דלג לתוכן
כלי חשמל בשימוש ביצירת ניצוצות

מה זה ניהול שרשרת אספקה (SCM) ומדוע זה חשוב?

הנה הגדרה בסיסית של ניהול שרשרת אספקה: זה כל מה שקורה מאחורי הקלעים כדי לספק מוצר ללקוח. הרכש וההזמנה. ייצור. הובלה. ניהול מלאי – ועוד. התהליך מתחיל בהקשבה לשוק כדי לברר מה הלקוחות רוצים - ומתי, וכמה ממנו. לאחר מכן מתקדם המסע דרך כל השלבים, החל במיקור ועד ייצור ועד לוגיסטיקה. כדי שביצוע מורכב זה יהיה יעיל ככל האפשר, יש לשלב כל שותף – או "קישור" – בשרשרת, במערכת מתואמת ומגיבה באופן הדוק.

 

בשנת 2020 התעורר העולם כולו לחשיבותן הקריטית של שרשראות האספקה. כאשר האספקה לא הגיעה – או כאשר היצרנים לא הצליחו למקרן חומרים חיוניים – הן החברות והן הצרכנים הבינו את ערכן של שרשראות האספקה שהן גמישות וסדרתיות. חברות בכל מקום מנסות כעת להסתכל מקרוב יותר על שרשראות האספקה הגלובליות שלהן ועל הטכנולוגיות שמנהלות אותן - ושואלות את עצמן מה הן יכולות לעשות כדי להוכיח לעתיד את עסקיהן.

גרפיקה המתארת שישה שלבים בתהליך ניהול שרשרת האספקה

רכיבי מפתח בניהול שרשרת אספקה

מדוע חשוב ניהול שרשרת האספקה?

הביטי סביבך. עקרונית, שום דבר בבית או במקום העבודה שלך לא יהיה שם בלי שרשראות אספקה. מאות מיליוני משרות ברחבי העולם מקושרות לפעילויות האלה. החל במוצרי צריכה זולים וכלה בציוד כירורגי ומשאבים חיוניים, הכל מגיע דרך שרשרת אספקה. למרות היותה של SCM בליבה של כלכלות גלובליות, חברות רבות עדיין מפעילות את שרשראות האספקה שלהן עם אותם התהליכים והמכונות בהן הן משתמשות כבר 50 שנה.

 

שיטות עבודה משופרות של SCM יכולות לשנות עסקים. חברות יכולות להפוך לתחרותיות יותר על ידי צמצום פסולת ועודף תוך הורדת עלויות והגברת היעילות. הם יכולים להגביר את נאמנות הלקוחות על-ידי הצעת לוגיסטיקה מותאמת אישית העונה על העדפות פרטניות. והם יכולים להפוך את התהליכים שלהם לאוטומטיים כך שיהיו מהירים יותר, חכמים יותר ויצרניים יותר.  

ניהול שרשרת אספקה גלובלית – אתמול והיום

בעשורים האחרונים נוצרו שרשראות אספקה גלובליות כדי לנצל את השכר הנמוך וחומרי גלם זולים יותר כדי להימצא במדינות מסוימות. כעת, העולם השתנה בדרכים חשובות רבות. מדיניות המסחר והתעריף הן הסטה, לעתים קרובות ללא ניבוי. עתירות פוליטיות אינן ודאיות. לקוחות רוצים לקבל מידע טוב יותר על האספקה והקיימות של המוצרים שלהם, מחומרי גלם כל הדרך ועד לאריזה והדלקים המשמשים להבאת משאית המשלוח לדלת הקדמית שלהם. למזלנו, גם הטכנולוגיה השתנתה. שרשראות אספקה מודרניות משתמשות ב-Big Data שנוצר בכל הקישורים בשרשרת כדי לפשט את הייצור והייצור - ובמקביל, הם מפתחים פתרונות שרשרת אספקה ביתיים.

הרכיבים הבסיסיים של ניהול שרשרת אספקה

מהו תכנון שרשרת אספקה?

 

תכנון שרשרת אספקה הוא התהליך של ציפייה לביקוש המוצר ולאחר מכן תיאום של כל הקישורים בשרשרת האספקה כדי לספק אותו. בנוסף לתכנון וחיזוי ביקוש, היא כוללת תכנון אספקה, תכנון דרישות חומרים (MRP), תכנון ייצור ותכנון מכירות ופעולות (S&OP). ב-SCM המודרני, תוכניות אלה בדרך כלל מחוברות לתוכנית עסקית אחת ומשולבת (IBP).

 

מה זה ניהול לוגיסטיקה?

 

ניהול לוגיסטיקה הוא הובלה ואחסון של טובין מתחילת שרשרת האספקה, עם טובין גולמיים וייצור, ועד לאספקה של מוצרים מוגמרים לחנויות או ללקוחות - ואפילו הלאה לשירות מוצר, להחזרות ולמיחזור. הפונקציות העסקיות המעורבות כוללות ניהול הובלה נכנסת ויוצאת, ניהול צי, ניהול מחסנים, בקרת מלאי ושירות לקוחות.

 

מהי טכנולוגיית הייצור?

 

עדיפות גדולה של ייצור ב-SCM היא לשמור על ייצור ותהליכים רזים ככל האפשר – תוך שמירה (ושיפור) על איכות, קיימות ושביעות רצון הלקוחות. בינה מלאכותית (AI) ומערכות 'אינטרנט של דברים' (IoT) בשרשרת האספקה יכולות לאסוף ולנתח את Big Data כדי לייעל ולאטמט תהליכי ייצור. הדפסה תלת ממדית לפי דרישה יכולה למנוע חוסרים ועודף, ומכונות חכמות יכולות לספק כלכלית התאמה מסיבית אישית. 

 

מהו ניהול מחזור חיים של מוצר (PLM)?

 

ניהול מחזור חיי מוצר (PLM) הוא תהליך של ניהול מוצר לאורך כל מחזור החיים שלו - החל באידיאה, הנדסה ועיצוב וכלה בייצור, שירות וסילוק (או מיחזור).  מערכות תוכנה של PLM מרכיבות תהליכים אלה, מקלות על שיתוף פעולה כלל ארגוני ומספקות עמוד אחורי של מידע על מוצר עבור כל מוצר במחזור החיים שלו. 

 

מהו ניהול נכסים ארגוניים (EAM)?

 

ניהול נכסים ארגוניים הוא התהליך של ניהול ותחזוקה של נכסים פיזיים ברחבי שרשרת האספקה, החל ברובוטיקה של מפעל וכלה בציי אספקה. חיישני IoT, קישוריות Machine-to-Machine (M2M) ותאומים דיגיטליים משנים את EAM – משפר יעילות, זמן שימוש יעיל, בטיחות ואחזקה מונעת וניבוי. חלק מהנכסים המחוברים יכולים אפילו לחזות תיקונים או פירוקים ולבצע תחזוקה על עצמם - ממש עד למיקור וסידור החלקים הדרושים להרחבת מחזור החיים שלהם.

 

מהו רכש שרשרת אספקה?

רכש הוא תהליך של רכישת חומרים, טובין ושירותים כדי לענות על הצרכים העסקיים, להבטיח איכות וערך של אותם טובין, ולנהל משא ומתן על מחירים הוגנים. אתגר עיקרי עבור צוותי רכש ומיקור הוא ציפייה לנפחי הזמנות מדויקים, שכן גם חוסרים וגם עודפים עלולים לפגוע בעסק. מערכות SCM שמשלבות למידת מכונה וכלי ניתוח תחזיתיים יכולות למנוע ניחושים ברכש וברכש.

יתרונות של ניהול שרשרת אספקה

  1. יעילות מוגברת: מערכות ניהול נכסים ארגוניות ואחזקת חיזוי מסייעות למכונות ולמערכות לפעול ביעילות רבה יותר. זה יכול לתקן צווארי בקבוק, לשפר תהליכי עבודה ולהגביר פרודוקטיביות. תהליכים אוטומטיים וניתוח נתונים מגיב משמעו גם זמני משלוח ואספקה מהירים יותר.
  2. עלויות שרשרת אספקה מופחתות: השימוש ב-Predictive Analytics עוזר למנוע "ניחוש" יקר, שמפחית מלאי בזבזני ומחסור בסיכון. IoT מאפשר לנכסים קיימים להיות מגיבים יותר ולספק את תהליכי העבודה השימושיים והיעילים ביותר האפשריים עבור כל מצב. זה גם מספק חיזוי מדויק יותר כדי לסייע בהפחתת משאיות אספקה חצי מלאות, נתיבי אספקה לא מתואמים וניהול צי לא יעיל.
  3. זריזות וגמישות גדולה יותר של שרשרת אספקה: מגמות ושינויי שוק יכולים לקרות בפתאומיות, לכן חשוב להיות אדפטיביים ולקיים מערכות SCM גמישות שיש להן את הזריזות להסתגל לכל מצב. נתונים בזמן אמת ותובנות חכמות יכולים לסייע למנהלי שרשרת אספקה להקצות מחדש מכונות וצוות לתהליכי עבודה טובים יותר. ניתן לשמוע את משוב הלקוחות ולבצע אותו מיד. מלאים וירטואליים ותהליכי מחסן חכמים שומרים על יישור ביקוש והיצע.
  4. איכות מוצר משופרת: קישור משוב לקוח ישירות לצוותי מו"פ משמעו שעיצוב המוצר ופיתוח המוצר מעודכנים במלואם על-ידי צורכי הלקוח. צוותי ייצור ו-R&D יכולים להשתמש בתובנות מלמידת מכונה וכלי ניתוח כדי להגיב למגמות ולמשאלות של לקוחות עם שיפורים משמעותיים בעיצוב המוצר.
  5. שירות לקוחות טוב יותר: שיטות העבודה המומלצות של SCM הן ממוקדות בלקוח ומתוכננות להיות תגובתיות ומסתגלות. כאשר התחרות נמצאת במרחק לחיצה בלבד, מאפשר SCM המודרני לחברות ליישם משוב לקוח ומגמות כל הדרך משלב העיצוב והייצור ועד לשלב הלוגיסטיקה, האספקה והחזרות של המייל האחרון.

אבולוציה של ניהול שרשרת אספקה

במשך עשורים רבים, מעורבותו של הלקוח בשרשרת האספקה הגיעה רק בסוף. מאיפה הגיעו מוצרים, ממה הם היו עשויים, ואיך הם הגיעו לחנות לא היה נושא לשיקול דעת רב. כיום, שקיפות שרשרת אספקה וקיימות הן בעלות עניין חיוני לצרכנים. כמו היכולת לקבל שליטה מוחלטת על הדרך והיכן הם קונים והאפשרויות שצפויות להם לאורך מסע המימוש.

 

כדי לצמוח ולהתחרות בשוק של ימינו, תוכנת SCM מודרנית חייבת להיות מסוגלת לאסוף ולפרש את כל הנתונים שנוצרו ונלכדו בכל שרשרת האספקה. טכנולוגיות חדשות נדרשות כדי למנף את הנתונים האלה באופן מלא – הפיכתם לתובנות בזמן אמת ושימוש בהם לאוטומציה של תהליכי SCM ותהליכי עבודה בדרך חכמה וזריזה באמת. בעוד שאנחנו לא יכולים לחזות את העתיד, אנחנו יכולים להיות בטוחים שיהיו שינויים כלכליים, אירועים לא צפויים ודרישות לקוח שמתפתחות במהירות. עם השימוש במערכות SCM מונעות-נתונים וטכנולוגיות, אנחנו יכולים לשנות את ניהול שרשרת האספקה ולבנות את סוג שרשראות האספקה החדשות, המגיבות, שאנחנו צריכים לראות אותנו במהלך 2020 ומעבר.

בינה היא היכולת להסתגל לשינוי.

סטיבן הוקינג

טכנולוגיות שרשרת אספקה חדשות

ישנן טכנולוגיות חדשות וצפויות רבות המניעות טרנספורמציה של שרשרת אספקה דיגיטלית. בינה מלאכותית ולמידת מכונה נמצאות בשימוש יותר ויותר בניהול שרשרת אספקה - כמו האינטרנט של הדברים, מחשוב ענן וקצוות, ניתוח תחזיתי, דברים אוטונומיים כמו רובוטים ושדרוגים, הדפסה תלת-ממדית, מציאות מוגברת (AR), מציאות מדומה (VR) ו-Blockchain. יחד, הטכנולוגיות הללו מדליקות את המהפכה התעשייתית הרביעית - או התעשייה 4.0 - וזה המקום שבו עומד בראש ניהול שרשרת האספקה.  

מגמות בניהול שרשרת אספקה

השפעת הקורונה על שרשראות האספקה

 

בשנת 2019 אף אחד לא היה יכול לדעת את גל הכאוס והשיבושים שעלו בדרכנו בשנת 2020. לא יכולנו לדעת - אבל אנחנו בהחלט יכולים להיות מוכנים יותר טוב. עסקים ברחבי העולם קיבלו שיחת התעוררות מנגיף הקורונה שהזהירה אותם עד כמה הם פגיעים ועתיקות של חלק מתהליכי שרשרת האספקה שלהם. עסקים שמשלבים בינה מלאכותית, למידת מכונה וכלי ניתוח תחזיתיים במערכות ה-SCM שלהם יכולים לקבל החלטות חכמות, להסתגל במהירות כשהדבר לא צפוי קורה – ולשפר את גמישות.  

 

אפקט האמזונס 

 

האסטטיות של רשת המימוש והמחסן של אמזון אפשרה להם להציע משלוח של היום הבא ושל אותו היום – וכעת הלקוחות דורשים את אותן מהירויות אספקה מכל הקמעונאים המקוונים. לאפקט האמזונס יש השפעה גדולה על SCM ועל הבנייה מחדש הנדרשת כדי לעמוד בציפיות הללו - מרשתות מחסן רחבות יותר ועד אספקה במיקור חוץ ובמייל האחרון - היא נרחבת.

 

שרשראות אספקה ירוקות

 

שילוב פרקטיקות ירוקות לניהול שרשרת אספקה יכול להפוך כל דבר מעיצוב מוצר ומיקור חומרים לייצור, לוגיסטיקה, אספקה ואפילו מה שנעשה עם מוצרים וציוד בסוף החיים. שרשראות אספקה מעגליות מבקשות לא רק למחזר אלא גם לעצב מחדש דברים כמו רכיבי פלסטיק ואלקטרוניקה במוצרים שהושלכו.

 

שקיפות שרשרת אספקה

 

בשנת 2020 הלקוחות מודעים יותר מתמיד לכלכלה העולמית ונמנעים לתת את עסקיהם לחברות ששיטות העבודה והמדיניות של שרשרת האספקה שלהם ידועות כאתיות. טכנולוגיות כגון בלוקצ'יין וחיישני מעקב משמשות ליצירת שקיפות וקיימות של שרשרת אספקה. החל במיקור האתי של חומרי גלם והעבודה המשמשת בייצור ועד הדלק במשאית המשלוח - הלקוחות יכולים לראות את המוצא והמקור של כל קישור בשרשרת האספקה המודרנית.

 

שרשראות אספקה בכל הערוצים

 

הציפיות סביב קניות בכל הערוצים הופכות להיות מורכבות יותר כל הזמן. מעבר ליציע פשוט של חנות מקוונת, עסקים חייבים לספק חוויות קנייה שנעות בצורה חלקה מוירטואלית למרגמה, וחזרה שוב. מהאופן שבו הם משלמים ועד לאן שהם מזמינים, איך הם מקבלים את הסחורה שלהם ואיך הם מתוודעים לאורך הדרך - הלקוחות רוצים להיות מסוגלים להתאים אישית את השילוב האישי שלהם של אפשרויות הקניות והמימוש. מערכות SCM הטובות ביותר משלבות אפשרויות של שירות לקוחות וקניות בכל נקודות המגע עם הלקוחות שלהם.

 

מסחר ומשמרות פוליטיות 

 

בשנים האחרונות ניכרת אי יכולת ניבוי קיצונית במכסים חדשים ובמדיניות סחר. חברות שבעבר היו תלויות כמעט לחלוטין בספקים ויצרנים בחו"ל, חוששות פגיעות ומחפשות אפשרויות בטוחות יותר קרוב לבית. IoT ופתרונות ייצור ביקושים, כמו הדפסה בתלת ממד, הופכים את המלאים הווירטואליים ופתרונות הייצור המקומי לאופציה ריאליסטית יותר ויותר.  

placeholder

למדו עוד על פתרונות
ה-SCM שלנו

מקסם יעילות, גמישות ונראות בכל שרשרת האספקה שלך.

עלון חדשות של SAP Insights

placeholder
הירשם כמנוי היום

קבל תובנות מרכזיות על-ידי הרשמה כמנוי לעלון החדשות שלנו.

קריאה נוספת

חזור למעלה