דלג לתוכן
אשת עסקים במחשב נייד בחלון בשמש הבוקר

מהי אינטגרציה ארגונית ומדוע היא חשובה?

שילוב ארגוני משתמש בטכנולוגיות ומתודולוגיות כדי לשלב יישומים עסקיים, נתונים, תהליכים והתקנים בכל סביבת ה-IT. שילוב ארגוני חשוב מכיוון שהוא מחבר פונקציונליות ותקשורת בין מערכות, ומאפשר לארגונים להגיב במהירות לצורכי העסק ולהפוך לארגון זריז ומגיב יותר.

 

גישה הוליסטית לשילוב מסייעת בפתרון המורכבות של רוב הסביבות הארגוניות בהן ריסוס הולך וגדל של יישומים ונתונים מקשה על ניהול העסק. שילוב ארגוני נוקט בגישה הוליסטית לפתרון אתגרי שילוב באמצעות איחוד דיסציפלינות שילוב יישומים ונתונים נפרדים למאמץ משולב אחד עם מודל פיקוח אחד.

התפתחות האינטגרציה הארגונית

התעניינות בפתרונות שילוב ארגוני החלה כבר בימים הראשונים של ניהול היישום. אינטגרציה הייתה מטרה שאפתנית והתמקדה בעיקר בשילוב נתונים, במיוחד בתחום הייצור שבו הייצור המשולב במחשב (CIM) המריא.

 

בשנות ה-90 של המאה ה-20, אינטגרציה ארגונית הפכה למוקד של עסקים עם מספר רב של יישומים, כולם עובדים בבידוד אחד מהשני. הערך של שילוב מערכות נפרדות אלו ליצירת אחדות ברחבי הארגון היה ברור. עם זאת, המאמצים הראשוניים לשילוב מערכות מעורבות אינטגרציות מנקודה לנקודה מיישום עסקי אחד לאחר, באמצעות תוכנת שילוב נתונים. גישה לינארית זו לא התייחסה למטרה של בנייה ושמירה על מסגרת אינטגרציה עקבית ומאובטחת עבור הארגון כולו.

 

כיום, אינטגרציה ארגונית הפכה לחמורה אסטרטגית, במיוחד בהתחשב בצמיחה אקספוננציאלית של יישומים ונתונים שונים, שכן החברות מאמצות פתרונות ענן נוספים. חברות CIO רבות מביאות לשילוב ארגוני כאבן הפינה לביטול הנעילה של תגובתיות וזריזות רבה יותר.

 

אינטגרציה ארגונית משיגה קרקע במהירות, כאשר ארגונים ברחבי העולם משלבים את האסטרטגיה על מנת למטב את היעילות ולשנות את עסקיהם.

#1

תהליכים עסקיים מפושטים המצוטטים כתועלת עליונה בשילוב

80

%

של לקוחות שנסקרו בשילובי ערכים גבוהים

אינטגרציה ארגונית משיגה קרקע במהירות, כאשר ארגונים ברחבי העולם משלבים את האסטרטגיה על מנת למטב את היעילות ולשנות את עסקיהם. לדוגמה, Endress + Hauser - חברת מכונות ורכיבים תעשייתיים בגרמניה - הגבירה את מהירות הפרויקט והפחיתה את העלויות ביותר מ-5X, באמצעות פתרונות שילוב ארגוניים ונתונים מבוססי ענן.

סוגי שילוב

ישנם מספר סוגים של שילוב ארגוני שמחברים בין מערכות ויישומים קריטיים בכל תחומי העסקים בתוך ארגון ומניעים יתרונות.

 1. שילוב יישומים: עם שילוב יישומים, תהליכים ונתונים ניתן למטב, לשלב ולשתף בין יישומי תוכנה נפרדים בזמן אמת כדי לספק תובנות, נראות ויצרנות משופרות ברחבי הארגון.
 2. שילוב נתונים: עם שילוב נתונים, מידע – או נתונים - מתגלה, אוחזר ואוסף ממקורות שונים לתצוגה מובנית ומאוחדת.
 3. שילוב תהליכים: עם שילוב תהליכים, תהליכי עבודה ותהליכים שמתפרסים על מספר יישומים ומערכות, ניתן למטב ולזמם כדי לשנות פעולות ולקדם יעילות.
 4. שילוב התקן: עם שילוב מכשירים מחוברים מכשירים שונים כדי שיוכלו לתקשר, לתקשר, לקיים אינטראקציה ולפעול הדדית כדי לתמוך בצרכים עסקיים ולהניע פרודוקטיביות.

לסיכום, באמצעות שילוב יישומים, נתונים, תהליכים ומכשירים, מנהיגים עסקיים יכולים למנף נתונים ותהליכים בזמן אמת מכל הארגון כדי לקבל החלטות מושכלות. ללא צורך לצבור ולעדכן מערכות באופן ידני, אנשים יהיו יצרניים יותר, ומשתמשים בנתונים בזמן אמת לפי דרישה כדי לעבוד ביעילות רבה יותר. חוויות לקוח מועשרות גם באמצעות אינטראקציות שמספקות יותר ומהירות יותר.

תהליכים מייעלי עבודה בשילוב ארגון

 • הקמת מרכז שילוב של מצוינות (ICoE). הקצה מממן של C-suite ובנה צוות חוצה מחלקות שמיועד ליישום תקנים ותהליכים מייעלי עבודה. זה ימטב משאבי IT נדירים על-ידי שילוב מיומנויות שילוב, משאבים ותהליכים בצוות ייעודי אחד של מומחים לנושא. יש למשוך מומחים אלה מתחומים שונים כולל תאימות ואבטחה – וכן תחומי עיסוק – המפקחים על יישומים ונתונים המושפעים ישירות מהאינטגרציה.

  על ידי הפצת ידע ותהליכים מתוקננים ברחבי הארגון, ICoE יכול להפחית שכפול לא הכרחי של פרויקטים, להגביר מהירות, יעילות ואפקטיביות. זה מאפשר לחברות לשלב בקלות רבה יותר תהליכים, נתונים ויישומים באופן קוהרנטי, מדרגי וחסכוני.

  עם ICoE, ארגונים יכולים לצפות:
  • זמן
   אספקה מואץ של פרויקט
  • יעילות תקציבית תפעולית ו-IT על-ידי השקעה בפתרונות טכנולוגיים שמשרתים פרויקטים מרובים
  • עלויות אחזקה נמוכות יותר
  • תשואה להשקעה משופרת באמצעות יצירה ושימוש חוזר בנכסים ארגוניים כגון הגדרות מקור, ממשקי יישום וכללים עסקיים מאוגדים  
 • התחל בגישה לפלטפורמה. גישה מבוססת פלטפורמות תומכת בממדים מרובים של קישוריות ארגונית, הסעדה למגוון רחב של מקרי שימוש בשילוב (כגון יישום, תהליך, נתונים, שימוש, חיישנים ואחרים) בכל המערכות האקולוגיות באתר הלקוח, בענן ובהיברידיות.
 • השתמש בממשקי API כאבני בניין בסיסיות. ממשקי API משמשים כרכיבי שילוב ניתנים להחלפה בתוך מסגרת פלטפורמה, התומכים בשילוב של אנשים, תהליכים ומערכות. הדבר מאפשר לעסק להפוך נכסים דיגיטליים בקלות למודלים עסקיים חדשים באמצעות מגוון תוכניות של ניהול כספים.
 • הפוך את השילוב לנגיש לכולם. באמצעות דמוקרטיזציה של אינטגרציה, העסק יכול להעצים את כל המשתמשים בחוויות בנייה אינטואיטיביות, ללא קוד. משתמשים עסקיים מכל הרקעים והיכולות הטכניות יכולים לעדכן ולבנות שילובים שיסייעו למקסם את הערך העסקי, ולהפחית את ההסתמכות על מפתחים ייעודיים.
 • ישם ניהול מחזור חיים חכם. צור תוכניות ניהול מתמשכות כדי לתמוך באסטרטגיית השילוב של הארגון. תוכניות חייבות לכלול בקרת גישה, תהליכי ניהול שינויים, כללים להרחבת שילובים, ניהול אישורי מערכת והצפנת נתונים. עבור פריסות היברידיות, ניהול מחזור חיים חייב להיות מסוגל לדחוף תיקונים ושדרוגים למנועי זמן ריצה בין אם באתר הלקוח או בענן.
 • קדם שיפורים מתמשכים עם כלי ניתוח ובינת חיזוי. השתמשו בכלי ניתוח של פעילות שילוב כדי למשוך תובנות מתזרים הנתונים ברחבי העסק, תחומי העיסוק ונקודות הקצה. עם גידול בשילוב המונע על-ידי משתמש, אינטליגנציה עם יכולות חיזוי להכיר בדפוסי שילוב על שימוש בכל הארגון.
placeholder

גלו את SAP Integration Suite

בנה ויישם אסטרטגיית שילוב של ארגון עבור העסק שלך.

עוד בסדרה זו

שאלות נפוצות על שילוב ארגוני

אסטרטגיה זו תסייע ביותר לעסקים עם צמיחה מעריכית של יישומים ונתונים שונים. לעתים קרובות, הדבר נובע מאימוץ פתרונות שונים בענן ובאתר הלקוח לאורך זמן. שילוב ארגוני מאחד את הרכיבים הלא מחוברים האלה, עם כל היישומים המשתמשים במודל נתונים משותף כדי לעבוד יחד בזמן אמת. מודל זה מתקרב לשילוב באופן הוליסטי ויכול לשרת עסקים בכל הגדלים.

שילוב ארגוני תומך בטווח נמענים בעסק ומעבר לו:

 • מובילים יכולים למנף נתונים בזמן אמת מכל הארגון כדי לקבל החלטות עסקיות מושכלות.
 • עובדים יכולים להיות פרודוקטיביים יותר באמצעות נתונים בזמן אמת לפי דרישה, ולהחליף תהליכים ידניים שצורכים זמן רב.
 • חוויות הלקוח מועשרות עם תוצאות מהירות יותר ומספקות יותר.
 • אינטראקציות שותפים ומשתפי פעולה עם העסק רציפות.

פלטפורמת השילוב כשירות (iPaaS) תומכת בפרויקטים הכוללים כל מספר של נקודות קצה מקומיות וענן, כולל ממשקי API, מכשירים ניידים, והאינטרנט של הדברים (IoT). המודל מפתח, פורס, מבצע, מנהל ומנטר תהליכי שילוב ותזרימים שמחברים מספר רכיבים כדי שיוכלו לעבוד יחד.

 

למרות שמודל זה מספק שילוב בארגון, הוא לא תומך בשילוב של סיווג ארגוני בהינתן ההיקף והמיקוד הצרים שלו, שמוחלים בדרך כלל על קו עסקים יחיד.

 

פלטפורם-א-שירות שילוב ארגוני (EiPaaS) הוא אוסף של פלטפורמות iPaaS המרחיבות את היכולות הכוללות של פרויקט השילוב. כדי ללמוד עוד על EiPaaS, קרא את הדוח של Gartner.

עלון חדשות של SAP Insights

placeholder
הירשם כמנוי היום

קבל תובנות מרכזיות על-ידי הרשמה כמנוי לעלון החדשות שלנו.

קריאה נוספת

חזור למעלה