Skip to Content
צור קשר

מקד את תשומת הלב בלקוחות בעזרת פתרונות התוכנה שלנו לענף הביטוח

עמוד בציפיות של הלקוחות המודרניים בכל ערוצי השירות, כולל מובייל בעזרת פתרונות התוכנה של SAP לענף הביטוח. הפתרונות שלנו משתמשים בטכנולוגיה האחרונה כדי לעזור לך בניהול תביעות, להפוך את ניהול הפוליסות לפשוט יותר ולנהל את הסיכון והציות באופן פעיל. פתח מוצרים במהירות והעזר במערכת ניהול קשרי לקוחות (CRM) מתקדמת לענף הביטוח להנעת מכירות ותמיכה במאמצי השיווק.

למידע נוסף על פתרונות התוכנה שלנו לענף הביטוח
Previous

SAP ניהול תביעות

למד איך הפתרון הגמיש הזה מאפשר לך לנהל תביעות, עבודות שמאים ולטפל בשינויים במאגר המשאבים כדי לצמצם את הסיכון תוך שמירה על שביעות רצון הלקוחות.

עד כמה העסק שלך ממוקד לקוחות?

‎11%* מהמוסדות הפיננסיים מחזיקים בתמונות מצב מלאה ומקיפה על הקשר עם הלקוחות כדי שיוכלו לספק להם חוויית שירות אחידה וחוצת ערוצים עבור כל המוצרים. מהי תמונת המצב בארגון שלך?

Next

קרא מה מספרים הלקוחות שלנו...

Previous

שיתוף פעולה סיכון-כספים

חברות ביטוח מודרניות שואפות להשיג שיתוף פעולה טוב יותר עם מחלקת הכספים. קרא את הדוח התובנות הפיננסיות של IDC המבוסס על מחקר בינלאומי של מנהלי ביטוח וכספים ולמד איך הן מבצעות את השינוי.

ביטוח בעידן של היכרות קרובה עם הלקוח

למד איך חברות ביטוח המוכרות ביטוחי חיים וביטוח רכוש ותאונות משתמשות בטכנולוגיות דיגיטליות כגון אנליטיקה של ביג דאטה ובאינטרנט של הדברים כדי לקדם גישה ממוקדת לקוח. למידע נוסף, קרא את הדוח של Economist Intelligence Unit‏ (EIU).

Next

קבל נקודת מבט רעננה ממומחים בענף הביטוח

Previous

האם חברות ביטוח גדולות יכולות לחדש כמו חברות הזנק? כן, בתנאי שהן יצליחו לפעול מחוץ להשג ידה של "מערכת החיסון התאגידית"

אין ספק שענף הביטוח מוכן לרעיונות חדשים וגדולים. השאלה היחידה היא מיהו השחקן שיביא אותם לשוק ששם דגש הולך וגדל על הצבת הלקוחות במרכז.

שיתוף פעולה והאינטרנט של הדברים: איך חברות ביטוח יכולות לשרוד ולשגשג בעידן כלכלת הרשת


עבור ענף הביטוח האינטרנט של הדברים (IoT) טומן בחובו הבטחה גדולה. כבר היום חברות הביטוח יכולות להשתמש ברכבים המחוברים לאינטרנט כדי לאסוף נתונים על צורת הנהיגה, מיקום, מצב הרכב ועוד.

העדכון האחרון מהכנס SAPPHIRE NOW: מעבר לדיגיטל ועתיד ענף הביטוח


הדוכנים כבר פורקו, קולדפליי כבר ארזה את התופים והמשתתפים בכנס SAPPHIRE NOW חזרו לבתיהם בכל רחבי העולם עם חוויות ורעיונות חדשים. הנה סיכום של האירועים הבולטים בכנס SAPPHIRE עבור ענף הביטוח.

Next
Previous

התכונן לעידן המבוטחים במובייל

גלה איך טכנולוגיות מובייל יוצרות קשרים חדשים בין חברות הביטוח והמבוטחים. התרשים הבא מציג איך יישומונים (אפליקציות) למכשירים ניידים ומידע מעניקים לחברות הביטוח הזדמנות להציע שירותים בהתאמה אישית לפי דרישה שיכולים למזער סיכונים והפסדים.

בחינה מחדש של הביטוח בעולם המובייל

לפי שני סקרים בינלאומיים שנערכו על-ידי Economist Intelligence Unit,‏ שיעור של 64% מהצרכנים יוצרים קשר עם חברת הביטוח רק פעם בשישה חודשים או לעתים רחוקות יותר. קרא את הדוח כדי ללמוד איך ערוץ המובייל יכול לעזור לחברות הביטוח והמבטחים לשמור על קשר.

Next

דמיין מחדש את האופן בו אתה עושה עסקים, עם SAP Digital Business Services

לכלכלה הדיגיטלית השפעה מהותית על לקוחות SAP ומצריכה רמה גבוהה של תכנון וניהול בכדי לפתח את הארגון שלך. מקסם את מלא הפוטנציאל הגלום בערך הארגון והבטח את המשכיותו. SAP Digital Business Services מחברת בין עולם העסקים ל- IT כדי לעזור לך לדמיין מחדש את העסק שלך תוך שימוש במסגרת הדיגיטלית המתקדמת שלנו.

עם מעל 40 שנות ניסיון בעבודה מול הארגונים המתקדמים בעולם ו- Ecosystem  שותפים איתן,   SAP Digital Business Services יכולה לסייע ולהדריך אותך בדרך לחדשנות וטרנספורמציה דיגיטלית ולהבטיח שמירה ואבטחת תהליכים עסקיים קריטיים בארגון.

Previous

פרוץ את גבולות העסק שלך על ידי קבלת ייעוץ מגורם אמין המכיר אותך בצורה הטובה ביותר.

מקסם את מלא הפוטנציאל העסקי של השקעת ה- SAPשלך ושרטט מפת דרכים דיגיטלית לאימוץ.

הבטח את ההמשכיות העסקית של הארגון שלך באמצעות קבלת הדרכה פעילה למעבר לטכנולוגיית הדור הבא

Next
Back to top