דלג לתוכן
גבר משתמש בתוכנת ERP

מהו ERP?

תכנון משאבים ארגוניים (ERP) היא מערכת תוכנה המסייעת לך לנהל את כל העסק שלך, התומכת באוטומציה ותהליכים בכספים, משאבי אנוש, ייצור, שרשרת אספקה, שירותים, רכש ועוד.

הגדרת ERP בפירוט

ERP מייצג תכנון משאבים ארגוניים, אבל מה המשמעות של ERP? הדרך הפשוטה ביותר להגדיר ERP היא לחשוב על כל תהליכי הליבה העסקיים הדרושים לניהול חברה: כספים, משאבי אנוש, ייצור, שרשרת אספקה, שירותים, רכש ועוד. ברמה הבסיסית ביותר, ERP עוזר לנהל ביעילות את כל התהליכים האלה במערכת משולבת. לרוב מתייחסים אליו כאל מערכת הקליטה של הארגון.


עם זאת, מערכות ה-ERP של היום הן דבר מלבד בסיסי ויש להן דמיון מועט ל-ERP של לפני עשרות שנים. כעת הם מסופקים דרך הענן ומשתמשים בטכנולוגיות העדכניות ביותר – כמו בינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה – כדי לספק אוטומציה חכמה, יעילות רבה יותר ותובנה מיידית ברחבי העסק. תוכנות ERP מודרניות בענן מקשרות בין פעולות פנימיות גם עם שותפים עסקיים ורשתות ברחבי העולם, ומעניקות לחברות את שיתוף הפעולה, הזריזות והמהירות שהן צריכות להיות תחרותיות כיום.

מהו ERP? קבל את כל הפרטים בסרטון זה.

מדוע ERP חשוב?

לפעמים מתואר כ"מערכת העצבים המרכזית של ארגון", מערכת תוכנת ERP מספקת את האוטומציה, השילוב והבינה החיוניים להפעלה יעילה של כל הפעולות העסקיות היומיומיות. רוב או כל הנתונים של הארגון צריכים להימצא במערכת ה-ERP כדי לספק מקור אמת יחיד ברחבי העסק.

 

מימון דורש ERP כדי לסגור במהירות את הספרים. יש צורך במכירות ERP כדי לנהל את כל הזמנות הלקוחות. הלוגיסטיקה מסתמכת על תוכנת ERP הפועלת היטב כדי לספק את המוצרים והשירותים הנכונים ללקוחות בזמן. חשבונות זכאים צריכים ERP כדי לשלם לספקים כראוי ובזמן. ההנהלה זקוקה לנראות מיידית של ביצועי החברה כדי לקבל החלטות בזמן הנכון. והבנקים ובעלי המניות דורשים רשומות פיננסיות מדויקות, לכן הם מתחשבים בנתונים ובניתוח אמינים שאפשריים על-ידי מערכת ה-ERP.

 

החשיבות של תוכנת ERP לעסקים מודגשת על ידי שיעור האימוץ ההולך וגדל. לפי G2, "שוק התוכנות העולמי של ERP צפוי להגיע ל-78.40 מיליארד דולר עד 2026, וגדל ב-CAGR של 10.2% מ-2019 ל-2026".

גלה מדוע מערכת ERP חשובה כל כך.

שישה יתרונות מרכזיים ב-ERP

מערכת ERP טובה מציעה יתרונות רבים — שיכולים להשתנות בהתאם לאופן פריסת המערכת. היתרונות של ERP בענן, למשל, שונים מאשר באתר הלקוח. כלומר, ישנם שישה יתרונות עיקריים החלים על כל פתרונות ה-ERP המודרניים:

תרשים של הטבות ERP
 1. פרודוקטיביות גבוהה יותר: פשט והפוך את תהליכי הליבה העסקיים שלך לאוטומטיים כדי לעזור לכל אחד בארגון שלך לעשות יותר עם פחות משאבים.
 2. תובנות עמוקות יותר: סלק איי מידע, קבל מקור אמת יחיד וקבל תשובות מהירות לשאלות עסקיות קריטיות למשימה.
 3. דיווח מואץ: מעקב מהיר אחר דיווח עסקי ופיננסי ושיתוף תוצאות בקלות. לפעול לפי תובנות ולשפר ביצועים בזמן אמת.
 4. סיכון נמוך יותר: מקסם נראות ובקרה עסקית, ודא תאימות לדרישות רגולטוריות, ונבא ומונע סיכון.
 5. Simpler IT: באמצעות יישומי ERP משולבים החולקים בסיס נתונים, ניתן לפשט את ה-IT ולתת לכולם דרך קלה יותר לעבוד.
 6. זריזות משופרת: עם פעולות יעילות וגישה מוכנה לנתונים בזמן אמת, תוכל לזהות במהירות ולהגיב להזדמנויות חדשות.

דוגמאות ERP בתעשיות שונות

עסקים בכל תעשייה - מרכב ועד הפצה סיטונאית - זקוקים למידע מדויק בזמן אמת ולתהליכים עסקיים יעילים כדי להתחרות ולשגשג. עם זאת, תעשיות שונות מסתמכות על תוכנת ה-ERP שלהן מסיבות שונות למדי. הנה רק כמה דוגמאות:

 • תשתיות צריכות לסקור כל הזמן את נכסי ההון שלהן, לא רק כדי לעמוד בביקוש לשירותים עתידיים אלא גם להחלפת נכסי גיול. ללא ERP, המאמץ לתעדף את השקעות הנכסים הגדולות הללו יהיה קשה ונותר שגיאות. ERP גם עוזר לפתור בעיה קריטית אחרת של חברת תשתיות: חיזוי של חלקי חילוף. ללא החלקים הנכונים במהלך הפסקה יכולה להיווצר בעיה משמעותית בשירות הלקוחות. מצד שני, יש יותר מדי חלקי חילוף שמשמעותם עלויות עודפות ומלאי לא מעודכן.
 • עבור סיטונאים, יבואנים, אספקה ישירה לחנות וחברות 3PL/4PL, אספקה בזמן היא מפתח. כל הארגונים האלה רוצים להפחית את עלויות ההפצה, להגדיל את מחזור המלאי ולקצר את זמן ההזמנה עד גבייה. כדי להשיג מטרות אלה, הם זקוקים לשילוב של ניהול מלאי, רכש ופונקציונאליות לוגיסטית, כמו גם תהליכים אוטומטיים שמותאמים אישית לצרכיהם.
 • יצרני תהליכים נפרדים, סדרתיים ומתמשכים מסתמכים כולם על מערכות ERP ושרשרת אספקה כדי לעמוד ביעדי איכות המוצר, לנהל ניצול נכסים, לשלוט בעלויות השעות הנוספות, לטפל בהחזרות לקוח ועוד. יצרנים יכולים גם להשיג בקרת מלאי מקצה לקצה על-ידי ניטור תנועות מלאי, הצמדת מוצרים מובילים ותחתונים וניהול רכש באופן יעיל יותר.
 • חברות שירות – כולל חברות חשבונאות, מס, הנדסה, IT, חוקיות ושירותים מקצועיים אחרות – דורשות טכנולוגיית ERP ניידת רבת עוצמה בזמן אמת כדי לאזן את ההתחייבויות לאספקת שירותים עם תקינות פיננסית. המפתח להצלחה בשירות מקצועי הוא היכולת להישאר בלוח הזמנים תוך ניהול רווחיות פרויקטים, ניצול משאבים, הכרה בהכנסה, יעדי הכנסה חוזרים והזדמנויות צמיחה.
 • ענף הקמעונאות עבר שינוי משמעותי כעת בכך שהמסחר האלקטרוני התמזג עם ערוצי מכירות אחרים כמו גם עם פעולות בידוק ומרגמה. היכולת לספק אפשרויות שירות עצמי עבור זיהוי, קביעת תצורה, רכישה ומשלוח של מוצרים תלויה בנתונים משולבים. מערכת ERP מודרנית גם מסייעת לקמעונאים להפחית את נטישת העגלה, לשפר את המרות אתר האינטרנט, להגביר את ערך ההזמנה הממוצע ולהגדיל את ערך משך החיים של הלקוח.

כיצד פועלות מערכות ERP?

מערכת ERP - הנקראת גם חבילת ERP - מורכבת ממודולים משולבים או יישומים עסקיים שמדברים אחד עם השני ומשתפים בסיס נתונים משותף.

 

כל מודול ERP מתמקד בדרך כלל בתחום עסקי אחד, אך הם עובדים יחד באמצעות אותם נתונים כדי לענות על צורכי החברה. כספים, חשבונאות, משאבי אנוש, מכירות, רכש, לוגיסטיקה ושרשרת אספקה הם נקודות התחלה פופולריות. חברות יכולות לבחור את המודול שהן רוצות והן יכולות להוסיף אותו ולדרג אותו לפי הצורך.

 

מערכות ERP תומכות גם בדרישות ייחודיות לתעשייה, כחלק מפונקציונאליות הליבה של המערכת או באמצעות הרחבות יישומים המשתלבות באופן חלק עם החבילה.

 

ניתן לקנות תוכנת ERP באמצעות מודל מינוי לענן (תוכנה כשירות) או מודל רישוי (באתר).

placeholder

מערכת תוכנת ה-ERP המוצגת כאן מדגימה מקרי שימוש בתכנון משאבים ארגוניים עבור מיקור ורכש, כמו גם מכירות. מודולי ERP טיפוסיים מתייחסים גם לכספים, ייצור ושרשרת אספקה, בין יישומים אחרים.

מודולי ERP משותפים

מערכות לתכנון משאבים ארגוניים כוללות מגוון מודולים שונים. כל מודול ERP תומך בתהליכים עסקיים ספציפיים – כמו פיננסים, רכש או ייצור – ומספק לעובדים במחלקה זו את הטרנזקציות והתובנה להם הם זקוקים לביצוע העבודות שלהם. כל מודול מתחבר למערכת ה-ERP, שמספקת מקור אמת יחיד ונתונים משותפים מדויקים בין מחלקות.

תרשים המציג את האלמנטים של מה זה ERP

רכיבים של מערכת תכנון משאבים ארגוניים

 

מודולי ה-ERP הנפוצים ביותר כוללים:

 1. כספים: מודול החשבונאות והכספים הוא עמוד השדרה של רוב מערכות ה-ERP. בנוסף לניהול ספר החשבונות הראשי ואוטומציה של משימות פיננסיות, הוא מסייע לעסקים לעקוב אחר חשבונות זכאים (AP) וחייבים (AR), לסגור את הספרים ביעילות, ליצור דוחות פיננסיים, לעמוד בתקני הכרה בהכנסה, להפחית סיכון פיננסי ועוד.
 2. ניהול משאבי אנוש: רוב מערכות ה-ERP כוללות מודול משאבי אנוש המספק יכולות ליבה כגון זמן ונוכחות ושכר. הרחבות, או אפילו חבילות ניהול הון אנושי (HCM) שלמות, יכולות להתחבר ל-ERP ולספק פונקציונליות חזקה יותר של משאבי אנוש – כל דבר, החל מניתוח נתוני כוח אדם וכלה בניהול חוויית העובד.
 3. מיקור ורכש: מודול המיקור והרכש מסייע לעסקים לרכוש את החומרים והשירותים שהם צריכים כדי לייצר את הטובין שלהם – או את הפריטים שהם רוצים למכור מחדש. המודול מרכז ומבצע אוטומציה לרכש, כולל בקשות להצעות מחיר, יצירת חוזה ואישורים. היא יכולה למזער קנייה בחוסר וקנייה יתר, לשפר את המשא ומתן עם כלי הניתוח המונעים על-ידי AI, ואפילו להתחבר באופן חלק לרשתות קניינים.
 4. מכירות: מודול המכירות עוקב אחר התקשרויות עם לקוחות פוטנציאליים ולקוחות – ועוזר לך להשתמש בתובנות מונעות-נתונים כדי להגדיל לידים של מכירות ושל יעד עם קידומי מכירות מתאימים והזדמנויות Upsell. הוא כולל פונקציונליות עבור תהליך 'מהזמנה עד גבייה', כולל ניהול הזמנות, חוזים, חיוב, ניהול ביצועי מכירות ותמיכה בכוח מכירות.
 5. ייצור: מודול הייצור הוא רכיב מפתח של תכנון וביצוע של תוכנת ERP. זה עוזר לחברות לפשט תהליכי ייצור מורכבים ולוודא שהייצור תואם לביקוש. מודול זה כולל בדרך כלל פונקציונליות עבור תכנון דרישות חומרים (MRP), תזמון ייצור, ביצוע ייצור, ניהול איכות ועוד.
 6. לוגיסטיקה וניהול שרשרת אספקה: רכיב מרכזי נוסף של מערכות ERP, מודול שרשרת האספקה עוקב אחר תנועת הטובין והאספקות ברחבי שרשרת האספקה של הארגון. המודול מספק כלים לניהול מלאי בזמן אמת, תפעול מחסנים, הובלה ולוגיסטיקה - ויכול לסייע בהגברת הנראות והחסימות של שרשרת האספקה.
 7. שירות: ב-ERP, מודול השירות עוזר לחברות לספק ללקוחות את השירות המהימן, המותאם אישית, שציפו ללקוחות. המודול יכול לכלול כלים עבור תיקונים פנימיים, חלקי חילוף, ניהול שירות שדה ותזרימי הכנסה מבוססי שירות. כמו כן, הוא מספק כלי ניתוח כדי לסייע לנציגי שירות ולטכנאים לפתור במהירות בעיות של לקוחות ולשפר את הנאמנות.
 8. מו"פ והנדסה: מערכות ERP עשירות תכונות כוללות מו"פ ומודול הנדסה. מודול זה מספק כלים לעיצוב ופיתוח מוצרים, ניהול מחזור חיים של מוצר (PLM), תאימות מוצרים ועוד – כך שחברות יכולות ליצור חידושים חדשים במהירות ובחסכוניות.
 9. ניהול נכסים ארגוניים: מערכות ERP של Robust יכולות לכלול מודול EAM – המסייע לעסקים עתירי נכסים למזער את זמן ההשבתה ולשמור על מכונות וציוד הפועלים ביעילות שיא. מודול זה כולל פונקציונליות עבור אחזקת חיזוי, תזמון, פעולות נכס ותכנון, סביבה, בטיחות וגהות (EHS) ועוד.

  סוגים של פריסת ERP

  ניתן לפרוס מערכות ERP מודרניות במספר דרכים: בענן ציבורי או פרטי, באתר הלקוח או בתרחישים היברידיים שונים המשלבים סביבות. הנה כמה מהיתרונות ברמה הגבוהה של כל אחד כדי לעזור לך לזהות את אפשרות פריסת ה-ERP הגיונית ביותר עבור העסק שלך.

  תרשים של אפשרויות פריסה של ERP

  סוגים של פריסת ERP

   

  ERP בענן

  עם ERP בענן, התוכנה מתארחת בענן ומסופקת מעל האינטרנט כשירות שאתה מנוי אליו. ספק התוכנה מטפל בדרך כלל בתחזוקה, עדכונים ואבטחה שוטפים בשמך. כיום, מערכת ERP בענן היא שיטת הפריסה הפופולרית ביותר מסיבות רבות – כולל עלויות נמוכות יותר מראש, יכולת הרחבה וזריזות גדולות יותר, אינטגרציה קלה יותר ועוד.

   

  ERP מקומי

  זהו המודל המסורתי לפריסת תוכנה שבה אתה שולט בכל דבר. תוכנת ה-ERP מותקנת בדרך כלל במרכז הנתונים שלך במיקומים שבחרת. ההתקנה והתחזוקה של החומרה והתוכנה היא באחריות הצוות שלך.

   

  חברות רבות מבצעות מודרניזציה ושדרוג מערכות ה-ERP המקומיות שלהן לפריסות ענן. הדבר דורש תכנון זהיר של שדרוג ה-ERP שלך, כמו גם תהליך מעורר מחשבה של הערכת תוכנות ERP ואפשרויות פריסה.

   

  ERP היברידי

  עבור חברות שרוצות שילוב של שתיהן כדי לעמוד בדרישות העסקיות שלהן, קיים מודל ERP היברידי בענן. כאן חלק מהנתונים ויישומי ה-ERP שלך יהיו בענן וחלקם באתר הלקוח. לפעמים זה מכונה ERP בשתי שכבות.

  placeholder

  ERP עבור כספים יכול לסייע לך לנהל את החשבונאות היומית שלך ואת תהליכי הסגירה הפיננסית באופן מאובטח, ללא קשר לגישת הפריסה שלך.

  שילוב ERP

  מערכות ה-ERP של היום מספקות מגוון עצום של פונקציות עסקיות, אבל הן עדיין צריכות להתחבר לסנכרון עם יישומים אחרים ומקורות נתונים אחרים - כגון תוכנת CRM ו-HCM, פלטפורמות e-commerce, פתרונות ייחודיים לתעשייה ואפילו מערכות ERP אחרות. עם שילוב ERP, חברות יכולות לקבל תצוגה מאוחדת של מידע ממערכות שונות, להגביר את יעילות התהליכים העסקיים, לשפר את חוויות הלקוח ולהקל על שיתוף פעולה בין צוותים ושותפים עסקיים.

   

  מערכות ERP מודרניות הן פתוחות וגמישות – ויכולות להשתלב בקלות עם מגוון רחב של מוצרי תוכנה באמצעות מחברים או מתאמים מותאמים אישית, כגון ממשקי תכנות יישומים (APIs). שיטות אחרות לשילוב ERP כוללות ESB (שירות ארגוני bus) ו-iPaaS (שילוב פלטפורם-as-a-service). iPaaS, שמציעה גישה מבוססת ענן, היא אפשרות פופולרית מאוד עבור עסקים מודרניים. פלטפורמות iPaaS יכולות לסנכרן במהירות ERP מקומי או מבוסס-ענן עם יישומי SaaS מאותו מוכר או מצד שלישי. בדרך כלל הם דורשים קידוד קל וללא קידוד, הם גמישים וזולים יחסית, והם מציעים מארח שלם של שימושים אחרים - כגון יצירת API אוטומטית, שילוב נתוני למידת מכונה, שילוב רשת 'אינטרנט של דברים' (IoT), תוכן בנוי מראש ועוד.

  העלות הכוללת של ERP

  העלות של ה-ERP תלויה בספק התוכנה, במודולים שנבחרו ובשיטת הפריסה. באופן כללי, ל-ERP מבוסס-ענן יש עלויות נמוכות יותר מ-ERP באתר הלקוח מכיוון שאין חומרה שיש לרכוש – ואין מומחי IT פנימיים יקרים שיש לגייס. הספק מטפל בתחזוקה ומחייב את הלקוח דמי מינוי חודשיים או שנתיים, בדרך כלל על סמך מספר המשתמשים.

   

  בעת חישוב התשואה להשקעה (ROI) ועלות הבעלות הכוללת (TCO) של יישום ERP חדש, עלויות כוח העבודה ההתחלתיות והמתמשכות חשובות בדיוק כמו בחירת התוכנה ועלויות הפריסה. עם אפשרויות ענן והיברידיות, יש להעריך גורמים חדשים. לדוגמה, אחזקת תוכנה, מתקן, קיבולת מחשב, השבתה, התאוששות, אבטחה, פרטיות ועלויות צוות IT הם כולם שיקולים חשובים. כאמור, אפשרויות הענן מפחיתות משמעותית הן את עלויות הייצור והן את עלויות התפעול - ובכך משפרות הן את תשואה להשקעה והן את TCO.

  היסטוריית ERP: האבולוציה המהירה של ERP

  יישומים עסקיים ממוחשבים נולדו בעולם החשבונאות והפיננסים במחשבי מיינפריים של 1960. היישומים החלוציים הללו היו מהירים ומדויקים יותר מתהליכים ידניים - אך היו יקרים, מוגבלים בפונקציונליות, ועדיין איטיים. לפני זמן רב, יישומים אלה הפילו את הפיתוח של פתרונות ייעודיים ועצמאיים כגון עיבוד הזמנת לקוח ותכנון דרישות ייצור (MRP).

   

  באמצע 1980, התחרות במגזר הייצור הייתה מתפוצצת ונדרשו כלים חדשים. תוכנת MRP II חדשה המשלבת הנהלת חשבונות ופיננסים, מכירות, רכש, מלאי ותכנון ותזמון ייצור – מספקת ליצרן מערכת משולבת.

   

  לקראת סוף שנות ה-90 של המאה ה-20 הוצג ה-ERP. ERP שינה את מגזר הטכנולוגיה על-ידי שירות מגוון רחב יותר של תעשיות ועל ידי שילוב של MRP II, משאבי אנוש, חשבונאות פרויקטים ודיווח משתמשי קצה.

   

  בטווח הקצר של המאה ה-21, מהירויות אינטרנט מהירות יותר וכלי פיתוח חדשים שוב חוללו מהפכה בסוויטות ERP. הצגת תוכנה מבוססת דפדפן סללה את הדרך לתוכנת ERP בענן, פריצת דרך שהרחיבה הן את טווח ההגעה והן את הפונקציונאליות של פתרונות ERP.

   

  כיום – בעידן הטרנספורמציה הדיגיטלית – מערכות ERP מודרניות מנצלות יותר ויותר טכנולוגיות חכמות חדשות כמו בינה מלאכותית, למידת מכונה, אוטומציה של תהליכים רובוטיים (RPA), ה-IoT, עיבוד שפה טבעית (NLP) ובסיסי נתונים בזיכרון פנימי. הם מספקים לעסקים יכולת להריץ תהליכים יעילים אף יותר, למנף תובנות עדכניות מנתונים תנועתיים ולא מובנים, ובסופו של דבר להישאר תחרותיים בזמן של שינוי חסר תקדים.

  תרשים המציג את ההיסטוריה של ERP

  העתיד של ERP

  טרנספורמציה דיגיטלית מאיצה את – ו-ERP נמצא בליבה. כאשר ארגונים מאמצים טכנולוגיות דיגיטליות בכל חלק בעסק, הם משנים באופן מהותי את הדרך שבה הם פועלים.

   

  לדברי גרטנר, אחד מאיצי הליבה העסקיים הדיגיטליים הוא "דרגים מבטלים" – במילים אחרות, לחסל כל כוח שלילי שמאט את העסק כלפי מטה, כולל תהליכים ומערכות מיושנים. לכן, זה לא מפתיע שחברות כבר דורשות מערכות ERP חזקות יותר.

   

  להלן שלוש מגמות מרכזיות הבונות על המומנטום שאנו רואים כיום:

   

  1. ענן, ענן, ענן: העדפה ל-ERP בענן תמשיך להתעצם ככל שיותר ויותר חברות יגלו את היתרונות – כולל גישה "בכל מקום", עלות מופחתת של חומרה ותמיכה טכנית, אבטחה רבה יותר ושילוב עם מערכות אחרות, כדי לתת שם רק לכמה. לפי Panorama Research בדו"ח ה-ERP שלהם לשנת 2020, "יותר ממחצית מהארגונים בוחרים בתוכנות ענן (63%) במקום בתוכנות באתר (37%)". ככל שמהירות העסקים ממשיכה להאיץ, הענן הופך לחיוני אף יותר.
  2. שילוב אנכי: תוצאת המלחמה בין פתרונות הטובים ביותר מסוגה ו-ERP משולב הסתיימה באופן רשמי. ללכת קדימה, אנחנו מאמינים שחברות ידרשו את המיטב משני העולמות – מערכת ERP משולבת במלואה עם הרחבות אנכיות. הדבר מאפשר לחברות לקבל את הפונקציונליות הספציפית לה הן זקוקות, ללא בעיות שילוב כואבות או נתונים נעולים במאגרי מידע. אנחנו גם רואים את השינוי לגמישות גדולה יותר מאי פעם, משום שתהליכים עסקיים מותאמים לצורכי חברה פרטנית.
  3. התאמה אישית של משתמשים: צוות, לקוחות וספקים כולם רוצים תוכן ופונקציונאליות התואמים לצרכים או לתחומי העניין הספציפיים שלהם והופך אותם לפרודוקטיביים יותר. הדמוגרפיה המשתנה של כוח העבודה, במיוחד בתעשיות כמו ייצור, הן גם מניעות עניין בפלטפורמות בעלות קוד נמוך, ללא קוד. פלטפורמות אלו מאפשרות למשתמשים לקבל את החוויה שהם רוצים, במקום להתאים את עצמם לתוכנה. משתמשים יכולים גם לצפות ללוחות מחוונים מותאמים אישית, חיפוש מונחה-AI, צ'אט מותאם אישית ותהליכי עבודה מותאמים אישית בכל המכשירים.

   

  גלו מגמות טכנולוגיות ERP נוספות – וגלו כיצד להעריך באופן שיטתי את האפשרויות שלכם, להימנע מפיטולים ולהתחיל עם החידושים הנכונים עבור העסק שלכם.

  ראו כיצד מערכת ה-ERP של היום משתמשת בעוזרים דיגיטליים כדי לסייע לך להתמקד במה שחשוב: בינה מלאכותית ולמידת מכונה לאוטומציה של תהליכים וניתוח תחזיתי כדי לתמוך בקבלת החלטות בזמן אמת.

  10 דברים לחיפוש במערכת ERP

  לכל מערכת ERP מודרנית תהיה רשימה ארוכה של יכולות המבוססות על התעשייה שהיא משרתת ועל המודולים שהיא מציעה. עם זאת, יש 10 תכונות בסיסיות שכל מערכות ניהול המשאבים הארגוניות צריכות לכלול:

   

  1. בסיס נתונים משותף: מידע מרוכז וגרסה יחידה של האמת – מספק נתונים משותפים ועקביים ותצוגה בין-פונקציונלית של החברה.
  2. כלי ניתוח מובנים: כלי ניתוח מובנים, בינה עסקית בשירות עצמי, דיווח וכלי תאימות שיכולים לספק תובנה חכמה לכל תחום בעסק.
  3. המחשה ויזואלית של נתונים: מצגת חזותית של מידע עיקרי עם לוחות מחוונים, סמני KPI וכלי ניתוח של נקודה ולחץ כדי לסייע בקבלת החלטות מהירה ומושכלת.
  4. אוטומציה. אוטומציה של משימות חוזרות כמו גם RPA מתקדם המופעל על-ידי בינה מלאכותית ולמידת מכונה.
  5. ממשק משתמש/UX עקבי: אותו מראה ותחושה במודולים - כמו גם כלי תצורה והתאמה אישית קלים לשימוש עבור תהליכים, משתמשים (כולל לקוחות וספקים), יחידות עסקיות, מיקומים וקווי מוצרים, לדוגמה.
  6. שילוב: שילוב רציף של תהליכים עסקיים ותהליכי עבודה - כמו גם שילוב פתוח וקל עם פתרונות תוכנה אחרים ומקורות נתונים, כולל מצד שלישי.
  7. טכנולוגיות חדשות: תמיכה עבור בינה מלאכותית ולמידת מכונה, עוזרים דיגיטליים, IoT, RPA, אבטחה ופרטיות ונייד.
  8. פלטפורמה טכנולוגית: ערימה טכנולוגית מהירה, מוכחת ויציבה להשקעה ארוכת טווח זו – הכוללת פלטפורמת קוד נמוך/ללא קוד, iPaaS, ניהול נתונים ועוד.
  9. תמיכה רב לאומית: כולל לשפות, מטבעות ותקנות ושיטות עבודה עסקיות מקומיות – וכן תמיכה טכנית בשירותי ענן, הדרכה, מוקד תמיכה ויישום.
  10. בחירה בפריסה: ענן, באתר או היברידי.
  placeholder

  נסו מערכת ERP
  מודרנית בענן 

  ראה תחילה את היתרונות של מערכת ERP חכמה – נסה את SAP S/4HANA Cloud.

  ERP בכל גודל: מהן האפשרויות שלי?

  ERP אינו רק לארגונים גלובליים. פתרונות ERP מתוכננים לעסקים בכל הגדלים – קטנים, בינוניים וגדולים. באפשרותך גם לקבל פונקציונליות ייחודית לתעשייה ולחברה כדי לענות על צרכים עסקיים ייחודיים. ללא קשר למגזר העסקי והגודל שלך, עליך לתכנן את פרויקט יישום ה-ERP שלך בקפידה, בהתאם לשיטות העבודה המומלצות.

   

  ERP לעסק קטן

  תוכנת ERP עבור עסקים קטנים יכולה לסייע לך להתקדם מעבר לגיליונות אלקטרוניים ולנהל ביעילות כל היבט של החברה הצומחת שלך – החל ממכירות וקשרי לקוחות ועד כספים ותפעול. כלי ERP לעסקים קטנים נמצאים בדרך כלל בענן, מתקין במהירות ומתוכננים לצמוח יחד איתך.

   

  ERP בינוני-שוק

  כיום, תוכנת ERP המיועדת לחברות בינוניות וחברות בנות נהנית מכלי ניתוח מובנים, פריסה מהירה ותהליכים מייעלי עבודה לעשרות תהליכים עסקיים שונים – פיננסים, משאבי אנוש, ניהול שרשרת אספקה ועוד. כלי ERP בגודל בינוני מסייעים לעסקים בצמיחה להתרחב ולהתחרות, אפילו עם משאבים מוגבלים. מערכות ERP ארגוניות מודולריות ומבוססות ענן הן גם בחירה פופולרית עבור חברות בגודל בינוני עם תהליכים מורכבים או תוכניות לצמיחה מהירה.

   

  ERP ארגוני

  חברות גדולות עם פעולות גלובליות או של חברות בת זקוקות למערכת ERP חזקה ומובילה בשוק עם בינה מלאכותית משובצת, למידת מכונה וכלי ניתוח – ואוטומציה חכמה לשינוי מודלים עסקיים ותהליכים. ניתן לפרוס מערכות ERP באתר הלקוח, בענן או בתרחיש היברידי בהתאם לצורך העסקי. הם יכולים להשתלב עם בסיסי נתונים קיימים או, באופן אידיאלי, לרוץ על בסיסי נתונים חדשים וחזקים בזיכרון.

   

  חברות רבות מבצעות מודרניזציה ושדרוג מערכות ה-ERP המקומיות שלהן לפריסות ענן. זה דורש תכנון זהיר של שדרוג ה-ERP שלך, כמו גם הערכה וסקירה של ERP של אפשרויות הפריסה שלך.

  האזינו כיצד חברת Kiara Health – חברה לייצור תרופות ופתרונות בריאות – הגתה לעתיד את עסקיה באמצעות מערכת ERP חדשה.

  placeholder

  גלו את תוכנת
  ה-ERP

  לא משנה מה הגודל שלך, ל-SAP יש פתרון ERP עבור הצרכים העסקיים שלך.

  עוד בסדרה זו

  שאלות נפוצות של ERP

  מערכת תוכנת ERP היא סט של יישומים משולבים או מודולים לניהול התהליכים העסקיים המרכזיים של החברה – כולל כספים וחשבונאות, שרשרת אספקה, משאבי אנוש, רכש, מכירות, ניהול מלאי ועוד. מודולי ERP משולבים במערכת שלמה אחת ומשתפים בסיס נתונים משותף כדי לפשט תהליכים ומידע ברחבי הארגון. עסקים יכולים להרחיב את היקף ה-ERP שלהם ככל שהם גדלים.

  ERP בענן הוא הפריסה של ERP בענן במקום באתר הלקוח. הענן מספק סביבה אידיאלית עבור ERP מכיוון שהוא פלטפורמה נגישה, אמינה, מאובטחת ובעלת יכולת הרחבה גבוהה עבור תוכנה קריטית למשימה. תוכנת ERP אמיתית בענן מפותחת במיוחד עבור פריסת ענן והיא מנצלת את מלוא היתרונות של סביבת הענן. למד עוד על אפשרויות הפריסה של ERP ו-ERP בענן.

  בחשבונאות, ראשי התיבות ERP מייצגים תכנון משאבים ארגוניים – שהוא סוג של תוכנת ניהול עסקי. מודולים פיננסיים של ERP מציעים רבים מאותם מאפיינים כמו תוכנת חשבונאות, כגון כלים עבור חשבונות חייבים וזכאים, ספר חשבונות ראשי, ניהול הוצאות, דיווח וניתוח ועוד. בנוסף לכספים, ERP כולל מודולים עבור תחומי עיסוק שונים, כגון שרשרת אספקה ומשאבי אנוש, ומשלב הכול יחד במערכת אחת.

  רוב העסקים מתחילים להשתמש במגוון כלים פשוטים ועצמאיים כדי לנהל תהליכים עסקיים שונים - כגון QuickBooks או גיליונות אלקטרוניים של Excel. להלן חמישה סימנים שהוצאת מהם החוצה ואתה צריך מערכת ERP מודרנית.

  1. אתה משקיע יותר זמן בפעילויות יומיות. אם לוקח יותר זמן לנהל פעילויות מפתח, כמו סגירת הספרים, יותר מדי יישומים שונים עשויים להיות אשמים. תוכנת ERP משלבת פתרונות ונתונים במערכת אחת עם ממשק משותף, מה שמקל על יחידות עסקיות לתקשר ולבצע את העבודות שלהן ביעילות.
  2. יש לך שאלות עסקיות רבות שלא נענו. האם תוכל לענות בקלות על שאלות חשובות לגבי העסק שלך, כגון הכנסה לכל קו מוצר או מספר החזרות? אם לא, מערכות מופרדות וחוסר גישה למדדים וסמני KPI עשויים להחזיק אותך בחזרה. תוכנה לתכנון משאבים ארגוניים נועדה להתמודד עם אתגרים אלה.
  3. ברחת תהליכים עסקיים. האם יש תחומים שבהם התהליכים שלך מתרחקים ממך? אולי קשה לך יותר לנהל מלאי, לספק לקוחות או להשאיר את העלויות בבדיקה. אם כן, ייתכן שיהיה צורך לבנות מחדש את התהליכים העסקיים שלך כדי להתאים צמיחה או שינוי סדרי עדיפויות – התאמה טבעית לתוכנת ERP.
  4. יש לך תהליכים ידניים עם סטים מרובים של נתונים. האם רוב המחלקות שלכם משתמשות ביישומים ובתהליכים משלהם כדי לעשות דברים? אם כן, הסיכויים הם שאתה מקדיש יותר מדי זמן להזנת נתונים כפולה. כאשר מידע לא יכול לזרום בין מערכות, הדיווח אורך זמן רב יותר, שגיאות מתרחשות לעיתים קרובות וקבלת החלטות מתעכבת.
  5. אתה מפספס הזדמנויות במהירות. האם אתה מקדיש כל כך הרבה זמן לניהול העסק שלך, שלא ניתן לממש הזדמנויות חדשות מרגשות? מערכות ERP חדשות יותר כוללות יכולות מתקדמות וחכמות, כגון למידת מכונה וכלי ניתוח תחזיתיים, המקלות על זיהוי ומיזמים רווחיים חדשים.

  עלון חדשות של SAP Insights

  placeholder
  הירשם כמנוי היום

  קבל תובנות מרכזיות על-ידי הרשמה כמנוי לעלון החדשות שלנו.

  קריאה נוספת

  חזור למעלה