דלג לתוכן
איך עובד ATS

חמשת היתרונות המובילים של שילוב HCM ו-ERP

העניין הגובר בשילוב HCM ו-ERP הגיוני באופן מושלם כשאתה מביא בחשבון את המהירות שבה סביבת משאבי האנוש משתנה. רק לפני כמה שנים, מונחים כמו COVID, כוח עבודה היברידי ותמותה גדולה לא היו אמורים להתכוון הרבה למנהל משאבי האנוש הממוצע. אבל היום, המילים האלה הן חלק מהלקסיקון העסקי החדש - אחת מעוצבת על ידי שינוי מהיר, ציפיות חדשות וצורך הולך וגדל של גמישות וזריזות. 

 

כיום, החברות המצליחות ביותר יודעות שנתונים ופתרונות דיגיטליים נמצאים בליבת הטרנספורמציה העסקית שלהם – ושהאנשים שלהם הם המרכיב המהותי ביותר בטרנספורמציה הזו – כך שמערכת HCM חסינה היא קריטית לכוח עבודה משתנה. ו-ERP מודרני המונע על ידי AI חיוני לניהול אסטרטגי וניתוח נתונים, ומספק מקור אמת ונראות יחיד בכל העסק. 

 

אז מה קורה כששתי מערכות ה-Powerhouse האלה משולבות בענן? אתה מקבל את המיטב מבין שני העולמות, זה מה. 

ERP לעומת HCM

תוכנת ניהול משאבי הארגון (ERP) החלה במגזר הייצור. בעבר הלא רחוק, פתרונות ERP שימשו בעיקר לתמיכה בפעולות ייצור, ניהול שרשרת אספקה ופונקציות פיננסיות וחשבונאות. אבל כיום, מערכות ה-ERP הטובות ביותר התפתחו למערכות ניהול עסקיות משולבות לחלוטין שמשתמשות ב-AI, למידת מכונה וכלי ניתוח מתקדמים כדי לחבר כל מחלקה וכל ההיבטים של העסק – במערכת אחת. בסיס נתונים חזק בלב מערכת ERP מודרנית מעניק לו יכולת הרחבה ומהירות עצומה. ניתן להתאים אותו למודולים תפעוליים מעבר לחשבונאות וייצור - לשירות העסק כולו - משרשרת אספקה למכירות ושיווק, מו"פ, רכש וכמובן משאבי אנוש.

 

למעשה, משאבי אנוש היו בין "המודולים" הראשונים שהוספו ל-ERP כאשר הוא נכלל במערכת R/4 ERP של SAP בחזרה ב-1979. עם התקדמות הטכנולוגיות, מודולים של ERP HR המשיכו להשתפר ולהתפתח, ועם התקדמות זו, גדל גם הלחץ של צוותי משאבי האנוש לקבל מערכת ניהול משאבי אנוש עצמאית. וכך, ה-HCM נולד וגדל לתפקידה הנוכחי: סיוע לעסקים לנהל את הצוותים שלהם מגיוס ועד פרישה – עם כלים לתמיכה בגיוס ושילוב עובדים, הכשרה, הטבות ושכר, ביצועים, ניהול חוויית עובדים, ניתוח נתונים של אנשים ועוד.

כאשר HCM ו-ERP משולבים, עסקים יכולים למנף את הכוח המשולב של שתי המערכות כדי לסייע להם להבין, לנהל ולמטב את כוח העבודה שלהם.

HCM ו-ERP: טובים יותר יחד

אז...אם מערכות HCM היו קיימות במקור כמודולי ERP, אז למה הן לא התפתחו זה עתה לאורך זמן בתוך ה-ERP? מדוע הרגישו החברות הטובות ביותר את הצורך לרכוש מערכות HCM, להבדיל מ-ERP שלהן? כדי לענות על שאלה זו, עלינו לבחון את ההתנהלות של משאבי האנוש עצמה, וכיצד היא שונה ומורכבת יותר מפעולות עסקיות רבות אחרות. 

 

משמעות ה"אנושי" במשאבי אנוש היא, בליבו – עליו לעשות מערכות יחסים, מעורבות והתפתחות אישית. בנוסף לדרישות הניהוליות והחשבונאיות ה"קשות", על מנהיגי משאבי האנוש להיות בעלי הכלים והמערכות הנכונים כדי לסייע להם לנהל את הרכיבים ה"רכים" יותר של עומסי העבודה שלהם. במילים אחרות, עליהם להיות מסוגלים לנהל ולנתח נתונים מובנים ולא מובנים.  

 

נתונים מובנים מתייחסים לגושים ניתנים לכימות של מידע שניתן לארגן ולעצב לבסיס נתונים יחסי – כמו גיליון אלקטרוני. הנתונים הקשים האלה כוללים דברים כמו משכורת, הטבות ותזמון. נתונים לא מובנים מכילים מידע איכותי ורך יותר כגון קווי רוחב וכישורים, ניהול ביצועים ומעורבות עובדים. 

 

מערכות ERP של בית הספר הישן נכנסו לראשונה ככלים לאיחוד וניהול כמויות גדולות של סטי נתונים מובנים שונים מכל הארגון. בעוד שהפונקציונליות הייתה בעלת ערך רב לצוותי משאבי אנוש, הם עדיין הרגישו צורך בכלי ניהול עסקיים מיוחדים יותר, ומערכות המותאמות לטפל במידע ונתונים לא מובנים יותר שלהם.

 

כאן מערכות HCM דיסקרטיות הופיעו לראשונה במקום ככלים מיוחדים לניהול עסקי של משאבי אנוש, אשר הוקדשו במלואם לצרכי ניהול הנתונים התפעולתיים והמורכבים והמורכבים של צוותי משאבי האנוש.

 

מאוחר יותר, מערכות ERP מודרניות פיתחו שנות אור אחרי האיטרציות המוקדמות שלהם. למעשה, מערכות ה-ERP הטובות ביותר כיום מופעלות עם בינה מלאכותית ולמידת מכונה, כך שהן לא מנהלות בצורה חלקה את שני הנתונים הלא מובנים יחד, הן למעשה משגשגות עליהן ומשתמשות בהן כדי ללמוד ולגדל בצורה חכמה ומדויקת יותר - ככל שהן מוזנות יותר.

 

כמו כן, HCMs מודרניים חווים התקדמות עצומה במהירות, פונקציונליות ותחכום.

 

אז מה זה אומר כל זה? בעיקרון, חברות רבות נמצאות כעת בעמדה שבה יש להן את שתי המערכות היעילות ביותר (HCM ו-ERP), שתיהן פועלות ברמות שיא - אבל אף אחת מהן לא מדברת אחת עם השנייה. תארו לכם אם המכשפה הטכנית של ווזניאק מעולם לא פגשה את הפרנסה העסקית של ג'ובס. ככל הנראה שניהם היו מוצלחים למדי בעצמם, אך רק כאשר הם עבדו יחד עלה הפוטנציאל האמיתי שלהם.

עבודת הצוות עושה את עבודת החולם.

משאבי אנוש, כספים, IT: 3 דרכים בהן מקור יחיד של נתוני משאבי אנוש מניע ביצועים עסקיים.

שילוב HCM/ERP משפר נראות כלל עסקית

כאשר HCM ו-ERP משולבים, עסקים יכולים למנף את הכוח המשולב של שתי המערכות כדי לסייע להם להבין, לנהל ולמטב את כוח העבודה שלהם בהתאמה מסונכרנת עם יעדים ועדיפויות עסקיים כוללים. האמרה הישנה "ידע הוא כוח" מעולם לא הייתה יותר אפטית, ואחרי הכל, מה זה ידע אבל מידע? ומה זה מידע אבל נתונים? על-ידי שילוב החוזקות הייחודיות של HCM ו-ERP, חברות מפרקות איי נתונים בזמן אמת, כדי לחבר את משאבי האנוש עם מחלקות ליבה אחרות, כולל:

 • שרשרת אספקה: עם גישה לנתוני שרשרת אספקה שמאוחסנים ב-ERP, מומחי משאבי אנוש מצוידים טוב יותר כדי למטב במהירות לוחות זמנים של צוות בתחומים כמו ייצור ולוגיסטיקה, ולדרג כלפי מעלה או מטה לפי הצורך.
 • שירות: עם תמונה גדולה של צרכי שירות קרובים או שינויים פתאומיים בביקוש, מנהלי משאבי אנוש יכולים לזהות במהירות פערי כישורים ולהכשיר עובדים קיימים או לגייס עובדים חדשים כדי לענות על הצורך. 
 • מו"פ: מחזור החיים של המוצר קצר מאי פעם ופתרונות תוכנה שיתופיים הופכים אותו ליותר ויותר אפשרי עבור צוותים גלובליים לעבוד יחד בצורה יעילה. כאשר צוותי משאבי אנוש מקבלים כותרות בזמן אמת בהתחייבויות של מו"פ, הם יכולים לספק מקור טוב יותר ולהעניק את סטי המיומנויות הנדרשים.
 • מכירות: גישה בזמן אמת לרכישה והמרה של לידים יומיים או שבועיים מסייעת לצוותי משאבי אנוש לקבל יתרון עדכני על ביצועי צוות המכירות – ויכולה להשתמש בנתונים אלה כדי לזהות מתי חברי הצוות עשויים להצריך תמיכה או הכשרה נוספים.
 • רכש: קבלנים וספקים מגויסים לעתים קרובות מחוץ לטובתו של צוות משאבי האנוש. כשכלכלת הג'יג מתפוצצת, הדבר מעמיד את החברות בסיכון בשל חוסר תאימות ועקביות. שילוב HCM/ERP עוזר לצוותי משאבי אנוש לעבוד עם צוותי תכנון פרויקטים, לוודא שקבלנים ושירותים חיצוניים מגויסים ומנוהלים בתקנים מבוססים.

חמשת היתרונות המובילים בשילוב HCM ו-ERP

עם נראות וקישוריות בזמן אמת בכל עסקיהם, צוותי משאבי האנוש מוסיפים ערך ורווחיות לכל הארגון.

 1. השתמשו בתובנות ובכלי ניתוח של אנשים כדי ליידע קבלת החלטות
  בין-עסקית
  יותר ויותר, מובילי C-suite ומקבלי החלטות אחרים פונים לנתונים ותובנות משאבי אנוש מבוססות ראיות כדי לסייע להם ליידע קבלת החלטות ופרקטיקות רווחיות בכל העסק. 
  • גלו תובנות בזמן אמת של כוח העבודה המופעל על ידי AI ותחזיות פיננסיות מרחבי העסק – כדי לקדם קבלת החלטות בביטחון רב יותר
  • למדוד את ההשפעה של פעילויות משאבי אנוש שונות (גיוס, החזקה, ניסיון, ביצועים, היעדרות, הכשרה ופיתוח, פיצויים) מול יעדים עסקיים (רווחיות, מכירות, פרודוקטיביות, הצלחת לקוח, בטיחות)
  • יישר את עלויות כוח האדם והתפעול של משאבי אנוש בזמן אמת עם יעדים ועדיפויות עסקיות
 2. מטב את סה"כ כוח העבודה
  שלך כוחות עבודה
  היברידיים מוסיפים מורכבות נוספת למיטוב כוח העבודה. שילוב ERP ו-HCM עוזר לך לזרוק את המסך ולקבל תמונה מלאה של כוח העבודה הגלובלי.
  • קבל טיפול לגבי מי בחברה שלך עם גישה עסקית למאגר כישרונות יחיד שניתן לחיפוש של כל העובדים, העובדים החיצוניים והמועמדים (כולל פרופילים, מיומנויות, הכשרה ואישורים וכו' - הכול בפורמט עקבי גלובלית).
  • גלה פרקטיקות עקביות במשאבי אנוש, והרחב הזדמנויות צמיחה וניהול מועמדים לעובדים חיצוניים 
  • הפחת את ’זמן להעסקה’ באמצעות גישה ישירה לטופסי גיוס וטופסי שילוב עובד חדש ופרוטוקול תאימות
  • להגיב במהירות לצרכים קצרי טווח ולהקצות מחדש את הצוות עם הערכות מדויקות ו'מה אם'?  הדמיות
 3. הגבר מעורבות ויעילות באמצעות חוויות
  חלקות
  הפחיתו את הקלטת האדומה, האטימות ותהליכים מובהקים שמתסכלים את העובדים שלכם.
  • תן לעובדים נקודת גישה יחידה וידידותית למכשיר לכל הרשומות והמידע הקשורים למשאבי אנוש שלהם
  • ממשק עובד יחיד המשלב פעילויות משאבי אנוש עם תחומים קשורים אחרים בעסק כגון שילוב עם ניהול נכסים, או ניהול הוצאות ונסיעות ביוזמת עובד
  • מזער מראש שגיאות ותסכול משימות ידניות ודיווח באמצעות טכנולוגיות חכמות ותהליכים אוטומטיים קלים (ואפילו כיפיים) לעבודה עם
  • אסוף ונתח נתונים מהאנשים שלך בכל חוויות העבודה שלהם, כדי לקבל תובנות משמעותיות ולסייע בשיפור שביעות הרצון והסנטימנט של העובדים
 4. הפחת סיכון
  פיננסי, תאימות ואבטחה עבודה
  מרחוק והיברידית הובילה לכוח עבודה יוצא מבחינה גאוגרפית המשתרע על פני מדינות, מחוזות, אזורים ואפילו מדינות. ולעובדי ג'יג ופרילנס תפקיד גדול יותר בחברות רבות, מה שמוסיף עוד יותר לרשת כבר מורכבת של צורכי תאימות ניהוליים ופיננסיים.
  • הבטח עמידה בתאימות לתקנות ולדרישות על-ידי קבלת דיווח מדויק ומלא של כוח העבודה הכולל שלך בזמן אמת
  • הפחת עלויות תפעוליות וסיכון עם בקרות ביקורת ועיבוד משכורת מקצה לקצה גלובליות
  • בטל שיתוף נתונים ידני וקבל תמונה חזקה יותר של הוצאות שכר והטבות בכל העסק
  • הגן על העובדים ועל החברה שלך על-ידי תקנון של מדיניויות פיקוח על נתונים ופרוטוקולי גישה בכל התהליכים העסקיים שלך
 5. פרק מיכלים וחדשנות בדלק באמצעות HCM ו-ERP הפועלים מאותה פלטפורמה
  • מנף 'מודל נתונים של אנשים' בסיסי לשיתוף בכל התחומים התפעוליים האחרים של העסק
  • יישר מודלים של נתונים, שבץ כלי ניתוח חוצי מערכות, הגביר ביטחון באמצעות ניהול זהויות ואבטחה של ענן וספק פריטי Blueprint של תהליכים מקצה לקצה המסייעים ביצירת תהליכי עבודה מאוחדים וחוויית משתמש חלקה
  • צור הרמוניזציה של סביבות באתר הלקוח, בענן וביישום של צד שלישי במקום נגיש יחיד.

 

על-ידי שילוב החוזקות הייחודיות של HCM ו-ERP, חברות מפרקות איי נתונים בזמן אמת, כדי לחבר את משאבי האנוש עם מחלקות ליבה אחרות.

השלבים הבאים לשילוב HCM/ERP

כמו בכל שינוי תפעולי, זה יכול להיות מאתגר ומלחיץ ליישם דרכים חדשות לעשות דברים. שילובי ה-ERP וה-HCM המצליחים ביותר מתרחשים כאשר יש מחויבות חזקה לתקשורת ולניהול שינויים טובים. כשאתה לוקח זמן להראות לכל הצוותים שלך את מלוא היקף היתרונות, ואת הקלות המפתיעה בשימוש בפתרונות משולבים בענן,  הם לא יהיו מוכנים רק לטרנספורמציה דיגיטלית - הם יתרגשו מזה.

שילוב ענן HCM ו-ERP

שילוב HCM/ERP מציב את הכוח המשולב של שתי המערכות, כולן במקום אחד.

עלון חדשות של SAP Insights

הירשם כמנוי היום

קבל תובנות מרכזיות על-ידי הרשמה כמנוי לעלון החדשות שלנו.

קריאה נוספת

חזור למעלה