דלג לתוכן
אורות העיר בלילה

מהי טרנספורמציה דיגיטלית?

טרנספורמציה דיגיטלית היא רכיב מפתח של אסטרטגיית טרנספורמציה עסקית כוללת, ואמנם לא הגורם היחיד, הוא קריטי להצלחה או לכישלון של מאמץ טרנספורמציה כלשהו. הטכנולוגיות הנכונות - בצירוף אנשים, תהליכים ותפעול - מעניקות לארגונים יכולת להסתגל במהירות לשיבושים ו/או להזדמנויות; לעמוד בצרכי לקוח חדשים ומתפתחים; ולהניע צמיחה וחדשנות עתידיות, לעתים קרובות בדרכים לא צפויות.

 

בראשונה מבין ארבע המהפכות התעשייתיות, כוח הקיטור היה הטכנולוגיה המשובשת ששינתה את העולם. בשנייה היה זה קו ההרכבה; בשלישית היה זה המחשב. היום אנחנו במהפכה התעשייתית הרביעית וזה דיגיטלי. לטכנולוגיות דיגיטליות חכמות כמו בינה מלאכותית (AI), למידת מכונה, רשתות 'אינטרנט של דברים' (IoT), כלי ניתוח מתקדמים ורובוטיקה, יש את הכוח להמציא מחדש איך אנחנו עובדים ולעשות עסקים - ואיך חברות מתעסקות עם הלקוחות שלהן ועם העולם.

הגדרת טרנספורמציה דיגיטלית

טרנספורמציה דיגיטלית כוללת שילוב של טכנולוגיות ופתרונות דיגיטליים בכל תחום עסקי. זהו ככל שינוי תרבותי כפי שהוא מחייב ארגונים לבצע שינויים מהותיים בדרכים שבהן הם פועלים וכיצד הם מספקים חוויות לקוח והטבות. פתרונות דיגיטליים מסייעים גם להרחיב את כוח העבודה ויכולים להוביל לתהליך עסקי ולטרנספורמציה של מודל עסקי.

גלו כיצד חידושים דיגיטליים מניעים טרנספורמציה עסקית

 

דיגיטיזציה: המרת מידע ומסמכים מאנלוגי לפורמטים דיגיטליים.

דיגיטליזציה: שילוב טכנולוגיות דיגיטליות בתהליכים עסקיים קיימים.

טרנספורמציה דיגיטלית: חשיבה מחדש בסיסית של חוויית הלקוח, מודלים עסקיים ופעולות. מדובר במציאת דרכים חדשות לאספקת ערך, להפקת הכנסה ולשיפור היעילות.

החשיבות של טרנספורמציה דיגיטלית באקלים העסקי של היום

ככל שאנחנו עוברים את שנות ה-20 של המאה ה-20, התברר יותר ויותר שאם עסקים צריכים לגדול ולהתחרות, הם חייבים לנקוט בצעדים כדי להפוך לחסדים, תחרותיים ומגיבים יותר. חברות חייבות לפתח ולשנות את הסביבה הדיגיטלית שלהן - החל מחומרי גלם ומשכבות שרשרת האספקה המוקדמות ביותר, כדי לעמוד בביקושי לקוח המשתנים במהירות לשירות ומימוש מותאמים אישית יותר, ולמודרניזציה וחדשנות של מודלים עסקיים מסורתיים.

 

בסקר האחרון של מנהלי עסקים בכירים, מקינזי מצא כי מאז המגפה, יש תחושת דחיפות רבה בקרב מנהיגים עסקיים כדי לבצע דיגיטציה ולמודרניזציה של התהליכים שלהם ושל מערכות מדור קודם. על פי הסקר, מגיבים רבים מכירים בכך שהמודלים העסקיים של החברות שלהם הפכו למיושנים. רק 11% מאמינים שהמודלים העסקיים הנוכחיים שלהם יהיו ברי קיימא מבחינה כלכלית עד 2023, בעוד ש-64% נוספים אומרים שחברות שלהם צריכות לבנות עסקים דיגיטליים חדשים כדי לסייע להם להגיע לשם.

 

עבור העסקים של היום, זה כבר לא עניין אם הם צריכים דיגיטליזציה כדי להתחרות באקלים העסקי הנוכחי, אלא כמה מהר הם יוכלו להתחיל במסע הטרנספורמציה הדיגיטלית שלהם.

placeholder

סדר עדיפויות אסטרטגי של טרנספורמציה

חקור מחקר על האופן שבו חברות חושבות מחדש סדרי עדיפויות כדי לעמוד בקצב.

חדשנות עסקית ושלושה היבטים של טרנספורמציה דיגיטלית

העסקים כיום נמצאים בתקופה של עלייה מהירה בדרישות הלקוחות והמתחרים. יעד מרכזי של יוזמות טרנספורמציה דיגיטלית הוא לעזור לתמוך במנהיגים עסקיים ובצוותים בהפיכת פעילותם לפשוטה ותחרותית יותר. טכנולוגיות חדשות (שנדונו להלן) ממלאות תפקיד מרכזי בהנעת טרנספורמציה, אך כך גם תהליך עסקי, מודלים עסקיים, תרבות ארגונית וקבלות שליטה בטרנספורמציה.

כל תוכנית טרנספורמציה צריכה להסתכל על שלושת התחומים הבאים:

 

 1. טרנספורמציה של תהליכים עסקיים: זה כרוך בשינוי והתאמת ליבה – לרוב לטווח ארוך - תהליכים ותהליכי עבודה כדי לעמוד ביעדים עסקיים, תחרות ודרישות לקוח משתנים. אף על פי שהמונחים משתמשים לעתים קרובות באופן תחליפי, טרנספורמציה דיגיטלית היא תת קבוצה של טרנספורמציה עסקית – היא בונה מסגרת טכנולוגית מחוברת שמתחתיה ותומכת בשינויי תהליכים.

  ניתן לראות הוכחה לטרנספורמציה של תהליכים עסקיים מקצה לקצה בתוך פעולות עסקיות הודות לשיפורים בניהול תהליך העבודה. לדוגמה, על-ידי יישום מערכת ניהול שרשרת אספקה דיגיטלית, מבוססת ענן, עסקים יכולים להפחית את זמן ההשבתה, לפשט את הייצור ולהגדיל את הרווחיות.
 2. טרנספורמציה של מודל עסקי: טרנספורמציה של תהליכים עסקיים מתמקדת בתהליכי עבודה ותחומים הקשורים למשימה של העסק בעוד שטרנספורמציה של מודל עסקי מכוונת לאבני בניין בסיסיות של אופן אספקת הערך בתעשייה ספציפית. למעשה, חברות משתמשות בטרנספורמציה דיגיטלית כדי לשנות מודלים עסקיים מסורתיים.

  בתעשייה האוטומטית, טכנולוגיות דיגיטליות מספקות את היכולת לרכז ולבצע אוטומציה של מודלים עסקיים מבוססי מינוי ותהליכי חיוב. יחד עם דרישות הלקוח המשתנות במהירות ועם שינוי תרבותי כללי, קניות הרכב המסורתיות עוברות טרנספורמציה עם דגמים מבוססי מנוי.
 3. טרנספורמציה ארגונית ותרבותית: טרנספורמציה דיגיטלית מוצלחת צריכה ליישר את עצמה עם התרבות והערכים של הארגון. אובדן פנימי של אמונה בתרבות הארגונית יכול להשפיע על הפרודוקטיביות, היוזמה והרווחה של כוח העבודה. אימוץ איטי או פסימי של טכנולוגיות דיגיטליות חדשות יכול לגרום למטרות מוחמצות ולהוביל לאובדן תחרותיות, הכנסות וערך מותג.

  הטרנספורמציה הארגונית מושגת בצורה הטובה ביותר באמצעות שיתוף פעולה ודיונים פתוחים מלמעלה למטה – באשר לאופן שבו טרנספורמציה דיגיטלית זו תשפיע על תפקידים ותהליכי עבודה ומדוע צוותי ההנהגה מרגישים כי יהיה שווה את הסיכון והמאמץ בטווח הארוך.

שינוי העדפות הלקוח, ביניהן ההתעניינות המתבקשת בבעלות על מוצרים פיזיים, האיצו את המעבר להצעות מבוססות מינוי מעבר לתוכנה ולשירות הדיגיטלי.
קבוצת ייעוץ של בוסטון 2021

יתרונות הטרנספורמציה הדיגיטלית

טרנספורמציה דיגיטלית משלבת כל רמה ותפקוד בעסק מודרני. טכנולוגיות חכמות נותנות לארגונים את הכלים החיוניים להם הם זקוקים כדי לשרוד ולשגשג. להלן כמה השפעות פוטנציאליות של טרנספורמציה:

 • מספק תובנות מעמיקות כדי להודיע על קבלת החלטות בזמן אמת: לעסקים רבים, הערכת ביצועים ותשואה להשקעה היו לעתים קרובות תהליך במבט לאחור. עד שנתונים נאספים, מעובדים ומנותחים ידנית, ספינת ההזדמנות כבר מזמן הפליגה. באמצעות מערכת ERP מודרנית וכלי ניתוח מתקדמים, עסקים יכולים לראות נתונים בזמן אמת ולהתאים אישית אלגוריתמים של ניתוח עוצמתי כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר ברגע.
 • משפר יעילות ויצרנות: התקני רשת IoT ומכונות משדרים נתונים, יומני מכונה ודוחות ביצועים ללא הרף. באמצעות היישום של כלי ניתוח מתקדמים, נתונים אלה יכולים לתמוך באחזקת חיזוי, להוריד זמן השבתה ולספק תובנות עבור תהליכי עבודה יעילים ויעילים יותר.
 • מרחיב את חוויות הלקוח: הלקוחות שלך רוצים שהצרכים שלהם יעמדו בתנאים שלהם. התאמה אישית, גישה בכל הערוצים, תוכניות שירות מותאמות אישית וגישה בזמן אמת לנתונים יכולות לסייע לך לספק את הציפיות המשתנות תדיר שלהן תוך הגדלת לידים והנעת שימור ונאמנות.
 • מסייע להניע חדשנות במודל העסקי: אין כל שאלה ששינוי ביקושי השוק והצרכן רואים בהתמקדות מוגברת בחדשנות המודל העסקי כאמצעי ליצירת ערך. אבל כדי לשנות ולחדש מודלים עסקיים יסודיים וחוויות לקוח, חברות דורשות את היכולת לאסוף ולנתח נתונים בזמן אמת ולפתח תהליכים אוטומטיים וחכמים לניהול מודלים חדשים של עסקים, תשלומים ושירותים.
 • תומך באסטרטגיית צמיחה איתנה ותחרותית של חברות: כאשר עסקים מבצעים דיגיטציה של פעולותיהם וממטב את השירותים שלהם באמצעות טכנולוגיות מחוברות, הם מוצאים דרכים חדשות להתחבר ולשתף פעולה וכדי לייעל אסטרטגיות צמיחה עסקיות עתידיות, כולל:
  • פיתוח מוצרים ושירותים חדשים
  • שיפור ברווחיות וחיזוק ערוצי ההכנסות
  • טיפול ושימור לידים ולקוחות חדשים
 • פוסטרים זריזים והתנגדות לשיבושים: מגיפת COIVD-19 הציתה אור על הרבה פגיעות בתהליכים עסקיים מודרניים ובמודלים. אבל זה היה רק אחד מהשינויים התרבותיים, הכלכליים, הפוליטיים והשווקים הרבים שעסקים מתמודדים איתם יותר ויותר בשנים האחרונות. חברות מודרניות מחפשות כעת טרנספורמציה דיגיטלית כדי לצייד אותן בכלים לפיתוח מהיר של מוצרים ושירותים חדשים, וכלי ניתוח תחזיתיים שיעזרו לראות טוב יותר את השיבושים המגיעים, או לחזות שינויים והזדמנויות בשוק. הם רוצים להיות מסוגלים להתרחב למעלה ולמטה בקלות ויש להם חבילה מלאה של פתרונות מחוברים לענן שיכולים להניע חדשנות - בלי לקפוץ מהספק לספק.

טרנספורמציה טכנולוגית מאפשרת טרנספורמציה עסקית

טרנספורמציה דיגיטלית נמצאת מתחת לחלק מליבה וטכנולוגיות חדשות אלה:

 

טכנולוגיות
מודרניות של ERP ובסיס נתונים

פתרונות
ה-ERP הטובים ביותר בענן משתמשים בטכנולוגיית בסיס נתונים In-Memory, מה שהופך אותם לניתנים להתאמה וניתנים להרחבה. זה חשוב כי הם בעצם ה"מוחות" שמאחורי הטרנספורמציה העסקית הדיגיטלית. ERP לוקח את כל תהליכי הליבה הדרושים להפעלת חברה (כגון כספים, משאבי אנוש, ייצור ושרשרת אספקה) ומשלב אותם במערכת אחת. וכאשר מערכת ERP מודרנית מופעלת על ידי טכנולוגיות בינה מלאכותית, יש לה את הכוח לנהל ולעבד לא רק את Big Data, אלא לנתח אותו וללמוד ממנו.

 

ניתוח נתונים מתקדם


כדי לספק ערך, יש לרתום את הנתונים ולהבין אותם. באמצעות אלגוריתמים של בינה מלאכותית ולמידת מכונה, כלי ניתוח מתקדמים מספקים תובנות ודוחות עמוקים, מדויקים וניתנים לפעולה. עסקים יכולים גם להתאים אישית תצורות של ניתוח נתונים לפי דרישה. זה נותן למנהיגי העסקים את הכוח לפעול במהירות ובהחלטיות – על ידי תפיסת הזדמנות או תגובה לסיכון.

 

קישוריות ענן

תשתית
מבוססת ענן היא מרכיב חיוני לטרנספורמציה דיגיטלית מוצלחת ולהקמת רשתות IoT ומערכות עסקיות מחוברות. גישה מרוכזת, לפי דרישה לכל המערכות, הנכסים והנתונים מאפשרת לארגונים לדרג תשתיות לפי הצורך ולשנות במהירות תהליכי עבודה. זה עוזר לתמוך במהירות בסדרי עדיפויות עסקיים ובמודלים תפעוליים משתנים. וכפי שפורסטר מספרת לנו, נכון ל-2021, כמעט 60% מהמפעלים בצפון אמריקה מסתמכים על פלטפורמות ענן, שזה פי חמישה מהאחוז שהיה לפני חמש שנים בלבד.

 

פתרונות בינה מלאכותית ולמידת מכונה


ביג דאטה גדלה לצד בינה מלאכותית ולמידת מכונה. כדי לעבד ולהקשות על Big Data, יש צורך בכוחם של בינה מלאכותית ולמידת מכונה. כדי ש-AI ולמידת מכונה יספקו תוצאות מדויקות ומשמעותיות, לשניהם חייבים להיות סטים גדולים מספיק של נתונים כדי לתמוך בלמידה ובניתוח יציבים. השותפות של Big Data, AI וכלי ניתוח נמצאת בליבת הטרנספורמציה העסקית והדיגיטלית – הנהיגה תכנון תחזיתי ואוטומציה מגיבה.

 

האינטרנט של הדברים


התקנים ומכונות ברשת IoT יכולים לשלוח ולקבל נתונים דיגיטליים. יומני מכונה ודוחות אחזקה מנותחים כדי למטב ביצועים ויעילות. מערכות עסקיות המופעלות על ידי AI מנתחות מידע זה באופן רציף עבור דפוסים, מגמות וקורלציות. תובנות אלה עוזרות להניע אחזקת חיזוי ותהליכי עבודה אוטומטיים, להגביר יעילות ויצרנות לאורך זמן כיישומי למידת המכונה "ללמוד" מנתוני ה-IoT.

 

רובוטיקה ואוטומציית תהליכים רובוטית (RPA)


הן רובוטיקה והן RPA משתמשים בתהליכים אוטומטיים כדי לבצע משימות חוזרות או מתוכנתות מראש. התקנים רובוטיים מורכבים מתזוזה, חלקים מכניים שמוגדרים לביצוע משימות פיזיות ספציפיות. תהליכי RPA מתוכנתים ואוטומטיים באופן דומה – עם זאת, הם קיימים כתהליכי תוכנה ולא כמכשירים פיזיים, והמשימות שהם מבצעים הן ניהוליות בטבע.

דוגמאות לטרנספורמציה דיגיטלית

שרשרת אספקה, רכש וייצור

בדו"ח מיולי 2020 מציין גרטנר כי אם עסקים אמורים לשגשג ולמטב את שרשראות האספקה שלהם, "הם חייבים להסתכל לטכנולוגיות חדשניות שיש להן פוטנציאל לשבש מודלים תפעוליים של שרשרת אספקה ולספק יתרון תחרותי". טרנספורמציה דיגיטלית בשרשראות אספקה וייצור מספקת נראות מרוכזת – מחומרי גלם ללקוחות קצה – ומניעה גמישות.

הקשיבו לחברה לייצור תרופות ופתרונות בריאות, Kiara Health, וכיצד יש לה יעילות רבה יותר והיא הגתה את עסקיה בעתיד הודות למערכת ה-ERP שלה.

 

תעשיות
שירות ומשאבי אנוש

בעשור האחרון, טכנולוגיות דיגיטליות מניעות שינוי במקום העבודה. VR, צ'אטבוטים ומכשירים ניידים מתאימים אישית את תהליך השילוב, כמו גם משפרים את השירות והתמיכה בעובדים. Blockchain מאבטח את הפרטיות והדיוק של המידע. למידת מכונה מסייעת בהסרת ההטיה ומבטיחה כי עסקים הם אלופים לגיוון ולהכללה.

גלו כיצד צ'אטבוט העובדים של EY שיפר את הפרודוקטיביות והציע תמיכה של 24× 7 אנשים.

 


בריאות ומדעי החיים

לטכנולוגיות דיגיטליות בתחום הבריאות יש עומס עבודה מורכב. תוכניות מחקר ואבחון מסתמכות מאוד על בינה מלאכותית ולמידת מכונה. מכשירים כירורגיים ורפואיים דורשים מהירות ודיוק בטכנולוגיות ענן ובסיס נתונים רב עוצמה. עובדי שירותי בריאות המספקים טיפול ותמיכה בחולים משפרים את אפשרויות הניטור והניידות כך שמשתמשים יוכלו להרגיש בטוחים ובטוחים עם טכנולוגיות ניידות בשירות עצמי.

 

בנקאות

דו"ח JD Power לשנת 2020 קובע כי "...בטוח לומר שהגענו לנקודת המעבר, שבה בנקים שמקבלים את הנוסחאות הדיגיטליות שלהם רואים רווחים חזקים הן באימוץ והן בשביעות רצון". טרנספורמציה דיגיטלית במגזר השירותים הפיננסיים מספקת שירותים מותאמים אישית ומותאמים אישית במיוחד, פונקציונליות ניידת טובה יותר וגישה מרחוק בחינם לשירותים מורכבים יותר כגון תכנון פיננסי וניהול אשראי.

 

קמעונאות

טרנספורמציה דיגיטלית בקמעונאות יכולה לבצע אוטומציה ומיטוב של רשתות לוגיסטיות - התאמה אישית והאצת אספקה. וכמו בכל מגזר צרכני, גם הביקוש הגובר לשירותים מותאמים אישית מניע חדשנות דיגיטלית. מחקר שנערך לאחרונה ב-Epsilon ראה 80% מהקונים נוטים יותר לבחור קמעונאי המציע שירותים מותאמים אישית - כולל צ'אטבוטים של 24× 7, הצעות מוצר מותאמות אישית, המלצות חיזוי וניידות ערוץ זורם.

 

רכב

תעשיית הרכב הייתה מאמצת מוקדמת של ייצור רובוטיקה ואוטומציה דיגיטלית. אבל כאחת התעשיות התחרותיות ביותר בעולם, הרבה מהחידושים הדיגיטליים האחרונים שלה קשורים לשירות לקוחות ולשימור. יישומי התאמה אישית וממשק נהג מספקים בטיחות והנאה לנהג ונותנים לעסק נתונים בעלי ערך כדי לסייע בפיתוח מוצרים, שיווק וחוויית לקוח מדויקים יותר.

האתגרים הגדולים ביותר לטרנספורמציה דיגיטלית

מחקרים ממובילי חשיבה כמו מקינסי ו-Harvard Business Review הראו לנו שעד 70% מיוזמות של עסקים וטרנספורמציה דיגיטלית לא מצליחות. אבל אם אתה חופר קצת יותר עמוק, אתה לומד שזה לא באמת הטכנולוגיות החדשות או החידושים העסקיים שהם פגועים. החולשות נובעות מתכנון לקוי, תקשורת לקויה ואסטרטגיות שינוי, וכישלונם הכללי של מנהיגים ומנהלי פרויקטים לכלול ולבקש רכישה מכל הצוותים המושפעים מהשינוי. במילים אחרות, מבין שלושת התחומים העיקריים של טרנספורמציה דיגיטלית שהוזכרה לעיל, "טרנספורמציה תרבותית" היא לעיתים קרובות הכי פחות מדוברת אבל במציאות היא אולי החשובה מכולן.

 

בשנת 2020, Oxford Economics ערכה סקר נרחב של יותר מ-3,000 מנהלים על פני 10 מגזרי התעשייה העולמית הגדולים ביותר. מה שהם מצאו היה שהטרנספורמציה העסקית עובדת בצורה הטובה ביותר "כאשר כל חלק בארגון, כולל השותפים והלקוחות החיצוניים שלו, הוא זריז ומחובר. מנהלים צריכים לוודא שמידע באיכות גבוהה זורם בכל המערכת האקולוגית העסקית שלהם, ומאפשר לכל המשתתפים לקיים אינטראקציה בדרכים המקדמות את מטרות הארגון".

placeholder

תהליכים מייעלי עבודה בטרנספורמציה

עסקים מחוברים זה לזה מפגינים מנהיגות ועמידות.

מתכונן לטרנספורמציה עסקית דיגיטלית

באקלים עסקי מאתגר, חברות צריכות לתפוס כל יתרון תחרותי – ויותר מכך, אותם יתרונות דיגיטליים. עד 2018, יותר מ-89% מהמנהלים אימצו מדיניות עסקית דיגיטלית ראשונה. וב-2021 המספר הזה רק גדל. עם זאת, כפי שדננו קודם לכן, פרויקטים רבים של טרנספורמציה דיגיטלית מעוכבים על ידי תקשורת ותכנון ירודים.

 

שקול את ארבעת השלבים המוקדמים האלה בעת ההתקדמות במסע הטרנספורמציה הדיגיטלית שלך, ומדבר עם ספק התוכנה שלך כדי לסייע לך להתחיל ביצירת אסטרטגיית טרנספורמציה ומפת דרכים ולמידה אילו פתרונות הם הטובים ביותר לצרכים העסקיים הייחודיים שלך.

 1. קבע את נקודת ההתחלה שלך. ביקורת על המערכות והנכסים הקיימים שלך. אילו מכונות כבר עברו דיגיטליזציה? אילו מהם ידרשו שערי אינטרנט של 'אינטרנט של דברים'? האם ה-ERP שלך מודרני וניתן להרחבה, או שהוא עדיין פועל בזיכרון בסיס נתונים מבוסס דיסק? כדי לתת לפרויקט שלך שלב מוקדם, חפש תחילה תהליכים בתוך העסק שלך שהם בעדיפות תפעולית גבוהה ויש להם את הנתיב הכי פחות מסובך לטרנספורמציה.
 2. הגדר את העדיפויות שלך. אל תתכנן מרתון לפני שאפילו עשית אותו סביב הגוש הראשון. היופי בטרנספורמציה הדיגיטלית הוא שלא צריך לקרות הכל בבת אחת. בדומה לאבני בניין, טכנולוגיות חכמות מתוכננות להתפתח, לסולם ולהשתלב. 
 3. בנה את מפת הדרכים שלך.  יתרון משמעותי לטכנולוגיות חכמות טמון ביכולת ההתרחבות העצומה שלהן וביכולת להתאמה מהירה וקביעת תצורה מחדש. מפת דרכים טרנספורמציה גדולה אמורה לאפשר זריזות וצמיחה אך להתחיל במפת דרכים שיש לה כמה מטרות חזקות וניתנות להשגה. בנה גם אסטרטגיות העברה וניהול שינויים מוצקים לתוך התוכנית שלך - טרנספורמציה דיגיטלית היא מסע אנושי כמו טכנולוגיה. אלה צעדים מוקדמים חשובים. חפש תמיכה מאנשי מקצוע מומחים שמבינים את הצרכים הייחודיים שלך ויכולים לסייע בתרשים הקורס הטוב ביותר עבור העסק שלך.
 4. הכן את הצוותים שלך.  תורו אמר: "הדברים לא משתנים; אנחנו משתנים". טכנולוגיות חכמות יכולות לסייע בהפחתת משימות חוזרות ונשנות, שיפור מעורבות העובדים ושיתוף פעולה בתמיכה. אבל את היתרונות האלה אפשר לממש רק כאשר כל אנשיך נמצא על הסיפון. אל תגיש את החדשות בצוותים שלך. למד מהקלט ומהרעיונות שלהם, טפל בגלוי בדאגות שלהם, והעניק להם זמן להשתנות.
placeholder

התחל את הטרנספורמציה הדיגיטלית שלך היום

שרטטו את מפת הדרכים של הטרנספורמציה שלכם באמצעות מערכת ERP מודרנית.

עוד בסדרה זו

שאלות נפוצות: שאלות נפוצות על טרנספורמציה דיגיטלית

טרנספורמציה דיגיטלית היא טרנספורמציה עסקית ופרויקט ניהול שינויים בכל החברה. כאשר פרויקטים של טרנספורמציה דיגיטלית נכשלים או מסכנים אותה, זו בעיה טכנית כמעט תמיד. בדיווחים ובמאמרים מקינזי ואחרים אנו למדים כי תכנון לקוי, מטרות לא מתואמות ואסטרטגיות לא ברורות הן הגורם לריבוי מכשולים בטרנספורמציה.

בדו"ח המצב השנתי החמישי של הטרנספורמציה הדיגיטלית שלהם, קבוצת המחקר אלטימייטר מוצאת שבדרך כלל עיקר הבעלות משותפת בין ה-CIO לבין המנכ"ל. אבל ככל שהטרנספורמציה הדיגיטלית כבר לא נתפסת כיוזמה טכנולוגית בלעדית, עסקים מתחילים להסתמך יותר על מומחי תהליכים עסקיים פנימיים כדי להבטיח שלאינטגרציות טכנולוגיות דיגיטליות יש את התועלת הטובה ביותר לכל.

כמובן, זה משתנה מעסק לעסקים, אבל עבור רוב החברות יש ERP ענן מודרני, המופעל על ידי AI עם בסיס נתונים בזיכרון פנימי, עומד במרכז של כל ארגון דיגיטלי. בתוך מערכת ה-ERP מוחות שמנתחים, ישירים ומעבדים את כל הנתונים והמידע מכל העסק.

התחל פשוט על-ידי בחירת כמה מדדים עיקריים החשובים ביותר לתעשייה ולארגון הספציפיים שלך (רכישת לידים, יצרניות ייצור, תכנון חיזוי). לברר היכן אתה נמצא היום על הקריטריונים האלה, לקבוע יעדי יעד מציאותיים ולמדוד שוב בנקודות זמן קבועות.

בניגוד לשדרוגי תוכנה מהעבר, טרנספורמציה דיגיטלית אינה פרויקט IT מבודד. טרנספורמציה דיגיטלית משפיעה על כל התחומים והפונקציות בעסק ודורשת התאמה טכנולוגית ותרבותית וחסימות. לפני סוג פרויקט זה, פנה לספק התוכנה שלך כדי לוודא שאתה רושם את הנתיב הטוב ביותר למצבך הייחודי.

עלון חדשות של SAP Insights

placeholder
הירשם כמנוי היום

קבל תובנות מרכזיות על-ידי הרשמה כמנוי לעלון החדשות שלנו.

קריאה נוספת

חזור למעלה