spodziewać drobnych niepowodzeń? Czy takie porażki mogą się okazać przydatne? Dowiedz się, jak przekuć drobne potknięcia we wnioski, które pomogą osiągać większe korzyści.

Trzy najważniejsze wyzwania i priorytety dla CEO

Trzy największe wyzwania w zakresie transformacji cyfrowej — oraz trzy najważniejsze priorytety — są jednakowe dla CEO we wszystkich branżach i regionach. Dowiedz się więcej na temat każdego z nich i przygotuj się do pomyślnej transformacji.

Wybierz odpowiednie strategie cyfrowe dla swojej firmy

Optymalizacja

Zoptymalizuj procesy, by zwiększyć ich efektywność lub niezawodność

Rozszerzenie

Rozszerz istniejące procesy biznesowe, by zdobyć nowe źródła wartości

Transformacja

Przekształć łańcuch wartości lub model biznesowy firmy

Najlepsze praktyki w zakresie transformacji cyfrowej

Transformacja cyfrowa opiera się na przywództwie, ludziach i zarządzaniu zmianami w tym samym stopniu, jak na technologii. Oto kilka najskuteczniejszych praktyk, które zwiększą prawdopodobieństwo udanej transformacji.

Wskazówki dotyczące udanego przebiegu transformacji

Transformacja cyfrowa nigdy się tak naprawdę nie kończy. To nieustanny proces, który w dodatku nie należy do najłatwiejszych. Przedstawiamy pięć wskazówek, które zapewnią planowy przebieg transformacji i maksymalny zwrot z inwestycji.

Cztery czynniki wyróżniające liderów technologii cyfrowych

W globalnej ankiecie firm SAP i Oxford Economics zaledwie 3% menadżerów przyznało, że są zadowoleni z poziomu cyfryzacji w swoich firmach. Zobacz, co i jak udało im się osiągnąć — oraz poznaj cztery czynniki, które zadecydowały o powodzeniu ich działań.

Stale poszerzaj wiedzę

Inteligentne przedsiębiorstwo: kolejny etap wtajemniczenia

Dowiedz się więcej o technologiach, które pomagają firmom w przekształceniu w inteligentne przedsiębiorstwa: sztucznej inteligencji, analizach predykcyjnych, asystentach cyfrowych, interfejsach konwersacyjnych i wielu innych — z pierwszej odsłony serii webcastów.

Strategie cyfrowe dla małych i średnich przedsiębiorstw

Inteligentne przedsiębiorstwa — niezależnie od wielkości — osiągają lepsze wyniki mniejszym nakładem zasobów, automatyzują rutynowe zadania i zapewniają najlepsze doświadczenia klientom. Poznaj strategie, które pomagają MŚP w przemianie w ten nowy rodzaj przedsiębiorstw cyfrowych.

Spełnianie oczekiwań klientów za pomocą technologii

Obejrzyj webcast i posłuchaj, jak eksperci z firm SAP i IDC opowiadają, jak innowacje cyfrowe, takie jak Internet rzeczy, uczenie maszynowe, technologia blockchain i chmura mogą pomóc firmom tworzyć wartość dla klientów i odróżniać się od konkurencji.

Podnoś kompetencje dzięki bezpłatnym kursom internetowym

Na platformie openSAP możesz skorzystać z oferty bezpłatnych kursów internetowych do samodzielnego poszerzania wiedzy o transformacji cyfrowej. Przeglądaj dostępne kursy — od uczenia maszynowego dla przedsiębiorstw w pigułce po inteligentne usługi w zakresie innowacji modeli biznesowych.

Zmień swój punkt widzenia — poznaj opinie ekspertów w dziedzinie transformacji cyfrowej

Jean Loh
Audience Marketing
SAP

Pytania i odpowiedzi: transformacja danych

Przeczytaj zapis Q&A z Davem Spencerem, prezesem BackOffice Associates. Opowiada o transformacji danych i wyjaśnia, dlaczego jest ona kluczem do transformacji cyfrowej.

Andy Hancock
SAP

Niewielka technologia, ogromny przełom

Dawniej komputery zajmowały całe pomieszczenia. Teraz mieszczą się w kieszeni, a nawet w... żołądku. Jak malejące urządzenia doprowadzą do kolejnej rewolucji biznesowej?

Martin Wezowski
Chief Designer and Futurist, Chief Innovation Office
SAP

Czynnik ludzki w maszynie

Największym zagrożeniem dla ludzi nie jest dominacja robotów na rynku pracy, lecz to, że nie przygotowujemy się do tego, by wykorzystywać w pracy przewagę, jaką dają nam ludzkie cechy.

Powrót do góry