דלג לתוכן
אדם המתבונן בנתוני ERP

מהו פתרון ERP בענן?

המונח תכנון משאבים ארגוניים (ERP) הוצג בשנות ה-90 כדי לתאר תוכנה המסייעת בניהול ואוטומציה של תהליכים עסקיים מקצה לקצה בכל החברה – החל בפיננסים וכלה במכירות ובייצור. בימים מוקדמים אלו, מערכות ERP יושמו באתר הלקוח: בשרתים של הלקוחות, במרכזי הנתונים שלהם. עם זאת, בשנות האלפיים הוצגה מערכת ERP בענן – והיא שינתה הכל.

מהי תוכנת ERP בענן?

ERP בענן היא תוכנה לתכנון משאבים ארגוניים הנגישה באינטרנט. בתור עמוד השדרה של ה-IT או "המוח" של חברה, תוכנת ERP בענן מספקת פונקציונליות מתקדמת עבור כל תהליכי הליבה בארגון.

 

מערכת ERP בענן מתארחת בפלטפורמת מחשוב הענן של הספק ומספקת בדרך כלל "כשירות" (תוכנה כשירות או SaaS ERP). הלקוחות אינם הבעלים של התוכנה, אלא מחכירה אותה על בסיס מינוי שנתי או חודשי. אין עלויות חומרה מראש - והספק מטפל באחזקת יישומים, שדרוגים וחידושים, אחסון נתונים ואבטחה. 

placeholder

צילום מסך של מוצר ERP בענן המציג לוח מחוונים של משאבים זמינים בפרויקט

ERP בענן לעומת ERP מקומי

מערכת ERP בענן או SaaS ERP מתארחת בפלטפורמת הענן של הספק ומנוהלת על-ידי צוות ה-IT שלהם. מערכת ERP מקומית, לעומת זאת, מותקנת על החומרה והשרתים שלך ומנוהלת על-ידי צוות ה-IT שלך או שותף.

 

עסקים מאמצים את הענן יותר ויותר בכל הנוגע לאפשרויות הפריסה של ERP. בסקר שנערך לאחרונה, 63% מהעסקים בחרו בתוכנת ERP בענן על פני ERP מקומי.  

מדוע לבחור מערכת ERP מבוססת-ענן?

ERP בענן ומאפייניו המתקדמים והגמישות הופכים אותו לרכיב חיוני להצלחה בעידן הדיגיטלי. מבחינה היסטורית, מערכות ERP נתנו ערך עצום לארגונים, סייעו להן להגביר פרודוקטיביות ולקבל תובנות. אבל עם דיגיטליזציה העולם כולו – והמתחרות – השתנו. מערכות ERP מקומיות פשוט לא יכולות לעמוד בקצב. קשה להם להסתגל לשינוי קבוע. רוב מערכות ERP מדור קודם, המיועדות לסביבה פשוטה יותר, לא מצליחות לספק את המהירות, הגמישות והתובנה שחברות צריכות לפעול בדרכים חדשות וזריזות יותר.

 

כיום מצפים הלקוחות לאספקה מהירה יותר של מוצרים ושירותים, שיפורים ללא הפסקה במוצרים ובשירות, אמינות גבוהה יותר ועלויות נמוכות יותר. עסקים צריכים לעתים קרובות להסתכל מעבר לקירות שלהם כדי להבטיח את הערך הטוב ביותר עבור לקוחות. הם עובדים למעשה עם מגוון רחב של שותפים - לייצור, הפצת מוצרים, ניהול מכירות, שירות, תמיכה ואפילו תהליכי ליבה עסקיים. כתוצאה מכך, הם זקוקים לתוכנה שלא רק עוזרת להם לטפל בתהליכים פנימיים מורכבים יותר ויותר, אלא גם מסייעת להם לנהל רשתות עסקיות בכל העולם. זה בלתי אפשרי ללא ERP בענן. 

גלה את היתרונות של מערכת ERP בענן.

החשיבות של ERP בענן עבור חברות בגודל בינוני

ERP הוא מרכזי בכל תחום בעסק בגודל בינוני. מערכת ERP בענן טובה תבצע אוטומציה חכמה של תהליכים, תספק תובנות באמצעות בינה מלאכותית ולמידת מכונה, תסייע לחברות לחדש מודלים עסקיים, ועוד כל כך הרבה. 

 

בנוסף להטבות אלה, ישנן שלוש סיבות עיקריות מדוע חברות בגודל בינוני כל כך פונות ל-ERP מבוסס-ענן:

  1. זריזות משופרת: זריזות חשובה במיוחד לחברות בגודל בינוני עם פוטנציאל צמיחה. חברות אלו הן לרוב מתמחות בענפי התעשייה שלהן, ועובדות בוורטיקלים כמו שירותים מקצועיים. יש להם קשרי לקוחות עמוקים. כדי לצמוח במהירות, הם צריכים לתפוס הזדמנויות - להוסיף מיקומים חדשים, להציג מוצרים ושירותים חדשים, לבצע רכישות או להגיב לכשלים של מתחרים.

    מערכת ישנה שאינה גמישה וניתנת להרחבה, תגביל את הצמיחה מכיוון שהיא לא יכולה לספק מידע הדרוש להחלטות במהירות מספקת. אם חברה מסתמכת על מערכות דיווח עצמאיות - שרבות מהן משתמשות בגיליונות עבודה ו-Excel כדי להתגבר על חוסר אינטגרציה - קשה למחלקות לשתף מידע ולעבוד יחד כדי לעמוד ביעדים משותפים ורגישים לזמן. 

  2. נראות לתוך תזרים מזומנים: בחברות בגודל בינוני, ההנהלה הבכירה נוטה להיות מודעת לעלות מאוד. זרימת החיים של עסקים בינוניים היא תזרים מזומנים - ושיפור שולי הרווח הוא לרוב בראש סדר העדיפויות. רזרבות מאזן בניין – ותדלוק צמיחה – מצריכות הקפדה על הון חוזר, הוצאות תפעוליות והשקעות. ואף אחד מזה לא יכול להיעשות בסילו. מערכת ERP בענן משלבת תהליכי חשבונאות עם פעולות עסקיות, הן פנימיות והן חיצוניות – כך שניתן להתייחס לכל דבר בדיוק. 

    בעוד שלכל החברות בגודל בינוני יש סוג מסוים של מערכת חשבונאית, רבות ממערכות אלה לא מספקות תזרים מזומנים מיידי ומידע על רווחיות חיונית. לעתים קרובות הם לא עונים על הצרכים הנוכחיים של העסק או משתלבים עם מערכות אחרות. 

  3. קלות שילוב יישומים: עסקים בגודל בינוני בדרך כלל מיהרו לאמץ פתרונות נקודתיים לצרכים תפעוליים ספציפיים – כמו תוכנת מוקד טלפוני או מערכות שירות בשטח – אך איטיים לשנות את ה-ERP האחורי שלהם. עם זאת, הוספת פתרונות "Bolm -on" אלה הוסיפה הוצאות ומורכבות רבה מכיוון שכלים אלה לא מתחברים בקלות למערכת ה-ERP. כעת, מערכת ERP מודרנית בענן משנה את כל זה – מה שגורם ליותר ויותר חברות בצמיחה להעריך מחדש את בחירת ה-ERP שלהן. יותר ויותר, חברות מעדיפות את השילוב, יכולת ההרחבה והזריזות הפשוטות שמגיעות עם ERP בענן.
placeholder

עוד על היתרונות של ERP

גלו את 10 היתרונות המובילים של ERP מבוסס-ענן.

האם SaaS ERP מאובטח?

עם כל החדשות על פרצות נתונים ווירוסים, זה חוקי לשאול אם ERP בענן מאובטח. לאף מערכת אין אפשרות לפרוץ אליה; עם זאת, מידת הביטחון שיש למערכת שלך תלויה באופן שבו היא נפרסה ומי מנהל אותה.

 

להלן מספר נקודות מרכזיות שיש להביא בחשבון:

  • גניבת נתונים: זהו אחד הנושאים החמים ביותר בחדשות שבהן חברות גדולות ספגו את קובצי הנתונים שלהן שנגנבו והמידע הפרטי של לקוחותיהן נפגע. למרות זאת, כאשר מתבצע חיפוש בפרטים של פרצות הנתונים, מקובל יותר לגלות שהנתונים אוחסנו באתר החברה ולא בענן.
  • אובדן נתונים: איבוד קבצים שלמים הוא דבר נורא, אבל הוא יכול לקרות עם אסונות טבע, כאשר נתונים נמחקים בשוגג, או כאשר מערכת קורסת. הדבר היחיד שיכול לשחזר את הנתונים שלך הוא לגבות אותם באופן קבוע ולעתים קרובות. עם ERP בענן, לספקי התשתית יש גיבויים מחוץ לאתר המתבצעים באופן קבוע ועדכני. כאשר יש לך אובדן נתונים, ניתן לשחזר אותו בקלות כדי לאפשר למערכת לבצע גיבוי והפעלה מהירה.
  • אבטחה: רמת האבטחה הנכונה של ERP היא בעלת חשיבות עליונה. לעסקים בגודל בינוני יש בדרך כלל צוות IT מוגבל וצוות זה מטפל בדרך כלל בתשתיות, עדכוני מערכת ובעיות משתמש. מעט מאוד עסקים בגודל בינוני מחזיקים בצוות אבטחת מערכות מידע במשרה מלאה. עם ספק ERP בעל מוניטין, לחברות בגודל בינוני יש באופן אוטומטי מומחי אבטחה מקצועיים במשרה מלאה בקריאה 24X7 כדי לוודא שכל תהליכי ועדכוני האבטחה מתוחזקים. 

בהתחשב ב- שלעיל, מערכת ERP בענן מציגה אפשרות מאובטחת יותר מאשר פריסה מקומית עבור עסקים בגודל בינוני.

placeholder

מסך מוצר ERP המציג כיצד לנהל רמות מאגר

התחילו לעבוד עם מערכת ERP מבוססת-ענן

פתרון ERP בענן הוא פתרון בוגר ומוכח המשמש היום אלפי חברות ברחבי העולם (כנראה על-ידי רבים מהמתחרים שלך).

 

עסקים שבוחרים במערכת ERP בענן יכולים לעקוב במהירות אחר מאמצי הטרנספורמציה שלהם באמצעות גישה מיידית ומתמשכת לכלים שיכולים להניע שינוי והגמישות והכוח למנף אותם ככל שנוצרות הזדמנויות. 

 

עבור חברות צומחות, המעבר לענן הוא צעד בלתי נמנע בלקיחת עסקיהם לרמה הבאה. ניתן לאמת את התגמולים לתהליכים מהירים יותר, מידע טוב יותר ותשואה מהירה להשקעה באמצעות דוחות אנליסטים (מגרטנר, אברדין, פורסטר ואחרים) ובאמצעות סיפורי הצלחה של לקוחות בתעשיות כמו שלך.

placeholder

גלו פתרון ERP
מודרני באמת לענן

קבל בסיס נתונים במהירות קלה, בינה מלאכותית מובנית וחוויית משתמש ברמת צרכן.

עוד בסדרה זו

עלון חדשות של SAP Insights

placeholder
הירשם כמנוי היום

קבל תובנות מרכזיות על-ידי הרשמה כמנוי לעלון החדשות שלנו.

קריאה נוספת

חזור למעלה