דלג לתוכן
אישה בודקת מלאי עם מחשב לוח במחסן

מהי מערכת ניהול מחסנים (WMS)?

מערכת WMS, או מערכת לניהול מחסנים, היא תוכנה המסייעת לחברות לנהל ולשלוט בפעולות מחסן יומיות, מהרגע שבו טובין וחומרים נכנסים למרכז הפצה או מימוש ועד לרגע שבו הם יוצאים. מערכות תוכנה של מערכת ניהול מחסן (WMS) הן מרכיב מרכזי בניהול שרשרת אספקה ומציעות נראות בזמן אמת לכל המלאי של החברה, במחסנים ובמעבר. בנוסף לניהול מלאי, מערכת ניהול מחסן (WMS) מציעה כלים לתהליכי איסוף ואריזה, ניצול משאבים, כלי ניתוח ועוד.

 

 

משמעות WMS: מערכת ניהול מחסנים היא תוכנה שמסייעת לחברות לנהל ולשלוט בפעולות מחסן יומיות, מהרגע שבו טובין וחומרים נכנסים למרכז הפצה או מימוש ועד לרגע שבו הם יוצאים.

כעת יותר מתמיד, סיטונאים, ספקי לוגיסטיקה של צד שלישי (3PL) ושולחים נמצאים בלחץ למלא ולספק הזמנות בכל הערוצים במהירות של אמזון. גם מכירות E-commerce עלו. ב-2019 לבדה מדווחת סטטיסטה כי המכירות הקמעוניות המקוונות בארה"ב הסתכמו ב-343.15 מיליארד דולר - והן צפויות להגיע לכמעט 476.5 מיליארד דולר עד 2024. בעוד המכירות באינטרנט והציפיות למשלוחים מהירים צומחות, מאגר העובדים מתכווץ. ועד שמגפת הקורונה תחזיק מעמד באמצע מרץ 2020, שיעור אבטלה לאומי נמוך הקשה על איתור עובדי המחסן. אף שמספר העובדים הזמינים גבוה באופן זמני, ככל הנראה, עבודת המחסן שלאחר הקורונה תהיה מועטה עוד יותר. כל אלה יוצרים את הצורך בתהליכי לוגיסטיקה וניהול מחסן מהירים ויעילים יותר.

 

מערכת WMS טובה יכולה לסייע על-ידי ייעול כל היבט של ניהול מחסן - החל בתהליך קבלה, אחסנה ואיסוף, אריזה ומשלוח וכלה במעקב וחידוש מלאי. והוא מארגן את כל הפעילויות האלה ממשק אחד. מערכות ניהול מחסנים משתלבות גם בכלים אחרים, כולל יסודות כמו סריקת ברקוד ותיוג RFID, רובוטיקה מתקדמת יותר ומציאות משופרת (AR), ופתרונות אחרים קריטיים למשימה, כגון מערכות ניהול הובלה (TMS), ERP ותוכנות לוגיסטיות.  

 

 

חמישה יתרונות של מערכת ניהול מחסנים

מערכת ניהול מחסנים חזקה ודיגיטלית חיונית לכל עסק עם מלאי זמין - ויכולה לסייע לחסוך כסף ולקבל יעילות חדשה בתחומים רבים. חמשת היתרונות המובילים של מערכת WMS הם:  

 1. יעילות תפעולית משופרת: מערכת WMS מבצעת אוטומציה וייעול תהליכי מחסן מקבלות נכנסות לאספקות יוצאות - ליעילות משופרת, לפעולות חלקות יותר וליכולת לטפל בנפחים גבוהים יותר. הם מפחיתים שגיאות באיסוף ובמשלוח טובין ומבטלים עבודה כפולה ולא הכרחית. מערכת WMS גם חולקת נתונים עם מערכות ניהול הובלה ו-ERP, ומעניקה לך מתווה הוליסטי המתרחב מעבר למחסן שלך ומסייע לזרז את תנועת הטובין.
 2. פסולת ועלויות מופחתות: אם יש לך מלאי מוגבל תאריך או מלאי מתכלה, תוכנת WMS יכולה לזהות אילו פריטים יש לאסוף תחילה, או שאולי תזדקק לדחיפת מכירות, כדי למזער פסולת. הוא גם יכול לעזור לך לקבוע את השימוש היעיל ביותר במרחב במחסן, ממיקום מלאי ועד לנתיבי נסיעה אופטימליים. חלק מהמערכות מציעות סימולציות מתקדמות ליצירת תוכניות רצפה ולהציב משטחים, מדפים וציוד במיקומים הטובים ביותר לריצה ביעילות שיא ולחסוך זמן וכסף.
 3. נראות מלאי בזמן אמת: באמצעות Barcoding, תיוג RFID, חיישנים או שיטות מעקב אחר מיקום, מערכת WMS מספקת לך תובנות בזמן אמת לגבי המלאי שלך בעת מעבר למחסן שלך, סביבו ולמיקום הבא. עם נראות זו, ניתן ליצור תחזיות ביקוש מדויקות יותר, להפעיל אסטרטגיית מלאי 'בדיוק בזמן' ולשפר יכולת מעקב - מה שחשוב במיוחד במקרה של החזרה.
 4. ניהול עבודה משופר: מערכת ניהול מחסן WMS יכולה לעזור לך לחזות צורכי עבודה, ליצור לוחות זמנים, למטב את זמן הנסיעה בתוך מחסן ולהקצות את המשימה הנכונה לעובד הנכון בהתבסס על רמת מיומנות, קרבה וגורמים אחרים. מערכת WMS טובה יכולה לסייע גם בהגברת מורל העובדים על ידי יצירת סביבה רגועה, מאורגנת ובטוחה יותר שבה העובדים מרגישים שהזמן שלהם מוערך ונמצאים בשימוש בחוכמה. 
 5. קשרי לקוחות וספקים טובים יותר: עם מערכת ניהול מחסן, לקוחות נהנים ממימוש הזמנה משופר, ממשלוחים מהירים יותר ופחות אי-דיוק – מה שמגביר את שביעות הרצון והנאמנות שלהם ומשפר את המוניטין של המותג שלך. ספקים יכולים גם לחוות זמני המתנה מצומצמים בטעינת מפרצים וברציפים, לשיפור היחסים.
placeholder

 

 

מה עושה מערכת WMS?

ניתן לשפר כל פעילות הזורמת אל המחסן ומחוצה לו, ואלה שיוצאים לשרשרת האספקה המורחבת, באמצעות מערכת ניהול מחסן טובה - מקבלה ואחסון ועד לאיסוף, אריזה ומשלוח. מאפייני הליבה של מערכת ניהול מחסנים תומכים בפעילויות אלו בדרכים הבאות.   

 

תהליך קבלה ואיחסון

 

מערכת ניהול מחסן יכולה לסייע לחברות לקבל, לעבד ולאחסן פריטים באופן היעיל ביותר בהתבסס על כללים עסקיים ועל תזרים מחסן. לפני מערכות ניהול מחסנים, עט ונייר שימשו לקבלת פריטים ולהתאמה שלהם כנגד הזמנות רכש וקבלות פיזיות - וכמה מחסנים קטנים עדיין משתמשים בגישה זו כיום. למעשה, בסקר שנערך על ידי Peerless Research לשנת 2018, 87% מהנשאלים אמרו כי הם מטפלים בחומרים באופן ידני במהלך תהליך הקבלה. 

  

מערכת WMS תומכת בשימוש בטכנולוגיית RFID ובשילוב עם חיוב ותוכנות אחרות כדי שניתן יהיה לקבל, לאמת ולהתאים פריטים באופן אוטומטי כנגד הזמנות רכש דיגיטליות עם סריקת ברקוד, ועם תוויות מודפסות לאחסון ואחזור קלים יותר.  

 

ניהול מלאי

 

תוכנת ניהול מחסנים מספקת נראות בזמן אמת של מלאי הארגון בכל מיקום, כולל פריטים במעבר ובחנויות. הוא מספק מידע מעקב באמצעות טכנולוגיית זיהוי אוטומטי ולכידת נתונים (AIDC) כגון ברקודים או RFID. ומערכות רבות תומכות בספירה מחזורית ובחיזוי ביקוש באמצעות תובנות וכלי ניתוח מתקדמים לגבי ביצועי מוצר וספק. באמצעות תובנות אלה, חברות יכולות להתאים את רמות המלאי תוך כדי תנועה כדי לוודא שיש מספיק מלאי כדי לעמוד בביקוש של הלקוח, בין אם בחנות ובין אם באופן מקוון.  

 

מעקב מדויק אחר מלאי ושיטות עבודה אחרות הם המפתח לשיפור תעריפי ההזמנה - כלומר הזמנות שמגיעות בשלמות, בזמן, ללא נזק ועם חשבונית מדויקת. הם יכולים גם לסייע בהקצאת מלאי בהתאם לתהליכי עבודה מותאמים אישית ולוגיקת איסוף כך שניתן יהיה להעביר מלאי מהר יותר, אל המחסן ומחוצה לו.     

 

איסוף, אריזה ומימוש הזמנה

 

המקום המצוטט ביותר לפעילות אריזה ומימוש הוא במחסן, על פי סקר מגזין לוגיסטיקה. ושער השקר מעריך כי העלויות הקשורות לאיסוף הזמנות מהוות 55% מהעלות הכוללת של האחסון.  

 

מערכות WMS יכולות לסייע בהפחתת עלויות אלה על-ידי הנחיית הדרך היעילה ביותר לאחסן, לאחזר ולארוז מוצרים. כמו כן, הם תומכים בטכנולוגיות איסוף המייעלות את התהליך, כגון תדר רדיו (RF) עם וללא אימות סריקה, טכנולוגיית איסוף לקול, רובוטיקה ואלגוריתמים שיכולים לסייע במיטוב נתיבי ליקוט.  

 

פתרונות ניהול מחסנים מסוימים מקלים על מילוי הזמנות באמצעות טכניקות כגון איסוף הזמנה יחידה, איסוף סדרה, איסוף אזורים, עגינת ביניים, איסוף גלים, "put" להזמנה, מערכות put wall ועוד - כל אלה מסייעים לייעול מימוש ההזמנה.  

 

משלוח

 

מערכות מחסן רבות משתלבות עם תוכנת ניהול הובלה ולוגיסטיקה המאפשרת דרכים רבות לזרז את תהליך המימוש - יצירת שטרות מטען, רשימות אריזה וחשבוניות עבור משלוחים באופן אוטומטי, לדוגמה, כמו גם שליחת הודעות משלוח אוטומטיות.  

 

באמצעות תכונות מעקב בזמן אמת, חברות יכולות לשמור כרטיסיות על השאלה אם חבילות מגיעות בזמן וליעד הנכון.  

 

זה משתלם לקבל את הזכות הזאת. פעולות המחסן הטובות בסיווג מקבלות את הרוב המכריע של המשלוחים מהרציף ובמעבר ליעד בזמן.  

 

ניהול עבודה

 

קבלת תובנות על עלויות שקשורות לעובדים ויצרנות יכולה לסייע למחסנים להפעיל פעולות קלות ויעילות יותר. מערכת WMS יכולה לספק נראות בזמן אמת לעובדי מחסן, עלויות עבודה, זמני תגובה, פערי פרודוקטיביות, מגמות לתכנון ועוד – כך שחברות יוכלו להגיב בהתאם.

 

מלבד מתן תובנות מרכזיות, מערכות רבות תומכות גם בשילוב משימות בהתבסס על גורמים כגון עדיפות או קרבה כדי לסייע למזעור זמן הנסיעה הכולל של העובדים, כמו גם "זמן מבוזבז" או "מבוזבז". הם יכולים גם לעזור בתכנון ובתזמון, ישירות או באמצעות שילוב עם מערכות אחרות.

 

ניהול חצר ועגינה

 

מאפיינים עבור ניהול חצר ועגינה יכולים לסייע לנהגי משאיות למצוא את רציפי הטעינה הנכונים במהירות. תמיכה בעגינת ביניים, שבה טובין שמגיעים למחסן מוכנסים מיידית למשלוחים יוצאים ללא אחסון ביניים, היא אידיאלית עבור מוצרי מכולת טריים. התוכנה מסייעת בכך באמצעות בדיקת סריקות קבלה כנגד הזמנות לקוח נוכחיות, ואז מודיעה למקבל אם יש למקם את הטובין במיקום עגינת ביניים.  

 

מדדים וכלי ניתוח של מחסן 

 

ניתן לאסוף נתונים בזמן אמת באופן אוטומטי באמצעות מערכת ניהול מחסן במקום להסתמך על שיטות איסוף נתונים ידניות, לבטל שגיאות הקלדה ולהאיץ את התהליך באופן דרסטי. ניתן לשלב נתונים אלה גם עם כלי ניתוח כדי לעקוב אחר מדדים חשובים, כגון משלוח בזמן, דיוק מלאי, עלויות הפצה, שיעור מילוי הזמנה או שורה, זמן מחזור הזמנה ועוד. לאחר מכן המערכת תוכל ליצור דוחות ויזואליים שניתן לשתף בקלות לבעלי עניין ולהשתמש בהם לביצוע התאמות.  

מערכות ניהול מחסן בפעולה

מערכות וכלים לניהול מחסנים משמשים כמעט בכל תעשייה, אם כי בדרך כלל הם נסמכים על ידי מפיצים גדולים יותר, מרכזי מימוש של מסחר אלקטרוני וספקי לוגיסטיקה של צד שלישי (3PL) - לרוב עם מספר מחסנים. גם חברות אחסון פרמצבטיות, בריאות וקור הן משתמשים שכיחים. לעיתים קרובות, פתרונות WMS משולבים במערכות הובלה ולוגיסטיקה כדי לשפר את השקיפות, היעילות והחיסכון.

 

ראו כיצד חברות אלה השתמשו במערכת ניהול מחסנים ובטכנולוגיות מודרניות כדי למקסם את היעילות: 

 • פרודנברג איחד פעולות בנפח גבוה ודיוק מלאי מחודד. 
 • יצרנית תפוחי האדמה אוויקו היגרה שלושה מחסנים לטכנולוגיה חדשה כדי לתמוך בצמיחה עתידית. 
 • Bridgestone (סרטון להלן) נשאר מעל לפעולות העסקיות שלהם עם ניהול מחסן דיגיטלי מקצה לקצה

גלו כיצד ברידג'סטון יודעת כעת עד כמה המחסן שלהם פועל ויכולה לבצע שיפורים נחוצים במהירות.

סוגי מערכות ניהול מחסן

קיימים שלושה סוגים עיקריים של תוכנות WMS: עצמאי (מקומי ולעיתים קרובות גם מערכת מדור קודם), יישומים מבוססי ענן המובנים בפלטפורמות ניהול שרשרת אספקה או ERP (מקומיות או מתארחות בענן). לכל סוג של WMS יש יתרונות וחסרונות, והסוג הטוב ביותר יהיה שונה מעסק לעסק: 

 • מערכת ניהול מחסן עצמאית: מערכות אלו בדרך כלל פרוסות באתר החברה באמצעות החומרה שלהם. הם בדרך כלל יכולים לתמוך בהתאמה אישית גדולה יותר (אם כי אלו יכולים להיות יקרים יותר) והארגון יכול לשמור על שליטה הדוקה יותר על הנתונים והתוכנה שלהם. אף על פי שהעלות ההתחלתית של המערכת גבוהה באופן משמעותי מאפשרויות אחרות, ברגע שחברה מחזיקה בה, הן בבעלותה. במקביל, עדכונים, אחזקה והעלויות המשויכות אליהם הם באחריות הארגון. ככל שגילי ה-WMS מתקשים יותר ויותר להשתלב בפלטפורמות אחרות וליישם טכנולוגיות חדשות. 
 • Cloud WMS: ניתן לפרוס במהירות מערכות WMS מבוססות ענן עם עלויות נמוכות מראש. הם מספקים כ'תוכנה כשירות' (SaaS), הם מספקים גמישות רבה יותר לתמיכה בתנאי שוק משתנים ועונתיים אחרים - והם קלים יותר לדרוג ככל שהחברות צומחות. באמצעות עדכונים שוטפים, ניהול מחסן בענן מציע נתיב מהיר יותר לחדשנות. ומישהו אחר לוקח על עצמו את העומס של אחזקה ועדכון של המערכת. ספקי SaaS משקיעים גם הם הרבה כסף ומומחיות באמצעי אבטחה ומספקים יכולות התאוששות מאסון. ניתן גם לשלב מערכות ניהול מחסן בענן בקלות רבה יותר עם פתרונות אחרים.
 • מערכת ניהול מחסן מבוססת ERP ו-SCM-משולבים: חלק ממערכות ניהול המחסנים בנויות כמודולים או יישומים המשתלבים עם ERP ופלטפורמות שרשרת אספקה. היתרון של אלה הוא שהם מסוגלים לשחק טוב יותר עם פתרונות אחרים בתחומים חופפים, כמו חשבונאות ובינה עסקית. הם מספקים תצוגה הוליסטית ברחבי שרשרת העסקים והלוגיסטיקה כדי לאפשר שקיפות מקצה לקצה ועבור תהליכי אחסון ולוגיסטיקה שיתוזמנו ויבוצעו יחד. בסופו של דבר ניתן להשתמש ביכולות אלה כדי למטב פעולות ולספק חוויות מימוש זריזות ומהירות. 

טכנולוגיית אחסון חכם

כדי לעמוד בדפוסי קנייה, ערוצים וציפיות משתנים של לקוחות - וכדי לעמוד בקצב של שווקים מתפתחים ושיבושים חדשים - חברות זקוקות לטכנולוגיות אחסון חכם, מ-AI ולמידת מכונה ועד רובוטים אוטונומיים.  

 

אוטומציה של מחסן

 

לטכנולוגיות אוטומציה יש השפעה משמעותית על מחסנים ומרכזי הפצה. תהליכי עבודה ותהליכים של אחסון שניתן לפשט באמצעות אוטומציה כוללים איסוף נתונים, ברקודים, סריקה, ליקוט ואריזה, משלוח ומעקב מלאי. אוטומציה זו מאפשרת לפעול ביעילות רבה יותר ולדרג את הביקוש המשתנה. היא גם חותכת את השגיאות האנושיות כגון הקלדה בכתובת המשלוח השגויה או SKU.

 

טכנולוגיית בחירת קולות

 

איסוף קולי, הידוע גם כאחסון, איסוף לפי קול, מאפשר למפעילים לבצע משימות ולתקשר כאשר הם הושלמו ללא צורך להשתמש בנייר או בידיהם ובעיניהם. מפעילים משתמשים במכשיר איסוף קולות, בדרך כלל כותרת קולית או מסוף ייעודי לקול, כדי לקבל הוראות מדוברות ממערכת WMS לגבי היכן ומתי לבחור הזמנות נכנסות. עובדים יכולים להשתמש בשפה יומיומית כדי לשלוח עדכונים בזמן אמת למערכת האחסון, כולל כאשר סדרות הושלמו.  

 

התקנים ניידים 

 

עובדי המחסן של Frontline תלויים במכשירים ניידים כדי לבצע את עבודתם ביעילות רבה יותר. בסקר ציוד DC של 2020, 73% מהמשתתפים השתמשו בטלפונים חכמים וטאבלטים, 55% סורקי ברקודים ו-18% טכנולוגיית GPS (עם 28% תכנון לפריסת GPS ב-12 החודשים הקרובים). מערכת ניהול מחסן שיכולה לתמוך בשילוב עם טכנולוגיות אלו היא קריטית.  

 

בינה מלאכותית ואינטרנט של דברים (IoT) בניהול מחסן

 

בינה מלאכותית וה-IoT מקופלים יותר ויותר לפעולות מחסן. הם מבטיחים לסייע לעסקים להגיב באופן דינמי לתנאי אחסון משתנים במהירות במקום לציית לכללים שהוגדרו מראש. חיישני IoT מספקים את הנתונים ו-AI יכולים לנתח אותם ולבצע תחזיות מתקדמות שלא היו אפשריות קודם לכן. שתי הטכנולוגיות עובדות באופן ידני כדי לסייע לחברות לעבור למודל אחסון מונע על-ידי ביקוש.

 

נתוני IoT זורמים אל מערכת ניהול המחסן ממיקומים רבים, כולל ציוד לטיפול בחומרים כגון מסועים, טלפונים חכמים ומכשירים נייחים, משואות רדיו פסיביים, RFID ועוד. מערכות בינה מלאכותית לוקחות את הנתונים האלה והופכים אותם לתובנות שימושיות, כגון מגמות, מודלי חיזוי ואלגוריתמים אחרים שעוזרים לעסקים לקבל החלטות חשובות בהתבסס על התנאים הנוכחיים. ניתן לשים טכנולוגיות אלו לעבודה כדי לסייע בניהול ניתוב ותנועת עבודה, הזמנות סדרה, מלאי משבצות באופן דינמי והרבה יותר.  

 

רובוטים של מחסן

 

רובוטים שפועלים במחסנים מסתמכים על בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי לקבל החלטות על בסיס קלט מסביבתם. ובאמצעות שילוב של וידאו, אודיו, תרמי וחיישני היפטי, רובוטים יכולים למדוד טמפרטורת הסביבה ואף לתפוס מגע. אם שילוב נתמך, תוכנת WMS מכוונת את הפעילויות שלהם. 

 

ישנם מגוון רובוטים המשמשים כיום במרכזי הפצה ומחסנים שיכולים לשפר כמה משימות כוח עבודה ולבצע אוטומציה של אחרים.   

 

כלי רכב מודרכים אוטומטיים (AGV), לדוגמה, משתמשים במסילה או בפס מגנטי כדי להעביר מלאי מסביב למחסן, בעוד רובוטים ניידים אוטונומיים (AMRs) מסתמכים על חיישני לוח, מחשבים ומפות כדי לנווט במחסן ולנתב מחדש בעת הצורך. פריטי AMR יכולים לזהות מידע על חבילות שיסייעו במיון ובדיקות מלאי. כוננים אוויריים מותאמים לחיישנים אופטיים ומשתמשים בטכנולוגיות למידה עמוקה כדי לסרוק פריטים במקומות גבוהים ומסוכנים במהירות ולהעלות את הספירות העדכניות ביותר למערכת WMS, בתנאי שהמערכת יכולה לתמוך באינטגרציה. ומערכות אחסון ואחזור אוטומטיות (AS/RS) יכולות לאחסן ולאחזר פריטים בסיוע תוכנה המכוונת את פעולותיהן. אלה יכולים לקחת צורה של תריסים, עגורים או אפילו לטפס על רובוטים.

 

יש שפע של יתרונות לשימוש ברובוטים במחסן, הברורה ביותר היא הגברת מהירות התפעול. אבל בטיחות העובדים ומורל העובדים יכולים גם להשתפר ככל שמשרות מסוכנות ומשרדיות מוחלפות במשימות אסטרטגיות יותר.   

 

יישומי מציאות רבודה ווירטואלית 

 

טכנולוגיית מציאות רבודה (AR) כרוכה בשימוש במצלמה כדי ללכוד סביבה אמיתית, כגון מעבר במחסן, ולאחר מכן מכסה הוראות או מידע על סביבה זו – במכשיר נייד. חשבונות חייבים משקפיים חכמים, למשל, מאפשרים למפעילים לבצע משימות בלי להשתמש בידיים שלהם. יישומים אלה יכולים למפות נתיבים החוצה, להציג היכן נמצאים איתורים ועוד. כמו כן נעשה שימוש בטכנולוגיות מציאות מדומה (VR) לכל דבר, החל מהכשרת מפעילי משאיות הרמה ועד להפוך את נתיבי המשלוח לבטוחים יותר. 

placeholder

גלו מערכת ניהול מחסן
מודרנית

המשך בשינוי ביקוש, בעלות נמוכה יותר באמצעות SAP Extended Warehouse Management.

שאלות נפוצות של ניהול מחסן

מערכת ניהול מחסנים (WMS) היא תוכנה שמייעלת כל חלק בניהול מחסנים – החל בקבלה ואחסון וכלה באיסוף, אריזה, משלוח, מעקב מלאי, וכל השלבים שביניהם. מערכת ניהול מחסן (WMS) מסייעת לחברות להגביר את היעילות התפעולית ולהפחית את הפסולת והעלויות, תוך שיפור ניהול העבודה וקשרי הלקוחות והספקים. מערכות ניהול מחסנים משולבות עם מגוון של כלים ופתרונות אחרים, כולל סריקת ברקוד, מציאות מוגברת (AR), מערכות ניהול הובלה (TMS) ותכנון משאבים ארגוניים (ERP).

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מערכות ניהול מחסן (WMS): עצמאי, ענן ומשולב. מערכות WMS עצמאיות נפרסות באתר הלקוח באמצעות החומרה של החברה עצמה. מערכות WMS מבוססות ענן מסופקות כהצעות SaaS ניתנות להרחבה בענן ציבורי או פרטי. מערכות WMS משולבות מסופקות כחלק מפתרון רחב יותר לתכנון משאבים ארגוניים (ERP) או לניהול שרשרת אספקה (SCM).

עלון חדשות של SAP Insights

placeholder
הירשם כמנוי היום

קבל תובנות מרכזיות על-ידי הרשמה כמנוי לעלון החדשות שלנו.

קריאה נוספת

חזור למעלה